Προς το περιεχόμενο

Purple Haze Jam: η Ιεροσυλία


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το άκουσα στο dropbox και η κιθάρα στην μίξη μου ακούστηκε μια χαρά.  Ωραίο παίξιμο αλλά, για Hendrix, πολύ "μοντέρνος" ο ήχος σου ρε Βασίλη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα 4 κάναν δουλειά. Φαντάσου τώρα τα 14 τι θα κάνουν..!

 

Λοιπόν πολύ καλό, μόνο που θα ήθελα πιό πληθωρικά τα περάσματα με τα ακκόρντα. Ακούγονται άδεια.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 4 κάναν δουλειά. Φαντάσου τώρα τα 14 τι θα κάνουν..!

 

Λοιπόν πολύ καλό, μόνο που θα ήθελα πιό πληθωρικά τα περάσματα με τα ακκόρντα. Ακούγονται άδεια.

 

Είναι ο ήχος (και η μίξη). Και του Τζιμ' άδεια είναι αλλά ακούγονται αλλιώς (είναι και πιο μέσα στο κομμάτι)...

 

Το άκουσα στο dropbox και η κιθάρα στην μίξη μου ακούστηκε μια χαρά. 

 

Για άκου και το οριγκινάλε τώρα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ που το ακούσατε, ελπίζω τώρα να ακούγεται κάπως καλύτερα.

 

@cigaret13

Πολύ μοντέρνος ο ήχος ως ήχος, αλλά είναι και το παίξιμό μου. Έχω άλλες πιο μοντέρνες επιρροές και φαίνεται αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

@dimsonic

Σ'ευχαριστώ πολύ, αλλά αυτά τα 4 χρόνια έπαιζα, σταμάτησα εντελώς το 2014 και το 2016 άρχισα σιγά σιγά να γρατζουνάω πάλι. Τα ακκόρντα τα έπαιξα όσο πιο κοντά γινόταν, αλλά Hendrix είναι αυτός, δύσκολο να πιάσεις το vibe.

 

@RayDTutto

Σ'ευχαριστώ για τις πολλαπλές ακροάσεις και το feedback σου. Πιστεύω αν το Axe Fx Ultra είχε re-amp mode, θα μπορούσα να κάνω ένα καλύτερο αποτέλεσμα ηχητικά.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις τι λέτε?

Αν το ακούγατε σε κανένα tribute band όλα θα ήταν διαφορετικά νομίζω (πάντα).

 

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ, το βρίσκω πολύ κοντά στο αρχικό (μέσα στα πλαίσια πάντα).

 

Βάρα Bill, επιμένω ότι η παύση σου από το σπορ, σου έκανε πολύ καλό (και στα αυτιά  ;D ;D).

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μοντέρνος ο ήχος ως ήχος, αλλά είναι και το παίξιμό μου. Έχω άλλες πιο μοντέρνες επιρροές και φαίνεται αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ.

 

Τα αυτα,συμφωνω.

Ωραιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σας ευχαριστω πολυ παιδιά και τους 2. Ελπίζω να με ακούτε πιο συχνά τωρα και να κανουμε και κανα κομματάκι παρέα.

 

Εχεις δίκιο fusion, νιώθω κι εγω πολυ καλύτερα παίζοντας, πιο άνετα, ακούω πολυ καλύτερα κυρίως και με βοήθησε αυτο στο να ρυθμίσω περισσότερο τα σηκωματα και το vibrato μου.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου