Προς το περιεχόμενο

Shielding σε Les Paul VOS 57


spirosg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, παρέλαβα σήμερα την Custom μου την οποία είχα δώσει για σετάρισμα και ο μαγαζάτορας μου είπε πως βρήκε περίεργη την απουσία shielding στην κιθάρα μου καθώς άλλες Gibson που έχει δεί είχαν. Σε αναζήτηση στο internet βρήκα κάποια πράγματα αλλά όχι κάποια σίγουρη απάντηση. Οι περισσότεροι λέγανε πως το shielding ξεκίνησε στην Norlin Era και πως η δική μου όντας reissue του 57 δεν έχει shielding πέρα απο αυτή τη μαύρη μπογιά. Ξέρει μήπως κάποιος, να μου δώσει μια σίγουρη απάντηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να εχει shielding μια κιθαρα με humbuckers? :o

 

Anyway μονο στην μαυρη περιοδο της Norlin κανανε shielding στις LP με ενα..μαραφετι που μπορεις να δεις εδω

 

http://www.mylespaul.com/forums/gibson-les-pauls/246819-ive-bought-my-guitar-does-have-any-use-lol.html

 

αχρηστο φυσικα...

 

κατα τα αλλα ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ GIBSON δεν ειχε ποτε shielding για τον απλο λογο οτι δεν το χρειαζεται.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί και οι original δεν είχαν...Υποτίθεται οτί οι Reissues είναι πιστά αντίγραφα.Αν αρχίσω τώρα να σου λέω πόσα "λάθη" έχουν,δεν θα τελειώσουμε ούτε αύριο.

 

(Αυτό,βέβαια,δεν σημαίνει οτί δεν είναι εξαιρετικές κιθάρες και σχεδόν ό,τι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις εκτός από μία original.)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου