Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για συνδεσμολογία fx loop.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρεται. Πριν λιγες μέρες μου εφερε ενας φιλος να δοκιμάσω την vox tonelab. Την έβαλα μπροστά απο τον ενισχυτή και μπορώ να πω ότι ήταν μέτρια τα αποτελέσματα. Αυτο που θα ήθελα να κάνω ήταν να την εβαζα στο fx loop του ενισχυτή μου έτσι ώστε να πάει κατευθείαν στο τελικό στάδιο του ενισχυτή και να μην χρωματίζεται καθολου απο την προενίσχυση.

Μπορεί καποιος να μου πει την συνδεσμολογία για αυτό ??? Η vox εχει απο πίσω τα εξης: output l kai output r , return , send και input.

 

 

Σημείωση: Δεν θέλω να ακούσω τον ήχο του ενισχυτή μου με τα εφε της πεταλιέρας(4 cable method) . Θέλω distortion κ fx απο την πεταλιέρα και τελικό απο ενισχυτη.

 

Παίζω συνήθως καρφι στον ενισχυτή (αντε και κανα tube screamer) οπότε είμαι λιγο αχρηστος απο συνδεσμολογίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

output TL>RETURN ΕΝΙΣΧΥΤΗ

 

Μαλιστα. Και το καλώδιο απο την κιθάρα που παεί ??? (χαζούλης και ετσι) :D

Σας το είπα είμαι άχρηστος με συνδεσμολογίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα καλά ήχος βγαίνει ... Αλλά σε χαμηλή όμως ένταση ... Μέχρι που έβαλα τα fx loop level του ενισχυτή και της πεταλιέρας στο τέρμα και τιποτα ... Τι να φταίει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να φταίει Huh?

 

Το οτι δεν εχεις διαβασει το Manual ,αλλωστε αυτο φταιει που δεν μπορεις να βγαλεις ηχο και μπροστα απο τον ενισχυτη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για το ειρωνικό σου σχόλιο ...

 

1ον Δεν έχω το manual

2ον Σου ειπα οτι δεν τα παω καλα με συνδεσμολογίες και πεταλιέρες και fx γενικα ...

 

Την ώρα μου ήθελα να περάσω να δω τι κάνει αυτό το μαραφέτι και πως ακούγεται ...

 

''Το ότι δεν έχεις διαβάσει το manual ... Αλλωστε μπλα μπλα μπλα ... ''

Και γαμώ τις απαντήσεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν αναφέρεις ποια Tonelab έχεις, σου παραθέτω ένα link από τη σελίδα της VOX όπου υπάρχουν όλα τα manual διαθέσιμα για download. Βρες ποιο είναι το manual της πεταλιέρας σου και κατέβασέ το.  :)

 

http://www.voxamps.com/support/manuals/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για το ειρωνικό σου σχόλιο ...

 

1ον Δεν έχω το manual

2ον Σου ειπα οτι δεν τα παω καλα με συνδεσμολογίες και πεταλιέρες και fx γενικα ...

 

Την ώρα μου ήθελα να περάσω να δω τι κάνει αυτό το μαραφέτι και πως ακούγεται ...

 

''Το ότι δεν έχεις διαβάσει το manual ... Αλλωστε μπλα μπλα μπλα ... ''

Και γαμώ τις απαντήσεις ...

 

το σχολιο δεν ειναι ειρωνικο,ειναι ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣ ,εχει μεγαλη διαφορα,ειδικα οταν καποιος θελει να χρησιμοποιησει ενα ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ "μαραφετι" σαν την TL,αν δε διαβασεις το manual πολυ απλα δεν θα μπορεσεις ΠΟΤΕ να βγαλεις ηχο,αλλοιως καλυτερα να στραφεις στα ΠΕΤΑΛΑΚΙΑ που ειναι πολυ πιο απλα στη χρηση.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου