Προς το περιεχόμενο

My new guitar performance video :)


SotosOpeth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για χαρά σε όλους!

Είμαι ο Σωτος και παίζω κυρίως ακουστική κιθάρα,μένω στο εξωτερικό τα τελευταία χρόνια και πολύ πρόσφατα κυκλοφόρησα το πρώτο μου σολο fingerstyle & percussive κομμάτι μου και βίντεο και σκέφτικα να το μοιραστώ μαζί σας,ίσως να αρέσει σε κάποιους  :).

Το κομμάτι ονομάζεται Ray of Hope και είναι συνθεση μου για σολο κιθάρα,χωρις overdubs,όλοι οι ήχοι drums που παίζω στην κιθάρα,μπασογραμμές,ακόρντα και μελωδίες είναι πεγμένα σε μια ηχογράφηση ταυτόχρονα.

Αν σας αρέσει παρακαλώ μοιραστείτε το τριγύρω,βοηθάει αρκετά!  :)

Επειδή δεν χρησιμοποιώ το forum εδώ συχνα αν θέλεται να μείνουμε σε επαφή μπορείτε να με βρείτε στο https://www.facebook.com/SotosBakas .

 

Ευχομε καλα χριστούγεννα σε όλους!

Να περνάτε όμορφα!  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλως ηρθες Σωτο :)

 

φοβερο παιξιμο και πολυ ομορφο κομματι!

 

καλη συνεχεια σε οτι κανεις :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εξαιρετική οπτικοακουστική πρόταση για ένα είδος το οποίο δεν είναι διαδεδομένο στην Ελλάδα, τουλάχιστο. Πάντα με γοητεύει η χρήση της κιθάρας στο μέγιστο των δυνατοτήτων της, απελευθερωμένη από βιρτουοζικά κλισέ και overproductions.

 

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια.

 

(Υ.Γ. πες μας και δυο λόγια για το είδος και το setup/προδιαγραφές που αυτό απαιτεί από ένα όργανο. Πχ action, alternate κουρδίσματα, χορδές, αναπαραγωγή σε live setup, στήσιμο).

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σου φίλε μου, ειλικρινά.

 

Είναι μια άποψη της κιθάρας που δεν μπορώ (ούτε κατά διάνοια) να παίξω, αλλά μου αρέσει πολύ να βλέπω και να ακούω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα με γοήτευε αυτό το στύλ.

Όμορφα παιγμένο. Ωραίος ο νέος...  ;D

 

Δεν ξέρω αλλά μου θύμισε λίγο Stephen Stills στο Live (ακουστική πλευρά βέβαια).

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου