Προς το περιεχόμενο

epiphone les paul tribute plus. Τό 'χει?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την γνωρίζετε? Αξίζει τα 5 κατοστάρικα?

Κοιτα.....Ειχα πιο παλια την epiphone les paul limited edition standard με το bigsby.Πριν την αγορασω απο το musicstore στην Γερμανια το ειχα ψαξει και η αληθεια ειναι οτι την φοβομουν που θα ηταν "epiphone" αλλα μονο το ονομα ηταν τελικα.Η δεν ειχε ΚΑΜΙΑ σχεση με φτηνοκατασκευη και μονο κακη δεν την ελεγες.....Οποτε πιθανολογω οτι και η tribute plus θα ειναι κατι παρομοιο....  ;)

 

Cheers :)

 

EDIT.Με flame maple με grover κλειδια και με gibson 57αρηδες μαγνητες.τωρα που το καλοσκεφτομαι ΝΑΙ.......Τα αξιζει τα λεφτα της

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλος. Αν κάποιος άλλος έχει αποψη θα βοηθούσε πολύ να την καταθέσει. ¨Η και να αντιπροτείνετε κάτι στα 500 ευρώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η και να αντιπροτείνετε κάτι στα 500 ευρώ..

Τωρα το πας off topic και ξεφευγεις απο το αρχικο σου ερωτημα  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχε ο κιθαρίστας μας μία περίοδο... Αν θες να παίξεις rock/metal κλπ είναι μια χαρά... Για κάτι άλλο δεν κόβω το χέρι μου καθώς δεν την έχω ακούσει σε άλλα είδη... Στα (πολύ) θετικά της είναι ότι έπαιρνε (ή μάλλον ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΣΕ ΜΕ ΣΘΕΝΟΣ) τον χώρο της στην μπάντα άμεσα! Την έβαζε στο βύσμα κι έλεγες "οπα εδώ είμαστε!!!"

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να παίξεις rock/metal κλπ είναι μια χαρά... Για κάτι άλλο δεν κόβω το χέρι μου καθώς δεν την έχω ακούσει σε άλλα είδη...

Με 57άρηδες παίζει τα πάντα το ίδιο καλά. ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 57άρηδες παίζει τα πάντα το ίδιο καλά. ;)

Έχει ο κιθαρίστας μας σε μία από τις μπάντες μου την Epi Standard κι έχει βάλει πάνω τους 57άρηδες αλλά ενώ στα γκάζια είναι τέλεια, στις ψιλοβρώμες το ίδιο, όταν παίζουμε κάτι πιο funk καθαρό μου ακούγεται λίγο λάσπη...  :-X Μπορεί να φταίει ο ήχος στην πεταλιέρα (Boss me -20) οπότε δεν το θεωρώ de facto γεγονός απλά το λέω να υπάρχει...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μανωλη ο Χρηστος την εχει ? Βασικα με τους 57αρηδες μπορει να παιξει "σχεδον" τα παντα αλλα αν εσενα δεν σου μπισταγε στο funk τοτε καλο θα ηταν να δοκιμασει καποιον αλλον ενισχυτη  ;)

Στρατο...Σπλιταρει η συγκεκριμενη ? Γιατι δεν βλεπω κατι.Οι 57αρηδες που φοραει ειναι οι 4conductor σωστα ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μανωλη ο Χρηστος την εχει ?

Ο Χρήστος έχει την PRS tremonti... Δυστυχώς δεν μου αρέσει και πολύ αλλά δεν παίζουν φράγκα για να την αλλάξει οπότε για τη δουλειά της μας κάνει προς το παρών (ο ίδιος την λατρεύει βέβαια)...

Σε άλλη μπάντα που παίζουμε κάτι πιο funk/groove rock την έχει και δεν ξέρω ρε φίλε σε 2 ενισχυτές που την άκουσα μου λάσπωνε αν και στο overall ήταν μια χαρά... (ξέρεις τώρα είναι οι λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Χρήστος έχει την PRS tremonti... Δυστυχώς δεν μου αρέσει και πολύ αλλά δεν παίζουν φράγκα για να την αλλάξει οπότε για τη δουλειά της μας κάνει προς το παρών (ο ίδιος την λατρεύει βέβαια)...

Και εγω την λατρεψα που την επιασα στα χερια μου.Ειδικα του Χρηστου ηταν "βουτηρο"

Σε άλλη μπάντα που παίζουμε κάτι πιο funk/groove rock την έχει και δεν ξέρω ρε φίλε σε 2 ενισχυτές που την άκουσα μου λάσπωνε αν και στο overall ήταν μια χαρά... (ξέρεις τώρα είναι οι λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά)

Σαφως......αλλα παιζουν και αλλα ρολο.Δεν χρειαζεται να τα αναλυσουμε

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου