Προς το περιεχόμενο

Τραγουδια για 2 κιθαρες...


kokoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο ηλίθια ερώτηση,αλλά επειδή τόσο καιρό παίζω κιθάρα μόνος μου,έβγαζα μόνο τραγούδια που ήταν (κυρίως) για μια κιθάρα. Τώρα βρέθηκα με ένα φίλο και λέμε να ξεκινήσουμε να βγάζουμε τραγούδια μαζί, αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν μου ρχονται τραγούδια καλά για δύο κιθάρες.Αυτός έχει μόνο ηλεκτρική,αλλά εγώ έχω και ακουστική.Έχετε καμιά καλή ιδέα?Προσανατολιζόμαστε σε όλα τα είδη,αλλά κυρίως εναλ. ροκ, ενώ θα ήθελα το μεταλ σαν τελική λύση.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΑ τα ειδη μουσικης μπορουν να παιχθουν με μια,δυο,τρεις ακομα και δεκατρεις κιθαρες.. :lol:

 

Δεν υπαρχουν συγκεκριμενα τραγουδια για "2 κιθαρες".

 

Οποτε λογικα με μια ηλεκτρικη & μια ακουστικη κιθαρα ο ακουστικος θα παιζει τα ακκορντα και θα τραγουδαει & ο ηλεκτρικος θα παιζει τα γεμισματα (αλλα και ακκορντα για πλουσιοτερο ηχο) & βεβαια αν εχει καλυτερη φωνη θα τραγουδαει αυτος (η και οι 2 μαζι)...

 

δεν ειναι και rocket science.. :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλες ταμπλατουρες σχεδον ολες εχουν lead k rhythm guitar αρα ενας παιζει ρυθμο ο αλλος π.χ. σολακια.αν βρεις και ντραμερ κανεις και συγκροτημα 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά, το ξέρω αυτό. Απλά ρώτησα αν είχατε κάποιο συγκεκριμένο τραγούδι/α που να βγάλατε με κάποιον φίλο και όντως είπατε "ααα,αυτό τελικά είναι πολύ καλό για 2 κιθάρες!". Μάλλον εγώ φταίω, γιατί ψάχνω κάτι συγκεκριμένο χωρίς να μπορώ να το περιγράψω ακριβώς. Ευχαριστώ πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crosby,Stills,Nash & Young-με 2 κιθαρες μπορουν να βγουν αψογα.

Simon & Garfunkel-the boxer ειναι ενα κομματι που σκεφτηκα..

Κansas-dust in the wind ειναι ενα ωραιο κομματακι επισης..Απο κει

και περα πολλα rock'n'roll ενδυκνεινται-little Richard,Fats Domino,Elvis

κτλ..Ελπιζω να βοηθησα!Ο προσανατολισμος ποικιλλει αναλογως τη φαση..

:lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εκανα τα πρωτα μου παρεακια παιζαμε στην τσιτα θυμαμαι το parissiene walkways απο Gary moore. Ωραια μελωδια....ψαξτο βρεστο και κ@@@στε και οι δυο.

 

Το καλο ειναι οτι γουσταρανε και οι γονεις που ητανε στο διπλανο δωματιο, και μας αφηνανε ησυχους :D :D :D

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Radiohead και οι Smashing Pumpkins έχουν διάφορα θέματα κιθάρας στα τραγούδια τους που μπορείτε να μοιραστείτε

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ guys, τέτοια πράγματα έψαχνα. Το boxer πχ είναι ότι πρέπει (Radiohead ήδη ξεκινήσαμε). Ελπίζω τουλάχιστον να μη τα σκοτώσουμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου