Προς το περιεχόμενο

Είναι αργά για ωδειο στα 35 για νέα αρχή;


funkysoul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τωρα στα γεραματα  :P ετων 35 βρεθηκα επαγγελματικα σε μια κατασταση που μου επιτρεπει να εχω αρκετες ωρες ελευθερες το απογευμα οπως δεν ειχα ποτε στην ζωη μου.ασχολουμε με ταμπλατουρες και νουμερα απο τα 16 μου (μιας και δεν ειχα χρονο για σωστη διδασκαλεια μουσικης αφου το πρωι δουλευα και το βραδυ ειχα σχολειο) παιζω γυρο στις 10-12 ωρες την βδομαδα σπιτι,ειμαι σε μια μπαντα με κατι φιλους κανουμε κλασικες διασκευες ροκ και ξεκινησα με ενα φιλο και γραφουμε funk με αρκετα καλες επιδοσεις.πλεων τα ακουσματα μου ειναι μονο γυρο απο την μαυρη μουσικη κυριος 1965-1979.

θεωρειται εφικτο να κανω μια αρχη ή θα παει χαμενη?

το εκανε καποιος αλλος και ποσο ζοριστηκε?

πια σχολη επιλεξατε στην θεσσαλονικη?

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σου απαντω σαν δασκαλος ωδειου, γιατι απλα δεν ειμαι, ασε που εχω να πατησω σε τετοια μερη, 20 χρονια (αν και θα επρεπε γιατι επιασα παλι την κιθαρα και.... καταλαβαινεις.)

 

εχω ομως μια μικρα σχεση με την εκπαιδευση ενηλικων και το μονο που θα σου ελεγα ειναι πρωτα πρεπει να θεσεις ποιο ξεκαθαρα ερωτηματα, κυριως για εσενα.

Δηλ. να ξεκαθαρισεις τη θελεις.

 

π.χ.:

θελεις να παρεις πτυχιο, να γινεις διασημος, να γινεις καλυτερος μουσικος;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την μικρη μου σχεση με την εκπαιδευση ενηλικων το μονο που θα σου ελεγα ειναι οτι  πρωτα πρεπει να θεσεις ποιο ξεκαθαρα ερωτηματα, κυριως για εσενα.

Δηλ. να ξεκαθαρισεις τη θελεις.

 

π.χ.:

θελεις να παρεις πτυχιο, να γινεις διασημος, να γινεις καλυτερος μουσικος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Funkysoul ποτε δεν ειναι αργα για τιποτα

 

σημασια εχει εσυ να εισαι ετοιμος για να γινεις παλι μαθητης!

 

πρεπει επισης να μπεις σε μια διαδικασια οτι καποια πραγματα που τα εχεις μαθει λαθος θα κατσεις με υπομονη να τα μαθεις απο την αρχη σωστα!

 

τωρα απο σχολες και δασκαλους ειναι γεματη η θεσσαλονικη

ρωτα φιλους γνωστους παρε μερικα τηλεφωνα μιλα με μερικους και διαλεξε οτι θα σε κανει να νιωσεις πιο ανετα :)

 

καλη αρχη

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ποτέ δεν είναι αργά.

Με τίποτα δεν πάει χαμένη.

Ειδικά για σένα, που απ'όσο περιγράφεις έχεις ασχοληθεί απο μικρός και παίζεις.

Αυτό που κάνεις τώρα (το να παίζεις με άλλους μουσικούς) αποτελεί τον ασφαλέστερο δρόμο για να γίνεις καλύτερος μουσικός -ειδικά για το στυλ μουσικής που σ'ενδιαφέρει.

Κάνε αυτό που επιζητά η ψυχή σου.

Δεν ξέρω αν θα το κάνεις καλά, όμως θα είναι η αλήθεια σου, κι αυτό είναι το ζητούμενο απ'όλους τους αληθινούς λάτρεις της μουσικής.

Και δεν είναι καν δεδομένο για "παικταράδες"...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε και βρές αν προσφέρεται το είδος της μουσικής που θέλεις να ασχοληθείς, μιας και στα Ωδεία διδάσκεται ως επι το πλείστον κλασική κιθάρα. Μην εμπλακείς με κάτι που δεν σε αφορά, αν υπάρχει κάποιος που ασχολείται με το είδος σου, κάνε μια συζήτηση μαζί του στο τι θέλεις να σου μεταδόσει και μείνε σ' αυτό. Δεν έχει νόημα για μένα να μπείς στη διαδικασία κλασικής κιθάρας, πτυχίου ή διπλώματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε και βρές αν προσφέρεται το είδος της μουσικής που θέλεις να ασχοληθείς, μιας και στα Ωδεία διδάσκεται ως επι το πλείστον κλασική κιθάρα. Μην εμπλακείς με κάτι που δεν σε αφορά, αν υπάρχει κάποιος που ασχολείται με το είδος σου, κάνε μια συζήτηση μαζί του στο τι θέλεις να σου μεταδόσει και μείνε σ' αυτό. Δεν έχει νόημα για μένα να μπείς στη διαδικασία κλασικής κιθάρας, πτυχίου ή διπλώματος...

Αυτο σιγουρα

Σας ευχαριστω.θα βγω στη γυρα απο σημερα να δω τι παιζει

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ξεκίνησα πέρσι ωδείο μετά από 10+ χρόνια αυτοενασχόλησης (!) με το όργανο. Καταρχάς είναι φοβερό να μαθαίνεις και να λες "α για αυτό γίνεται αυτό;"

όταν αποφάσισα να ξεκινήσω, έκανα μια κουβέντα με τον υποψήφιο δάσκαλο του τύπου "τι έχεις στο μυαλό σου και θες να αρχίσεις;" και μου έδιωξε τις όποιες αμφιβολίες. Αν σκοπός σου είναι να εμβαθύνεις στη μουσική που παίζεις ή και να πας παραπέρα σε νερά που δεν έχεις ξανακολυμπήσει, κάντο. Αν σκέφτεσαι για πτυχία κλπ, ίσως είναι αργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκέφτεσαι για πτυχία κλπ, ίσως είναι αργά.
  Ποτέ δεν είναι αργά. Αναλόγως βέβαια, τον χρόνο σου, την όρεξη και τα $$$$  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου