Προς το περιεχόμενο

Τι γνώμη έχετε για το videaki μου στο vube?


paokz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειναι σίγουρο οτι εχει τοσα πολλα σσσ..?..Οταν λές ζζζ ενοοείς θορύβους απο το πάτωμα?..Γιατι έχω βάλει hpf και μου φαίνεται περιεργο να ακούγονται!..Μονο με deeser διορθώνεται ή μπορει να βοηθήσει και compressor sidechain(Ρωτάω γιατι σε λίγες μέρες θα ανεβάσω το επόμενο)

 

Οταν ενοοεις δράση στο βίντεο?..Δεν μπορω να καταλαβω πως κάνουν τις λήψεις που αλλαζουν γωνίες και το τραγούδι συνεχίζει απ το ίδιο σημείο σε διαφορετική γωνία..Τραβανε 2-3 φορές το video και μετα κόβουν-ράβουν?

 

Οκ παώ πασο johny..Ισως να έχεις δίκιο για το πως εθεσα την ερώτηση μου στο θρεντ..Και ναι έχει ξαναανέβει το videaki αλλα είχε διαφορετικο "mastering" και αλλαξα και κάποια πράγματα στην ηχογραφηση οποτε είναι διαφορετικο..Σε ευχαριστώ για την γνώμη σου

 

*Δεν έχω κάποιο studio να κάνω κάποια επαγγελματική δουλειά

Ενα απλο home studio εχω..Αν εξαιρέσεις τα monitors τα οποια δεν έχω

 

Καλές γιορτές σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις 3,4 λήψεις από διαφορετικές γωνίες και να τις μοντάρεις. Το αποτέλεσμα θα συνεχίσει να είναι μινιμαλιστικό αλλά θα έχει νομίζω περισσότερο ενδιαφέρον. Επίσης αφαίρεσε τους στίχους και σταμάτα να κρύβεσαι πίσω από το μικρόφωνο.

Αν μπορούσα να δώσω και μια σκηνοθετική οδηγία, μην μιμείσαι ότι έχεις δει σε τ.β. και θεώρησες καλό.

Δεν ξέρω τι άλλαξες, αν άλλαξες κάτι αλλά μου ακούγεται λίγο καλύτερο από την πρώτη φορά.

 

Τέλος, τα views στο vube είναι μεγάλη μούφα. Σαν την αξιοπιστία των πολιτικών.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πολη μαλλον ειναι θυμα της αιθαλομιχλης.

 

το ακουσα γιατι μου κεντρισαν το ενδιαφερον τα σχολια.

 

Για το ειδος του δεν με χαλασε καθολου.

Η ερμηνεια επίσης δεν με χαλασε καθολου.

εσυ ο ιδιος εισαι paokz?  Εισαι πολυ καλος τραγουδιστης ρε φίλε.

  Και ωραιο παιδι, παλικαρι. Αν ημουν σαν εσενα............ ξανα! λολ

 

Κοιτα, εγω τα σσσσ και ζζζζζ δεν τα βρηκα τοσο υπερβολικα, στα υπεροχα θεικα κομπιουτεριστικα μεν αλλα απιστευτα ποιοτικα δε gigaworks t40v2 νεα ηχεια μου που αναδεικνύουν στην ακροαση και την καθε συχνοτικη λεπτομερεια, ογκο και στερεοφωνια με κρυσταλλινη ποιοτητα, μελετημενα στην κατασκευη , ακομα και το υψος.

 

Το ολο αποτελεσμα ακουγεται πολυ καλα και τα ηχεια αυτα που εχω οσο και κουραστικος να γινομαι, να πρηζω balls και ισως να προκαλω, δεν συγχωρουν ΤΙΠΟΤΑ και εσένα μου λένε οτι σε περάσανε, δεν βαζουν το αριστα ουτε τελειωνουν απο ευχαριστηση, αλλα .............. λολ

 

Εχω μια παλια μου δουλεια με μια τραγουδιστρια πολυ καλη σε μια διασκευη που τα sss της ηταν τοσο ωραια και πηγαιναν με τη overall μιξη που τα αφησαμε τοτε να βγαινουν. Για εμενα αυτο αν πηγαινει το αντιλαμβανομαι σαν τεχνοτροπια.

Απο εμένα περνάς στον επόμενο γυρο.

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω ότι δεν ήταν και τόσο πολλά τα σσσσσσ, σε σημείο ώστε να μου γίνουν ενοχλητικά.

Ούτε που το πρόσεξα. :P

Περίμενα πάντως κάποιο σόλο. κιθάρα, πιάνο ,κάτι.....

Το τραγούδι πάντως δεν μου έμεινε, γιατί δεν είχε τόσο καλό ρεφραίν, για μένα πάντα.

Καλη συνεχεια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζοντας τα σχολια,περιμενα να ακουσω-δω κατι πολυ κακογουστο,αναξιο κριτικης.

 

Πιστευω οτι σκοπος μιας κριτικης(ακομα και στον πιο αρχαριο)πρεπει να ειναι παντα η βελτιωση αλλιως δεν ειναι κριτικη αλλα...επιπληξη χωρις λογο/αποτελεσμα.

 

Φιλε μου δεν ακουω αυτο το στυλ καθολου αλλα τραγουδας σωστα,εχεις καλη προφορα,καταλληλο φωνητικο υφος για αυτο το ειδος

και εισαι πολυ πανω απ το μεσο ορο των Ελληνων που τραγουδανε αγγλοφωνα τραγουδια.

 

Τα σσσ και τα ζζζζ δεν ειναι η ουσια νομιζω εδω περα γιατι ειναι τα πιο ευκολα να διορθωθουν.

 

Αν θα σου εδινα μια ταπεινη συβουλη,θα σου ελεγα να συνεχισεις να τραγουδας ΠΟΛΥ αυτα που αγαπας γιατι σ αυτα θα γινεις καλος.Ψαξε καλα και βρες τι αγαπας..

 

Μη βιαζεσαι να οπτικοποιησεις οσα κανεις και να τα ανεβασεις στο ιντερνετ για να δεις ποσοι θα σε δουν.Αν παλι σ ενδιαφερει αυτο,δεν ειναι κακο αλλα διαβασε,ψαξε για βιντεο making και editing.Κανε οτι κανεις,πρωτα για τον εαυτο σου και μετα για το κοινο του ιντερνετ.

 

Παντως εχω ακουσει/δει πολυ χειροτερα με 23756239572369 βιουζ,αν σου λεει κατι αυτο.

 

Καλες γιορτες σε ολους! :)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πέρα γιά πέρα..

 

Οταν ενοοεις δράση στο βίντεο?..Δεν μπορω να καταλαβω πως κάνουν τις λήψεις που αλλαζουν γωνίες και το τραγούδι συνεχίζει απ το ίδιο σημείο σε διαφορετική γωνία..Τραβανε 2-3 φορές το video και μετα κόβουν-ράβουν?

 

Η περισσότερες κάμερες και συρραφή ή και με μία κάμερα παίζοντας Play-back  με ρεαλιστικό ύφος ...κατά τη γνώμη μου γι΄αυτό το είδος πρέπει να προσέξεις και το θέμα της οπτικοακουστικής video ..η βιομηχανία του τρελαίνεται γι'αυτό! :P

 

... αλλα τραγουδας σωστα,εχεις καλη προφορα,καταλληλο φωνητικο υφος για αυτο το ειδος

και εισαι πολυ πανω απ το μεσο ορο των Ελληνων που τραγουδανε αγγλοφωνα τραγουδια.

Συγκριτικό πλεονέκτημα...

 

Καλές Γιορτές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδια για τα σχολια σας..Εννοείται πως πρώτα το κάνω γιατι μου αρέσει πολύ το τραγούδι..Και όλη αυτη η ιδεα με τα covers που γίνονται στο youtube με ενθουσίασε ιδιαιτερα!..Υπάρχουν ορισμένα κομματια που θα προτιμούσα να τα ακούω απο αυτούς που κάνουν το cover παρά το original..Ξέρω πως οι γνώμες διίστανται!

 

Ναι ο ίδιος είμαι..Εχω και youtube καναλι http://www.youtube.com/user/paokdz με αλλα  λίγο ποιο παλιά κομμάτια..Αλλα δεν καταλαβα κάτι σχετικα με το video..Τραβας το videaki απο 3-4 οπτικές γωνίες μόνο σε ένα μέρος του ή όλο το κομματι και αργότερα κοβεις ράβεις?

 

Δυστυχως έχω παθητικά ηχεία οποτε δεν έχω την ευχαίρια να κάνω τοσο καλή μίξη οχι οτι γνωρίζω τοσο καλα το αντικείμενο..Οτι εχω δει σε videakia

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν μπορείς να πλανάρεις ΤΟΣΟ καλά το τι θα κάνεις μετά στο μοντάζ τράβα μόνο μέρη του βιντεο. Αν δε μπορείς και δε ξέρες (πολύ πιθανό) τράβα το όλο το κομμάτι 3-4 φορές και κόψε ράψε! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου