Προς το περιεχόμενο

106 εκατ. ευρώ στον τοίχο...


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ρωτάς εμένα αλλά θα σου πω τι νομίζω. Προφανώς και προτιμώ το Β, ελπίζω να μην νομίζεις ότι υπάρχει κανείς εδώ μέσα που προτιμά το Α. Όμως έγινε το Α, τι να κάνουμε τώρα; Να πούμε πόσο παπάρας είναι ο εν λόγω άγνωστος αγοραστής; Από που κι ως πού; Στο πορτοφόλι του είμαστε; Να πούμε κρίμα τα λεφτά; Άντε και το λέμε. Και τι έγινε; Θα νιώσουμε καλύτερα αφού θα επιβεβαιώσουμε το υποτιθέμενο πλεόνασμα ανθρωπιάς μας; Να πούμε αυτό που λέει ο Νικόλας, ότι δηλαδή το ποσό είναι υπερβολικό; Προσωπικά δεν ξέρω να κοστολογώ έργα τέχνης, ξερεί κανείς σας;

 

Κοινώς κουβέντα να γίνεται χωρίς ΚΑΜΙΑ αξία.

 

Συμφωνούμε λοιπόν.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 290
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το τι προτιμάμε δεν έχει πάντα σχέση με τη πραγματικότητα...καλό είναι να ζούμε σε αυτόν το κόσμο και όχι σε κάποιο άλλο φανταστικό...Όλοι προτιμάμε ένα κόσμο χωρίς φτώχεια, χωρίς πολέμους, χωρίς αρρώστιες...χωρίς χρηματιστήρια ;)...φαντάζομαι 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνούμε λοιπόν.

 

Συμφωνούμε σε κάτι που δεν έχει καμία αξία. Να στο πω αλλιώς, και που συμφωνούμε τι έγινε; Η ερώτησή σου δεν είναι επιχείρημα, είναι τελείως κενή, σαν να σε ρωτάω τι προτιμάς, να κοιμάσαι σε συνθήκες έλλειψης βαρύτητας όρθιος ή ξαπλωτός; Άσχετα πράγματα δηλαδή.

 

Εκτός αν προσπαθείς να καταλάβεις με τι είδους ανθρώπους μιλάς οπότε να σε πληροφορήσω ότι τελικά δεν θα προχωρήσω με τα σχέδιά μου για κατάκτηση του βόρειου ημισφαιρίου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ προσωπικά LK, και χωρίς καμία διάθεση κριτικής. Τι θα προτιμούσες να διαβάσεις σήμερα στην εφημερίδα;

 

Α) 106 εκατομμύρια δόθηκαν για την αγορά πίνακα από άγνωστο πλειοδότη;

Ή

Β) 106 εκατομμύρια δόθηκαν για στήριξη των πληγέντων στις Φιλιππίνες από άγνωστο δωρητή; 

 

Δε διαβαζεις και νεα.... ::)...ΒΡΩΜΑΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ με ειδησεις για τη βοηθεια που προσφερουν ΤΩΡΑ χιλιαδες ανθρωποι και κρατη στις Φιλλιπινες....

 

Δηλ. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να υπαρχει και ειδηση οτι καποιος κερδισε εναν πινακα σε μια δημοπρασια? :o

 

Ελα Χριστε και Παναγιά...το εχουμε χασει τελειως εδω μεσα....

 

Και ΠΩΣ ξερεις οτι..ΕΧΕΙ χαθει το μέτρο.....οταν δεν ξερεις ΠΟΙΟΣ ειναι ο ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ....?

 

Και στο κατω κατω της γραφης ποιος εισαι εσυ και με τι δικαιωμα κρινεις το που θα ξοδεψει καποιος τα λεφτα του?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Β) 106 εκατομμύρια δόθηκαν για στήριξη των πληγέντων στις Φιλιππίνες από άγνωστο δωρητή;  

θα επαναλάβω ότι έτσι μας έκανε ο καλός Θεούλης...ανά τους αιώνες.

Διαβάζω ένα άρθρο για τους οκτώ πληγέντες από τον τυφώνα που ποδοπατήθηκαν μέχρι θανάτου στην προσπάθειά τους να λεηλατήσουν αποθήκη με ρύζι στις Φιλιππίνες.

"Τα θύματα έχασαν τη ζωή τους όταν ένας τοίχος της αποθήκης κατέρρευσε χθες Τρίτη στην πόλη Αλανγκάλαν της επαρχίας Λέιτε, δήλωσε ο Ρεξ Εστοπέρεζ, εκπρόσωπος της Εθνικής Υπηρεσίας Τροφίμων.

 

«Είναι πολύ ατυχές. Απευθύνουμε έκκληση σε εκείνους που έκλεψαν τις προμήθειες (ρυζιού) να τις μοιραστούν με τους ανθρώπους που τις έχουν ανάγκη και όχι να τις πουλήσουν», είπε ο ίδιος τηλεφωνικώς.

 

Ο ίδιος είπε ότι από την αποθήκη εκλάπησαν 33.000 σακιά με λευκό ρύζι και 96.000 με ακατέργαστο (καστανό) ρύζι. Το κάθε σακί περιείχε 50 κιλά ρυζιού και το κόστος της απώλειας υπολογίζεται σε σχεδόν 22 εκατομμύρια ευρώ."

 

....μετά λέμε για τον άγνωστο αγοραστή 8) 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για μία λεπτομέρεια: Ότι ένα έργο τέχνης κοστίζει τόσα μύρια μου φαίνεται τερατούργημα!

 

Πώς θα σου φαινόταν αν ξεκινούσα ακριβώς έτσι το thread;

Nομίζω πως ήμουν,και είμαι,πιο χαλαρός στις διατυπώσεις μου.

 

Έρχεσε, δίνεις ένα λινκ και ξεκινάς αρνητικά σχόλια. Δε ξέρεις ποιός το αγόρασε, δε ξέρεις το γιατί, δεν είσαι στη τσέπη του. Τι ακριβώς γνωρίζεις και ξεκινάς αρνητικά;

 

Και εκεί μπαίνει το όλο θέμα, όπως λένε πολλοί εδώ: Αν ο αγοραστείς έχει επενδύσει άλλα 200 δις στους φτωχούς είμαστε εντάξει; Αν εσύ επενδύεις το 10% αυτών που έχεις κάθε χρόνο σε αγαθοεργίες είμαστε εντάξει;

 

Γιατί η κρίση; Ξαναρωτάω...

 

Το ποστ μου που έχεις παραθέσει είναι ακριβώς η απάντηση σου...

Αυτό το άρθρο το διάβασα το πρωί,λίγο μετά που έστειλα τα παιδιά σχολείο...Κι έτσι που λες όπως έπινα την πρώτη γουλιά από τον καφέ μου χαλαρός-χαλαρός,πέφτει το μάτι μου εκεί και το 'φαγα το σκάλωμα μου.Αντί για κουλουράκι.

Μου φάνηκε εξοργιστικό,για τα δικά μου στάνταρτς πάντα,ακόμα μου φαίνεται(όπως και σε σένα;) και σκέφτηκα να το μοιραστώ με τους αξιότιμους συμφορουμίτες...

 

Το τι ακολούθησε το βλέπεις και μόνος σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για μία λεπτομέρεια: Ότι ένα έργο τέχνης κοστίζει τόσα μύρια μου φαίνεται τερατούργημα! Έχω δει παρτιτούρες του Beethoven να κοστίζουν κοντά στο μύριο, αλλά άλλο ένα μύριο από τον μεγαλύτερο (πάνω κάτω) συνθέτη όλων των εποχών, και άλλο 100 μύρια για 3 πίνακες που ΔΕΝ είναι Da Vinci, ΔΕΝ είναι Pollock (φάτα τώρα...), κλπ...

 

Βρίσκω την τιμή υπερβολική σε τρελό επίπεδο. Για τα δικά μου δεδομένα και σταθμά. Αλλά δε κάνω αρνητική κριτική σε ζώντα άνθρωπο νομίζω...

 

Νικολα ο συγκεκριμενος ζωγραφος ΜΟΝΙΜΩΣ καταριπτει τα ρεκορ πωλησεων..γιατι απλα...τα εργα του ΑΚΟΜΑ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ (δεν ειναι δηλ. ολα "εντος μουσειων" και εκτος αγορας) ,οι ακομα μεγαλυτεροι ζωγραφοι που αναφερεις απλα ΔΕΝ πωλουνται (ή δεν πωλουνται ΜΕΓΑΛΑ εργα τους) ....για αυτο και δεν πιανουν περισσοτερα...σε διαβεβαιωνω οτι αν ΠΩΛΟΥΝΤΑΝ καποιο μεγαλο εργο του Πικασσο ή του Pollock ...σιγουρα τα 106 εκ. θα ηταν η ΤΙΜΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ;)  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαβαζεις και νεα.... ::)...ΒΡΩΜΑΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ με ειδησεις για τη βοηθεια που προσφερουν ΤΩΡΑ χιλιαδες ανθρωποι και κρατη στις Φιλλιπινες....

 

Δηλ. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να υπαρχει και ειδηση οτι καποιος κερδισε εναν πινακα σε μια δημοπρασια? :o

 

Ελα Χριστε και Παναγιά...το εχουμε χασει τελειως εδω μεσα....

 

Και ΠΩΣ ξερεις οτι..ΕΧΕΙ χαθει το μέτρο.....οταν δεν ξερεις ΠΟΙΟΣ ειναι ο ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ....?

 

Και στο κατω κατω της γραφης ποιος εισαι εσυ και με τι δικαιωμα κρινεις το που θα ξοδεψει καποιος τα λεφτα του?

 

Το θέμα είναι ΣΦ ότι απαγορεύεται να κάνει κάποιος που έχει πολλά λεφτά ότι θέλει με τα λεφτά του. Εμείς όμως που δεν έχουμε τόσα μπορούμε να κάνουμε ότι θέλουμε.

 

Το τι ακολούθησε το βλέπεις και μόνος σου.

 

Κουβέντα ακολούθησε. Δεν σ'αρέσει; Τι να γίνει τώρα δηλαδή, πρέπει να συμφωνούμε με το ζόρι;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι έτσι που λες όπως έπινα την πρώτη γουλιά από τον καφέ μου χαλαρός-χαλαρός,πέφτει το μάτι μου εκεί και το 'φαγα το σκάλωμα μου.

Αυτό το άρθρο...πώς σου φαίνεται? ;D ;D

http://www.gazzetta.gr/plus/article/559446/omadikos-orgasmos-stis-ipa-vid

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

 

Αυτό το άρθρο το διάβασα το πρωί,λίγο μετά που έστειλα τα παιδιά σχολείο...Κι έτσι που λες όπως έπινα την πρώτη γουλιά από τον καφέ μου χαλαρός-χαλαρός,πέφτει το μάτι μου εκεί και το 'φαγα το σκάλωμα μου.Αντί για κουλουράκι.

Μου φάνηκε εξοργιστικό,για τα δικά μου στάνταρτς πάντα,ακόμα μου φαίνεται(όπως και σε σένα;) και σκέφτηκα να το μοιραστώ με τους αξιότιμους συμφορουμίτες...

 

Το τι ακολούθησε το βλέπεις και μόνος σου.

 

 

 

 

Μην το πάρεις προσωπικά, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ το εννοώ έτσι.

 

Αλλά θέλω να σου δώσω ένα άλλο point.

 

Υπάρχουν άνθρωποι που (για τα δικά τους στάνταρτς) (και είναι η συντριπτική πλειοψηφία- στο είπε και ο Μάνος. και ο JJ απ' έξω/απ' εξω ) το ότι το παιδί σου πάει σχολείο (και καλά κάνει, και να το χαίρεσαι), είναι πολυτέλεια.

 

Το ότι πίνεις χαλαρός-χαλαρός καφέ  (και καλά κάνεις) είναι πολυτέλεια.

 

Το ότι έχεις ρεύμα και σύνδεση στο internet (και καλά κάνεις) είναι πολυτέλεια.

 

Το είπε και ο Κώστας, πώς να ορίσεις  το υπερβολικό, αν δεν έχεις ορίσει καν τη μονάδα μέτρησης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου