Προς το περιεχόμενο

106 εκατ. ευρώ στον τοίχο...


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ταριφας καληνυχτακιας  ;D

 

Αποκλειεται..ως γνησιος καπιταλιστης ειμαι σιγουρος οτι παει αμεσως στο μπερντε....εκτος και αν μας εχει ξεφτιλίσει και καθεται και μιλαει στο μωρο για το Μαδουρο και την πεινα στην Αφρικη (στην εποχη μου,πριν απο 30 χρονια, οντως ετσι μπορει και να μαμουσες ....τωρα πλεον μαλλον οι γκομενες θα σκανε στα γελια με τετοιες αττακες.. ;D) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 290
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σας φχαριστω!

 

Φυσικα αν θελετε να κανετε ΔΩΡΟ και Πικασσο δεχομαι και Μιρο και Μονε...(ORIGINAL οχι reproductions....) 

 

άρε  μπαγάσα  άμα να ήμουν  πλούσιος  θα σου έκανα δώρο  αυτό που πάει  με τις telecasters

 

Frederic_Remington_-_Arizona_cow-boy.jpg

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αλήθεια ότι ο καθορισμός της αμετροέπειας προϋποθέτει την ύπαρξη κοινά αποδεκτού μέτρου. Δύσκολο εδώ.

 

Πάντως, φορ γουατ ιζ γουόρθ, έχω παραπλήσια μονάδα μέτρησης με τον JJ Spyros.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Yπάρχουν άνθρωποι με λογική σε σχήμα Μπομπ Σφουγγαράκη...Τετράγωνη.

Χαρτί και μολύβι,ένα κι ένα κάνουν δυο,απόψεις επιτρέπονται μόνο μετ' αποδείξεων,κρίσεις απαραίτητα κατόπιν διαπιστευτηρίων.

Εύκολο να τους καταλάβεις,δύσκολο να τους κοντράρεις.

 

Υπάρχουν άνθρωποι με πιο εύκαμπτη λογική...Σαν κρέπα.

Πιο παρορμητικοί/υπερβολικοί,επιτρέπουν στο συναίσθημα να παίξει κάποιο ρόλο στο σκεπτικό τους,δεν ανατρέχουν στη βικιπαιδεία ή σε προηγούμενες δηλώσεις τους πριν γράψουν κάτι.

Δύσκολο να τους καταλάβεις,εύκολο να τους κοντράρεις.

 

Κάπως έτσι εξελίσσεται και τούτη δω η κουβέντα,προσπαθώντας να μπούμε ο ένας στη λογική του άλλου...Για ένα θέμα που προσωπικά ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να διαφωνούμε.

Εγώ θα επιμείνω (γιατί έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα στο σχολείο των παιδιών μου)...

 

Έρχεσε, δίνεις ένα λινκ και ξεκινάς αρνητικά σχόλια. Δε ξέρεις ποιός το αγόρασε, δε ξέρεις το γιατί, δεν είσαι στη τσέπη του. Τι ακριβώς γνωρίζεις και ξεκινάς αρνητικά;

 

Και εκεί μπαίνει το όλο θέμα, όπως λένε πολλοί εδώ: Αν ο αγοραστείς έχει επενδύσει άλλα 200 δις στους φτωχούς είμαστε εντάξει; Αν εσύ επενδύεις το 10% αυτών που έχεις κάθε χρόνο σε αγαθοεργίες είμαστε εντάξει;

 

Γιατί η κρίση; Ξαναρωτάω...

 

_____________________

 

Και για μία λεπτομέρεια: Ότι ένα έργο τέχνης κοστίζει τόσα μύρια μου φαίνεται τερατούργημα! Έχω δει παρτιτούρες του Beethoven να κοστίζουν κοντά στο μύριο, αλλά άλλο ένα μύριο από τον μεγαλύτερο (πάνω κάτω) συνθέτη όλων των εποχών, και άλλο 100 μύρια για 3 πίνακες που ΔΕΝ είναι Da Vinci, ΔΕΝ είναι Pollock (φάτα τώρα...), κλπ...

 

Βρίσκω την τιμή υπερβολική σε τρελό επίπεδο. Για τα δικά μου δεδομένα και σταθμά. Αλλά δε κάνω αρνητική κριτική σε ζώντα άνθρωπο νομίζω... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαίωμα έχει ο καθένας , να λέει ό,τι θέλει (δεν είμαι εγώ ο ελεγκτής) .

 

Αυτό που τόνισα, είναι ότι μιλάμε για ΑΛΛΟ κόσμο, και τα «αλόγιστες δαπάνες» και «πολυτέλειες» είναι έννοιες σχετικές, διότι εξαρτάται με ποιόν συγκρίνουμε ποιόν  και τι ακριβώς συγκρίνουμε.

 

Ξανάλεω, αυτό που φαίνεται σε εσένα "υπερβολικό", σε κάποιον μπορεί να μην φαίνεται, και αυτό που σου φαίνεται «λογικό», σε κάποιον να φαίνεται «παράλογο».

 

Τέλος, κάποιοι μπορεί να πασχίζουν να αποκτήσουν περισσότερα (είναι στην φύση του ανθρώπου), και κάποιοι  άλλοι μπορεί να μην πασχίζουν (ίσως κατάφεραν να επιβληθούν στη φύση τους).

 

 

Εσύ προσωπικά LK, και χωρίς καμία διάθεση κριτικής. Τι θα προτιμούσες να διαβάσεις σήμερα στην εφημερίδα;

 

Α) 106 εκατομμύρια δόθηκαν για την αγορά πίνακα από άγνωστο πλειοδότη;

Ή

Β) 106 εκατομμύρια δόθηκαν για στήριξη των πληγέντων στις Φιλιππίνες από άγνωστο δωρητή; 

 

Προσωπικά εξηγούμαι ότι κανένα πρόβλημα δεν έχω με το χρήμα. Ίσα ίσα που το αγαπάω.

Έχω πρόβλημα με το χάσιμο του μέτρου.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εσύ προσωπικά LK, και χωρίς καμία διάθεση κριτικής. Τι θα προτιμούσες να διαβάσεις σήμερα στην εφημερίδα;

 

Α) 106 εκατομμύρια δόθηκαν για την αγορά πίνακα από άγνωστο πλειοδότη;

Ή

Β) 106 εκατομμύρια δόθηκαν για στήριξη των πληγέντων στις Φιλιππίνες από άγνωστο δωρητή; 

 

Προσωπικά εξηγούμαι ότι κανένα πρόβλημα δεν έχω με το χρήμα. Ίσα ίσα που το αγαπάω.

Έχω πρόβλημα με το χάσιμο του μέτρου.

 

 

Είναι δύο ειδήσεις που καλύπτουν διαφορετικές ανάγκες ενημέρωσης.

Πρέπει να διαλέξω υποχρεωτικά μία;

Άντε και σου λέω ότι προτιμώ τη 2η.

Τι σημαίνει αυτό, ότι επειδή δεν τη διάβασα, θα είμαι αρνητικός στην πρώτη; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εσύ προσωπικά LK, και χωρίς καμία διάθεση κριτικής. Τι θα προτιμούσες να διαβάσεις σήμερα στην εφημερίδα;

 

Α) 106 εκατομμύρια δόθηκαν για την αγορά πίνακα από άγνωστο πλειοδότη;

Ή

Β) 106 εκατομμύρια δόθηκαν για στήριξη των πληγέντων στις Φιλιππίνες από άγνωστο δωρητή; 

 

Προσωπικά εξηγούμαι ότι κανένα πρόβλημα δεν έχω με το χρήμα. Ίσα ίσα που το αγαπάω.

Έχω πρόβλημα με το χάσιμο του μέτρου.

 

Εγώ θα ρωτήσω κάτι άλλο: Εισαι σε θέση να απαντήσεις για κάποιον άλλο; Που μπορεί να έχει κάνει και τα δύο; λέω τώρα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ προσωπικά LK, και χωρίς καμία διάθεση κριτικής. Τι θα προτιμούσες να διαβάσεις σήμερα στην εφημερίδα;

 

Α) 106 εκατομμύρια δόθηκαν για την αγορά πίνακα από άγνωστο πλειοδότη;

Ή

Β) 106 εκατομμύρια δόθηκαν για στήριξη των πληγέντων στις Φιλιππίνες από άγνωστο δωρητή; 

 

Προσωπικά εξηγούμαι ότι κανένα πρόβλημα δεν έχω με το χρήμα. Ίσα ίσα που το αγαπάω.

Έχω πρόβλημα με το χάσιμο του μέτρου.

 

Δεν ρωτάς εμένα αλλά θα σου πω τι νομίζω. Προφανώς και προτιμώ το Β, ελπίζω να μην νομίζεις ότι υπάρχει κανείς εδώ μέσα που προτιμά το Α. Όμως έγινε το Α, τι να κάνουμε τώρα; Να πούμε πόσο παπάρας είναι ο εν λόγω άγνωστος αγοραστής; Από που κι ως πού; Στο πορτοφόλι του είμαστε; Να πούμε κρίμα τα λεφτά; Άντε και το λέμε. Και τι έγινε; Θα νιώσουμε καλύτερα αφού θα επιβεβαιώσουμε το υποτιθέμενο πλεόνασμα ανθρωπιάς μας; Να πούμε αυτό που λέει ο Νικόλας, ότι δηλαδή το ποσό είναι υπερβολικό; Προσωπικά δεν ξέρω να κοστολογώ έργα τέχνης, ξερεί κανείς σας;

 

Κοινώς κουβέντα να γίνεται χωρίς ΚΑΜΙΑ αξία.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δύο ειδήσεις που καλύπτουν διαφορετικές ανάγκες ενημέρωσης.

Πρέπει να διαλέξω υποχρεωτικά μία;

Άντε και σου λέω ότι προτιμώ τη 2η.

Τι σημαίνει αυτό, ότι επειδή δεν τη διάβασα, θα είμαι αρνητικός στην πρώτη; 

 

 

Η μία εννοείται ότι αποκλείει την άλλη.

Συμφωνούμε λοιπόν. Και γω τη δεύτερη διαλέγω.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η μία εννοείται ότι αποκλείει την άλλη.

Συμφωνούμε λοιπόν. Και γω τη δεύτερη διαλέγω.

 

Σου απάντησε από πάνω ο κταπόδης, πιο αναλυτικά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου