Προς το περιεχόμενο

'Waiting Around To Die'Townes Van Zandt Cover


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

audiokostas συμφωνώ στο:

ειδικά για καλλιτέχνες/γκρουπ που προσπαθούν να γνωστοποιήσουν την μουσική τους στο ευρύτερο κοινό: Δεν θεωρώ (κι ο καθείς κατα το δοκούν του πράττει) ότι είναι φρόνιμο να κοινοποιείτε άγουρα/πρώιμα/ανέτοιμα πονήματά σας
αλλά για μας τους υπόλοιπους ερασιτέχνες που κάνουμε το χόμπι μας είσαι λίγο αυστηρός. Ανεβάζουμε "πονήματα" άγουρα/πρώιμα/ανέτοιμα, ίσως, για να τα κάνουμε καλύτερα (και τα επόμενα) μετά τις γνώμες-απόψεις-υποδείξεις συμφορουμητών. Μπορεί κάτι που γράψαμε, στα αυτιά μας (τα απαίδευτα ;D) να μας ακούγεται πολύ καλό και να θέλουμε να το μοιραστούμε... ;).  Προσωπικά πάντως, οι υποδείξεις πολλών παιδιών εδώ μέσα, με έχουν βοηθήσει πολύ στα "πονήματά" μου, όπως, φαντάζομαι, και πολλών άλλων ερασιτεχνών "μουσικών".
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ καθότι κι εγώ στην ίδια κατηγορία είμαι αλλά πρωτα το φέρνεις στην φάση που λες ότι "το δούλεψα όπως καλύτερα νομίζω και πείτε μου την γνώμη σας για να το κάνω καλύτερο" και όχι "να τι έγραψα στο πόδι, τι λέτε για αυτό".

 

Και το λέω αυτό (όχι μόνο γενικά και χάριν συζήτησης αλλά και) γιατί αποδεδειγμένα ο Γιώργος έχει παρουσιάσει πολύ καλύτερα δουλεμένες δουλειές του. Δεν έχει νόημα να μας δείχνει ποιοτικά πισωγυρίσματα γιατί είχε την κάψα να ανεβάσει κάτι ντε και καλά. Αν μη τι άλλο, αδικεί τον εαυτό του.

 

Λέω γω και δεν είναι απαραίτητο ότι έχω δίκιο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ καθότι κι εγώ στην ίδια κατηγορία είμαι αλλά πρωτα το φέρνεις στην φάση που λες ότι "το δούλεψα όπως καλύτερα νομίζω και πείτε μου την γνώμη σας για να το κάνω καλύτερο" και όχι "να τι έγραψα στο πόδι, τι λέτε για αυτό".

 

Και το λέω αυτό (όχι μόνο γενικά και χάριν συζήτησης αλλά και) γιατί αποδεδειγμένα ο Γιώργος έχει παρουσιάσει πολύ καλύτερα δουλεμένες δουλειές του. Δεν έχει νόημα να μας δείχνει ποιοτικά πισωγυρίσματα γιατί είχε την κάψα να ανεβάσει κάτι ντε και καλά. Αν μη τι άλλο, αδικεί τον εαυτό του.

 

Λέω γω και δεν είναι απαραίτητο ότι έχω δίκιο.

Κώστα έχεις δίκιο σε αυτό που λες όντως τώρα δουλεύω πιο σωστα και καλυτερα εννοώ στη μετά νοιζ εποχή.Οντως είναι ένα πισωγυρισμα έπρεπε να το δουλέψω με τις υπαρχουσές τωρινές συνθήκες αλλά περισσότερο πονταρα στην άποψη δηλ ένα κλασικά ακουστικό τραγούδι να βγεί με ηλεκτρική μορφη.Θα το ξαναδουλέψω από την αρχή αυτό είναι το σίγουρο .Το θέμα με το πάτημα που λες αν δεν οφείλεται σε νότες αλλά σε χρονικά θέματα είναι πιθανόν να οφείλεται στη παλιά μου κάρτα κτλ.¨ολα τα άλλα είναι δικα μου λα΄θη λόγω ελειψης πειρας .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξτο λίγο περισσότερο ρε παιδί μου με τον προγραματισμό και τον ήχο των τυμπάνων. Είναι αμαρτία τόσο ωραία τραγούδια (και τα δικά σου και οι διασκευές σου) να χάνουν σ'αυτόν τον τομέα...Haris ακούς!!! 8) ;D

Ακούω Φώτη αλλά ο Γιώργος μου είπε ότι δεν με ξαναφήνει να παίξω στα κομμάτια του.

Αν είναι λέει να γίνουν τα ντραμς κώλος, μπορεί να τα κάνει και μόνος του! Παλιοχαρακτήρας παιδί μου! ;D

 

Συμφωνώ μαζί σου (και με τον J.J. και το Gvour) για το πρόβλημα με το ρίδμ σέκσιον.

Και ο Οντιοκώστας πάνω κάτω τα ίδια λέει, αλλά μ' αυτόν δεν γουστάρω να συμφωνώ... ;D

 

Με εξαίρεση λοιπόν τα ρυθμικά - που θα διορθωθούν - η διασκευή είναι σούπερ.

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου