Προς το περιεχόμενο

Ozzy Osbourne - Crazy Train by Ultimate Sin (Ozzy Tribute Band)


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα παλι μου αρεσε πολυ. Μονο ο ντραμερ το παρακανε μετα τα ρεφρεν με τα δικασιδια... Τι εφε εχετε βαλει στη φωνη? Πολυ καλος!!!

 

;D Ο ντραμίκουλας το συνηθίζει αυτό και ενοχλεί τον πληκτρά! χαχαχα. Η φωνή είναι απλό double tracking..Τhanks man

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΟΥΑΟΥ!Ο Ozzy είναι ο αγαπημένος μου Frontman μαζί με τον Anselmo και έχω λιώσει όλη τη δισκογραφία.Φαντάσου ότι 3 από τους αγαπημένους μου κιθαρίστες έχουν παίξει με τον Ozzy (Rhoads,Wylde,Gus G)

 

Εξαιρετικό cover,παίξατε όλοι εξαιρετικά,πολύ σημαντικό το ότι ο κιθαρίστας έπαιξε όσο πιο κοντά γινόταν στο style του Rhoads,θα ήταν κρίμα να μην τον τιμούσε μέσα από αυτόν τον ύμνο!!

 

Thank you!! Ο Bob Daisley επίσης είναι από τους αγαπημένους μου μπασίστες και προσπάθησα να κρατήσω τα basslines του που θεωρώ εξαιρετικά! Αφού είσαι φαν ελπίζω να τα πούμε σε κάποιο λαιβ! ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι τώρα οι ρυθμικές ακούγονται πολύ καλύτερα από την πρώτη version. Είναι πιο "ευδιάκριτες" ή "ευκρινείς" αν θέλεις.

 

Ένα παράπονο για την σόλο κιθάρα έχω. Θα την ήθελα λίγο πιο μπροστά στη μίξη στα γεμίσματα που κάνει. Νομίζω ότι δεν ακούγεται όσο θα έπρεπε. Ο ήχος είναι σαφώς βελτιωμένος και εδώ από την πρώτη εκδοχή.  ;)

 

Ξέχασα να σχολιάσω για το μπάσο πριν. Πολύ με αρέσει! Μου αρέσει γενικά όταν ακούγεται καθαρά η μπασογραμμή του κομματιού και δε χρειάζεται να είσαι νυχτερίδα για την ακούσεις.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks geodimitri! A, να αναφέρω και τι αλλαγές έκανα.

Οι ρυθμικές ανέβηκαν, οι σολο κομπρεσαρίστηκαν παραπάνω και πήραν delay.

Tα τύμπανα χαμήλωσαν, όπως και ο master limiter. Στο μιξ προστέθηκε eq στις μεσαιουψηλές.

Και στο μπάσσο έβγαλα παραμόρφωση και το κομπρέσσαρα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Thank you!! Ο Bob Daisley επίσης είναι από τους αγαπημένους μου μπασίστες και προσπάθησα να κρατήσω τα basslines του που θεωρώ εξαιρετικά! Αφού είσαι φαν ελπίζω να τα πούμε σε κάποιο λαιβ! ;) ;D

 

Αν υπάρξει ειδοποίηση εδώ στο noiz εννοείται πως θα έρθω!! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό cover τα φωνητικά τέλεια το ιδιο και τα όργανα,τα κιθαριστικά μέρη απόλαυση.

 

Η ηχογράφηση εχει ενα θέμα αλλά πιο πολύ με χάλασε γιατι ακούγεται πολύ "ψηφιακά"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό cover τα φωνητικά τέλεια το ιδιο και τα όργανα,τα κιθαριστικά μέρη απόλαυση.

 

Η ηχογράφηση εχει ενα θέμα αλλά πιο πολύ με χάλασε γιατι ακούγεται πολύ "ψηφιακά"

 

Αν θες αιτιολόγησέ το μου λίγο γιατί συνήθως ως ψηφιακή, χαρακτηρίζουμε μια ηχογράφηση που έχει π.χ. ψεύτικα τύμπανα, ή κιθάρες με amp simulation. Εδώ δεν συμβαίνει τίποτα από τα 2, οπότε δεν καταλαβαίνω αυτό που λες. Αν γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος θα το κατανοήσω καλύτερα.

ps. Χαίρομαι που σου άρεσαν τα στοιχεία που ανέφερες! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραια παιγμενο,ωραια και η δευτερη μιξη.

Νομιζω βγαινει αυτο το "ζωντανο" feel που πρεπει να εχει το πραγμα.

\m/!

 

Thanks gvour, ευτυχώς που σου άρεσε καλύτερα η δεύτερη εκδοχή γιατί τα παιδιά που δεν τους άρεσε η πρώτη δεν μου έδωσαν feedback και φοβάμαι μήπως τους ακούστηκε χειρότερα :P :(

Όσο για το feel, είναι το 50% που κυνηγάω σε μια ηχογράφηση (το άλλο 50 είναι η απόδοση των μουσικών και το να πάρω το 100% από αυτούς) και χαίρομαι ιδιαίτερα που σου έδωσε σωστά vibes εκεί! ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Χαρη,μιλωντας γενικα,το θεμα και η δυσκολια σ'οτι αφορα τις tribute bands,περα απο το ηχητικο και τεχνικο του πραγματος,ειναι οτι μοιραια ο ακροατης συγκρινει με το προτωτυπο.

Καποιοι θεωρουν οτι οσο πιο "κοπια" ειναι το αποτελεσμα τοσο καλυτερα-θα πεις τοτε γιατι να μην ακουσεις το original-και αλλοι οτι πρεπει το πραγμα να ειναι καπου στο μεσο.

Νομιζω ειστε πιο κοντα στο δευτερο.

Ενω ειστε πολυ κοντα στο πρωτοτυπο εχετε μεσα και λιγο απ'το δικο σας τροπο-ο τραγουδιστης λ.χ "εχει"Οζζυ χωρις να ειναι απολυτα-πραγμα που ειναι καλο κατα τη γνωμη μου.

Και παιζετε καλα και αποδιδετε ωραια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου