Προς το περιεχόμενο

"Crow Rooster Crow"


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Ακόμη ένα τραγούδι παλιό σαν ιδέα που το ξανάγραψα και του έδωσα άλλο αέρα.Είναι και αυτό μέσα στη λίστα που παίζουμε με τα παιδιά.

  Κριτική ,γνώμες πάντα δεκτά και καλοδεχούμενα.Ευχαριστώ.

Crow_Rooster_Crow.mp3

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Γιώργη!

 

Πολύ ωραίο το κομμάτι με τα ξεχωριστά σου φωνητικά (για καλό το λέω).

Για μένα ξεχώρισε το σόλο της φυσαρμόνικας και το σόλο της κιθάρας που ακολούθησε στο καπάκι.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Δημήτρη,δεν ξέρω αλλά σ'αυτο μάλον είχα εμπνευσή.Και μένα μου αρέσει πολύ αυτό το σημείο που αναφέρεις.Φυσαρμόνικα και καπάκι σόλο κιθάρα.Είναι και 12μετρο και είπα να το δώσω λίγο παραπάνω σολιστικά.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξάδελφος του Dr. John? (αν δεν τον ξέρεις ψάξτον ;)). Γιώργη ότι ψιλοδιορθώσεις χρειάζεται το τραγούδι (μπάσο που μπουμπουνίζει και καθάρισμα στον ήχο, του πολύ ωραίου, σόλο φυσαρμόνικας) θα γίνει στο στούντιο που θα σε πάει ο μάνατζερ όταν θα σε αναλάβει, μόλις σε ανακαλύψουν (δεν αστειεύομαι 8)). Πολύ ωραίο άσμα που δεν έχει να ζηλέψει στην βάση του, τίποτα, από άλλα γνωστών μουσικών του είδους. Ερώτηση-απορία: έκανες έξω και έχεις τέτοια ευχέρεια με την Αγγλικήν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Που είσαι γείτονα δεν έχει έξοδο σήμερα?

  Στα του τεμαχίου τώρα.Το μπάσο την επόμενη φορά θα το αφήσω χωρίς ένα τσίμπημα με EQ που κάνω μπας και σταματήσει το μπουμ μπουμ αν και όπως είπα τα ήχεια δεν βοηθάνε.Οντως και μένα στη φυσαρμόνικα μου ακούγεται muddy η κατάσταση, θέλει ένα έμπειρο χέρι να απλώσει γενικά συχνοτικά το άσμα.

  Δεν ξέρω για την φωνή ,χωρίς να μελετάω ποτέ ουσιαστικά πάντα τραγουδούσα πάνω από δίσκους όπως έκανα και με την κιθάρα που έπαιζα από πάνω.Πάντως δεν το κυνηγάω μου βγαίνει αβίαστα το εγγλέζικο.Για ένα διάστημα στα ΤΕΙ έκανα παρέα με Γάλλους και Γαλλιδούλες που είχαν έρθει για erasmous,εκεί λύθηκα αρκετά και κατάλαβα ότι το έχω το αγγλικό.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και εννοείτε ότι τον ξέρω τον DR JOHN .Το έχω λιώσει το gris gris,και ευχαριστώ γείτονα για τα καλά σου λόγια.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν το κυνηγάω μου βγαίνει αβίαστα το εγγλέζικο
Φυσικό ταλέντο και σ'αυτό ;)    Σε καλοπιάνω, οπότε όταν γίνεις γνωστός (star ρε παιδί μου) να μας θυμηθείς ;) ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Για σταρ δεν το κόβω ,κανα λαιβάκι να κάνουμε αν μπορέσουμε μες στις γιορτές και πολύ μας είναι.Και πάλι δύσκολα το κόβω έτσι όπως πάει να γίνει η κατάσταση με τα μικρά λαιβ.Ειδομεν.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου