Προς το περιεχόμενο

Ozzy Osbourne - Crazy Train by Ultimate Sin (Ozzy Tribute Band)


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα φρέσκο cover από την ελληνική tribute μπάντα στον Ozzy, τους Ultimate Sin.

Aκούγεται δυνατά κατά προτίμηση! Οι κριτικές καλοδεχούμενες! 8)

CRAZY_TRAIN.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

ΟΥΑΟΥ!Ο Ozzy είναι ο αγαπημένος μου Frontman μαζί με τον Anselmo και έχω λιώσει όλη τη δισκογραφία.Φαντάσου ότι 3 από τους αγαπημένους μου κιθαρίστες έχουν παίξει με τον Ozzy (Rhoads,Wylde,Gus G)

 

Εξαιρετικό cover,παίξατε όλοι εξαιρετικά,πολύ σημαντικό το ότι ο κιθαρίστας έπαιξε όσο πιο κοντά γινόταν στο style του Rhoads,θα ήταν κρίμα να μην τον τιμούσε μέσα από αυτόν τον ύμνο!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν ξέρω αν φταίνε τα ηχεία μου(είναι βράδυ και ακούω σχετικά χαμήλα)αλλά το κομμάτι είναι πολύ βαβουριάρικο ειδικά όταν μπαίνουν όλα τα όργανα και γενικά.Εχει πρόβλημα στον ήχο γιατί στο καπάκι έπαιξα κάτι άλλο και ακούστηκε μια χαρά.Κατα τα άλλα μια χαρά το πα΄νε τα παιδιά.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haryy εμένα μ' άρεσε πολύ!

 

Το αποδώσατε φοβερά. Πολύ ενέργεια όπως απαιτεί και το κομμάτι άλλωστε, ωραίες κιθάρες και η φωνή τα πήγε πολύ καλά.

 

Well done!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αποψη παιξιματος δεν υπαρχει προβλημα, πολυ καλη εκτελεση. Νομιζω οτι οι ρυθμικες πρεπει να αφαιρεσουν λιγα μπασα για να ξεχωριζουν, ειδικα στο ρεφραιν ακουσα περισσοτερο το προβλημα. Και η σολο κιθαρα ακουγεται πολυ στεγνη, ισως καποιο ευδιακριτο delay η καποιο αλλο εφε (reverb, chorus, flanger) να βοηθουσε. Η ηχογραφηση ειναι απο προβα?

 

edit: το ξαναακουσα και νομιζω οτι και ο ηχος του μπασου δημιουργει ενα προβληματακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν ξέρω αν φταίνε τα ηχεία μου(είναι βράδυ και ακούω σχετικά χαμήλα)αλλά το κομμάτι είναι πολύ βαβουριάρικο ειδικά όταν μπαίνουν όλα τα όργανα και γενικά.Εχει πρόβλημα στον ήχο γιατί στο καπάκι έπαιξα κάτι άλλο και ακούστηκε μια χαρά.Κατα τα άλλα μια χαρά το πα΄νε τα παιδιά.

 

θα συμφωνισω με τον φιλο

 

κατι δεν παει καλα γενικα στην μιξη

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:DΠωω, πλήρης αποτυχία δλδ!! ;D. Θα ανεβάσω μια δεύτερη version να μου πείτε. Eυχαριστώ για το θάψιμο..είναι χρήσιμο πολλές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι μου αρεσε πολυ. Μονο ο ντραμερ το παρακανε μετα τα ρεφρεν με τα δικασιδια... Τι εφε εχετε βαλει στη φωνη? Πολυ καλος!!!

How low can u go?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:DΠωω, πλήρης αποτυχία δλδ!! ;D. Θα ανεβάσω μια δεύτερη version να μου πείτε. Eυχαριστώ για το θάψιμο..είναι χρήσιμο πολλές φορές.

Πληρης αποτυχια οχι. Επιτυχια θα ελεγα. Και δεν ειδα πουθενα θαψιμο  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτό και τα smilies..δεν με πείραξαν τα λεγόμενά σας με την έννοια της στενοχώριας ή της απογοήτευσης και ούτε φυσικά ήμουν κυνικός. Να εκπαιδεύω την αντικειμενικότητά μου θέλω πάνω στα mix που κάνω, και εδώ υπήρχε αστοχία από μέρους μου. Υπάρχει πλήρης απουσία εγωϊσμού στην αρνητική κριτική, την αναζητώ για να διορθώνομαι, όπως και την θετική ως επιβεβαίωση ότι αυτό που κάνω είναι κατά βάση ορθό και αποδεκτό.

Anyway σας ευχαριστώ ιδιαίτερα που ασχολείστε!

Άλλο ένα mix και ελπίζω αρκετά καλύτερο από το πρώτο..

CRAZY_TRAIN2.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου