Προς το περιεχόμενο

106 εκατ. ευρώ στον τοίχο...


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκραξα τον τρόπο που τα ξοδεύει.

 

Κι αυτό το θεωρείς φυσιολογικό; Πόσω μάλλον αφού δεν ξέρεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα γι' αυτόν τον άνθρωπο.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 290
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κι αυτό το θεωρείς φυσιολογικό; Πόσω μάλλον αφού δεν ξέρεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα γι' αυτόν τον άνθρωπο.

 

παλι καλα,ειχα αρχισει να φοβαμαι οτι εχει..δικιο και οτι μονο εγω βλεπω το ΠΑΡΑΝΟΪΚΟ της "σκεψης" του.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το ενα εκατομμυριο ΔΥ σε μια χρεοκοπημενη χωρα με κατεστραμμενη οικονομια ειναι υπερβολη αλλα το πληρωνουμε και μαλιστα 30 δις το χρονο...οχι...106 μυρια... ;) ...δεν σε βλεπω να διαμαρτυρεσαι....

 

Εδώ συμφωνούμε. Άνοιξε νήμα εσύ με τις ευλογίες της διεύθυνσης και εκεί να δεις συμφωνία αγαπητέ. Που να σου σηκωθεί… η τρίχα.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης η ελευθερία του να ξοδεύεις τα χρήματά σου όπως θες είναι και συνταγματικά και νομοθετικά κατοχυρωμένη.

 

Προφανώς όχι για τους Έλληνες κριτές όλων πλην εαυτών.

 

Και γιατί αυτός ο μάγκας να ξοδέψει τόσα από τα δικά του λεφτά σε έναν πίνακα και να μην τα δώσει ως βοήθεια στην επόμενη μεγάλη καταστροφή, ώστε εγώ και ένα σωρό άλλοι να κοιμηθούμε ήσυχοι που δεν δώσαμε ούτε ένα ευρώ;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί αυτός ο μάγκας να ξοδέψει τόσα από τα δικά του λεφτά σε έναν πίνακα και να μην τα δώσει ως βοήθεια στην επόμενη μεγάλη καταστροφή, ώστε εγώ και ένα σωρό άλλοι να κοιμηθούμε ήσυχοι που δεν δώσαμε ούτε ένα ευρώ;

 

Δηλαδή δεν μπορεί να συμβεί το αντίθετο; Γιατί πρέπει το παράδειγμα να μας οδηγεί στην απάθεια;

Μην μου πεις, γιατί έτσι είναι ο κόσμος.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι άλλο να επιθυμείς και να ελπίζεις για ένα κόσμο όπου οι πλούσιοι έχουν περισσότερες ευαισθησίες κι άλλο να τους κράζεις όταν δεν τις δείχνουν.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον...REALITY CHECK..

 

Το προηγουμενο τριπτυχο του Bacon το ειχε αγορασει για 87 εκ. δολλαρια ο ΑΜΠΡΑΜΟΒΙΤΣ...οποτε μπορουμε να πουμε με...ασφαλεια οτι ειναι μαλλον ψιχουλα μπροστα σε αυτα που εδωσε για την Τσελσυ...και φυσικα σχεδον...εικοσαευρο μπροστα στη συνολικη του περιουσια (η περιουσια του αγγιζει σημερα τα 20 δις ευρω)

 

Επισης μονο περυσι ο Abramovich εδωσε σε φιλανθρωπιες 400 εκατομμυρια ευρω.

 

Οι αλλοι δυο που χτυπησαν τον πινακα μεχρι τα 105 εκ ευρω ηταν ενας απο τους πλουσιοτερους επιχειρηματιες και art dealers του Hong Kong & o Larry Gagosian ,ενας απο τους μεγαλυτερους art dealers του πλανητη....

 

Οποτε...μαλλον δεν θα τους λειψουν τα 106 εκ. ευρω.... ουτε βεβαια ειναι και τοσο πολλα ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ (που στο κατω κατω της γραφης ειναι και οι αμεσα ενδιαφερομενοι) ...οποτε δεν βλεπω καποια...υπερβολη... 

 

Για αυτο ειναι καλο να τσεκαρουμε τα facts πριν πουμε το μακρυ και το κοντο μας....

 

Τωρα αν η κριτικη ειναι για το γιατι οι....κακοι πλουσιοι δεν δινουν ΟΛΑ  τα λεφτα τους στους...φτωχους που υποφερουν  sorry....αλλα μαλλον στερειται σοβαροτητας το ολο θεμα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και θα διαφωνήσω. Σε όλα

Για κάποιους είναι πασατεμπά αυτά τα ποσά.

Επίσης η ελευθερία του να ξοδεύεις τα χρήματά σου όπως θες είναι και συνταγματικά και νομοθετικά κατοχυρωμένη.

 

Πες μου.Επί προσωπικού...

Κανείς μα κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι δεν είναι δικαίωμα όποιου θέλει να ξοδεύει τα όσα λεφτά του όπως θέλει.

Είναι όμως υπερβολή,για σένα σαν LK,τα 106 εκατ. για μια τέτοια αγορά;Ναι ή όχι;

Γιατί αυτό είναι το θέμα μας και τίποτα άλλο.

 

Για μένα είναι υπερβολή και μάλιστα στα όρια της πρόκλησης.Το κατέθεσα αμέσως.Μπορώ,έχω το δικαίωμα;

Μπορεί και όχι,αφού χαρακτηρίστηκα από μερίδα των συνομιλητών μου ως οπισθοδρομικός,αριστερός,υποκριτής...τέλος πάντων αυτά θυμάμαι τώρα.Αναγνωρίζω ότι δεν έγινε με εξ' αρχής κακή πρόθεση(πλην ενός) αλλά η έντονη απορία μου επ' αυτού παραμένει.

 

Όσο για τις τελικά πραγματικές εξισώσεις που λαμβάνουν χώρα μεταξύ της κίνησης αυτής και του σχολείου,κιθάρας,βενζίνης και δεν ξέρω εγώ τι άλλο...σταματάω εδώ.The end.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου