Προς το περιεχόμενο

'Waiting Around To Die'Townes Van Zandt Cover


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Ενας underground αλλά από τους πιο αγαπημένους μου αμερικάνους τραγουδοποιούς.Αυτή είναι μια δικιά μου διασκευή στο κλασικό αυτό τραγούδι.Είναι παλιά δουλειά σχετικά.Καθε σχόλιο και παρατήρηση δεκτή.

Waiting_Around_To_Die.mp3

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυθεντικό δεν το γνωρίζω Γιώργο, αλλά αυτό που άκουσα μου άρεσε πάρα πολύ!

 

Μπράβο! Αυτή η αλητοροκάδικη φωνή σου είναι σήμα κατατεθέν!  ;)

Και το παίξιμο φυσικά δεν πάει πίσω.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ωραία η διασκευή σου Γιώργο, αν και θα την προτιμούσα "ακουστική" σαν το πρωτότυπο, αλλά gousta είναι αυτά. Η φωνή στα γνωστά υψηλά στάνταρντ που μας έχεις συνηθίσει, η κιθάρα μιά χαρά ακολουθεί αλλά η ντράμς ανύπαρκτη ;D Ψάξτο λίγο περισσότερο ρε παιδί μου με τον προγραματισμό και τον ήχο των τυμπάνων. Είναι αμαρτία τόσο ωραία τραγούδια (και τα δικά σου και οι διασκευές σου) να χάνουν σ'αυτόν τον τομέα...Haris ακούς!!! 8) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ντράμς ανύπαρκτη

 

+1 αλλά και το μπάσο είναι θαμμένο.

 

Πολύ ωραία εκφραστική ροκ φωνή που θεωρώ ότι είναι και το μεγάλο σου ατού. Όπως λέει και ο cigaret από πάνω, αξίζει να κάτσεις να ασχοληθείς λιγάκι με το θέμα daw/μίξη/παρουσίαση γιατί τα πολύ ωραία πονήματά σου συχνά αδικούνται.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε τους γκρινιαρηδες απο πανω να λενε.

Το μονο μεμπτο ειναι οτι δεν ακουγεται τοσο καλα το ρυδμ σεξιον. ;D ;D

Περα απ'την πλακα το 'χεις αδερφε και οντως αξιζει να δωσεις λιγο περισσοτερη βαση στον ηχο.

Επισης να αφησεις για λιγο στην ακρη ποτα και γκομενες-για λιγο ειπαμε μην το παρακανεις ;D-και να μαζεψεις τα κομματια καπου να τ'ακουμε μαζεμενα,μην τα ψαχνουμε.

Ετσι η αλλιως παντως να βαρας να ακουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυθεντικό δεν το γνωρίζω Γιώργο, αλλά αυτό που άκουσα μου άρεσε πάρα πολύ!

 

Μπράβο! Αυτή η αλητοροκάδικη φωνή σου είναι σήμα κατατεθέν!  ;)

Και το παίξιμο φυσικά δεν πάει πίσω.  :)

Το αυθεντικό δεν το γνωρίζω Γιώργο, αλλά αυτό που άκουσα μου άρεσε πάρα πολύ!

 

Μπράβο! Αυτή η αλητοροκάδικη φωνή σου είναι σήμα κατατεθέν!  ;)

Και το παίξιμο φυσικά δεν πάει πίσω.  :)

Σε ευχαριστώ Δημήτρη ,να μια ευκαιρία να γνωρίσεις ένα κατα την γνώμη μου πολύ καλό αμερικάνο τραγουδοποιό.

  Ωραία η διασκευή σου Γιώργο, αν και θα την προτιμούσα "ακουστική" σαν το πρωτότυπο, αλλά gousta είναι αυτά. Η φωνή στα γνωστά υψηλά στάνταρντ που μας έχεις συνηθίσει, η κιθάρα μιά χαρά ακολουθεί αλλά η ντράμς ανύπαρκτη ;D Ψάξτο λίγο περισσότερο ρε παιδί μου με τον προγραματισμό και τον ήχο των τυμπάνων. Είναι αμαρτία τόσο ωραία τραγούδια (και τα δικά σου και οι διασκευές σου) να χάνουν σ'αυτόν τον τομέα...Haris ακούς!!! 8) ;D

Φωτή είναι παλιά ηχογράφηση τότε που ακόμα έγραφα με ez drummer και πολύ πριν μπω στο νοιζ γι'υτο και είναι πιο τσαπατσούλικο.Απλά δεν το ξαναπιάσα να το δουλέψω.Περισσότερο το ανέβασα σαν άποψη πάνω στην σύνθεση του Van Zadnt.Αν το έκανα ακουστικό με φυσαρμόνικες θα ήταν πολύ αναμενόμενο.Ηθελα μια αλλή προσεγγλιση.

+1 αλλά και το μπάσο είναι θαμμένο.

 

Πολύ ωραία εκφραστική ροκ φωνή που θεωρώ ότι είναι και το μεγάλο σου ατού. Όπως λέει και ο cigaret από πάνω, αξίζει να κάτσεις να ασχοληθείς λιγάκι με το θέμα daw/μίξη/παρουσίαση γιατί τα πολύ ωραία πονήματά σου συχνά αδικούνται.

 

 

Σπύρο ευχαριστώ.Ισχύουν πάνω κάτω αυτά που είπα στο Φώτη επάνω αλλά επείδη με έχει πιάσει μια μανία να ξαναδουλεύω παλιές ηχογραφήσεις μάλον θα μπεί στη λίστα για να ξαναγίνει το συγκεκριμένο μιας και έχω καλά σχόλια και από την σελίδα μου στο soundcloud.

Ασε τους γκρινιαρηδες απο πανω να λενε.

Το μονο μεμπτο ειναι οτι δεν ακουγεται τοσο καλα το ρυδμ σεξιον. ;D ;D

Περα απ'την πλακα το 'χεις αδερφε και οντως αξιζει να δωσεις λιγο περισσοτερη βαση στον ηχο.

Επισης να αφησεις για λιγο στην ακρη ποτα και γκομενες-για λιγο ειπαμε μην το παρακανεις ;D-και να μαζεψεις τα κομματια καπου να τ'ακουμε μαζεμενα,μην τα ψαχνουμε.

Ετσι η αλλιως παντως να βαρας να ακουμε.

 

Γιώργη Ουράνιε παιχταρά μου αγάλι αγάλι γιατί ήδη δουλέυω σε δύο προτζεκτ συν κάτι ακουστικά που θέλω να κάνω.Με το Χάρη προχωράμε αργά προς αυτην την κατέυθυνση αλλά εχώ και την μπάντα εδώ και όπως καταλαβαίνεις αμά είσαι και σαν και μένα αγχώδης ,καπού χάνεσαι αλλά επιφυλάσομαι για μια νοιζαδική κυκλοφορία στο μέλον.Σε ευχαριστώ και σένα και όλους ,να είστε όλοι καλά και καλές γιοτρές να έχουμε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τη μας βρε Γιώργη και μας τη σελίδα σου στο Soundcloud να την επισκεπτόμαστε και να βρίσκουμε μαζεμένα τα πονήματά σου.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πολυαξίζει τον κόπο αλλά γιατί όχι .Είναι κάτι παλιό σχετίκα αλλά έχει αρκετές συνθέσεις και κυρίως κάποια ορχηστρικά θέματα που δεν έχω παρουσιάσει.

https://soundcloud.com/psycho-mafia

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή είμαι ο μόνος που θεωρεί ότι το κομμάτι αλλού πατάει κι αλλού βρίσκεται;

Καλή η ατμόσφαιρα από τις κιθάρες και η φωνή spot on (and then some) αλλά το κομμάτι είναι σα να βγήκε από γκρουπ που δεν είχε ξαναπροβάρει (ίνε πανκ; ).

 

Κι εδώ θα ξαναπώ για χιλιοστή φορά την άποψή μου, ειδικά για καλλιτέχνες/γκρουπ που προσπαθούν να γνωστοποιήσουν την μουσική τους στο ευρύτερο κοινό: Δεν θεωρώ (κι ο καθείς κατα το δοκούν του πράττει) ότι είναι φρόνιμο να κοινοποιείτε άγουρα/πρώιμα/ανέτοιμα πονήματά σας. Αφήστε τα για τις μελλοντικές τους επεξεργασίες ή για τις αναμνήσεις σας.

Δώστε μας αυτό που θεωρείτε ολοκληρωμένη ή/και δουλεμένη ή/και τελική πρόταση.

Αν αρέσει ή όχι αυτή, είναι κάτι διαφορετικό.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου