Προς το περιεχόμενο

βοήθεια για κατασκευή καμπίνας


koronios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

sotos9  την εχω δει  τη καμπινα σου , και εγω κατι  σε rectifier 4x12 σκεφτομουν.  Το στυλ  που  παιζω ειναι  heavy rock  (πχ Whitesnake).  Η rectifier με τι παχος Plywood ειναι φτιαγμενη  (δεν λεει το site) ?  επισεις  δεν μπορω να βρω σχεδια, εχεις  καποιο Link?  Σε ευχαριστω

Απ'οτι θυμαμαι ειναι πιο λιγο απο 32..δεν θυμαμαι.

Εγω την εκανα "τουμπανο" και φυσικα δεν σηκωνεται!

Οσο για τα σχεδια υπαρχουν τα παντα στο διαδίκτυο.στο site της boogie εχει τις διαστασεις.

Μην κολλας!στο περιπου ..καμπινα κιθαρας ειναι οχι καμπινα hi-fi.

Παντος εγω εαν θα εκανα τωρα θα εφτιαχνα δυο 2χ12.

Η 4χ12 δεν βολευει για κουβαλημα....ειδικα η rectifier που ειναι XL. >:( >:( >:(

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη που ενοχλω παλι.....αποφάσησα να φτιαξω 2χ12....και  εχω βρει  αυτη  που με ψηνει αρκετα  λογω του οτι θα ακου καλυτερα πιστευω.......εχετε καποια  αποψη  πανω σε αυτο το σχεδιο ? 

MojoextAG.jpg.3590b56288bcbc7a0eeba3e1b2075c09.jpg

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη που ενοχλω παλι.....αποφάσησα να φτιαξω 2χ12....και  εχω βρει  αυτη  που με ψηνει αρκετα  λογω του οτι θα ακου καλυτερα πιστευω.......εχετε καποια  αποψη  πανω σε αυτο το σχεδιο ? 

Χωρις να ειμαι σιγουρος,ας με διορθωσει καποιος εαν κανω λαθος..

οχι οτι δεν παιζει..παιζει κανονικα..αλλα θελεις και μια straight για επιθυμητα αποτελεσματα.

Γιατι εαν παιξεις με μπαντα με τετοιου ειδους καμπινα θα ακους εσυ μονο τον εαυτο σου.Ο ντραμερ δεν νομιζω να σε ακουει.Σκεφτομαι και εγω να κανω μια τετοια στο μελλον αλλα θα δουλευει σαν μονιτορ σε προβα.Με 4χ12(straight) και μερικες φορες δεν με ακουω.Φυσικα αναλογος το ειδος της μπαντας,εαν παιζεις blues και 1χ12 ειναι κομπλε.Εαν παιζεις μεταλ αλλαζει το σεναριο.Εγω θα ελεγα οχι σε αυτη χωρις μια αλλη μαζι..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου