Προς το περιεχόμενο

Εξυπηρέτηση πελάτη αλα ελληνικά!


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμένα έτσο μου συμπεριφέρθηκαν παλία στο bon studio οταν εψαχνα το triton αλλά πίεσα τον συνάδελφο και με το ύφος μου τον ανάγκασα να μου πεί κάθς λςπτομέρια για το όργανο και τον έβαλα και να πάιξει κι όλας να τον ακούσω

 

Χα χα , και όταν ψάρωσε , τα έλεγε όλα το κοροίδο , το φχαριστήθηκα.

 

Μετά όμως ανακάλυψα απ την κουβέντα οτι ήταν καλό παιδι και καλός γνώστης των οργάνων.

 

Απλά το σύστημα κάνει τα παιδιά έτσι , γιατι εργαζόμενοι είναι και αυτοί , και εξ άλλου ρε παιδίά με τους μισθούς που παίρνουμε όλοι μας , τελικά αξίζει να ασχολούμαστε και να βάζουμε το μεράκι μας.

 

Έτσι είναι και αυτά τα παιδιά, συνάνθρωποι και συνάδελφοί μας μουσικοί οι περισσότεροι που τους αλλοτρίωσε το σύστημα.

 

Απλά στο θέμα ελληνική ξεφτίλα συμφωνώ γιατι καταντήσαμε χρόνια τώρα να εξαρτάται η παροχή υπηρεσιών στο ελεύθερο εμπόριο να είναι να είσαι φάρδος και να πέσεις σε κανα γραφικό άνθρωπο με μεράκι , που θα ασχοληθει μαζί σου

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σιγουρα υπάρχουν και οι εξαιρεσεις...

 

αλλά τα περιστατικά που περιέγραψα είναι από 4 διαφορετικά μαγαζιά μεγάλα της Αθήνας...πόσα είναι όλα κι όλα ? 7 ? (τα μεγάλα εννοώ στο κέντρο...)

 

ωχ... :oops:

 

φαινεται οτι ολοι οι πωλητες παιζουν με τον Στινγκ & τον Πρινς τα βραδυα & το πρωϊ δουλευουν για..χομπυ.... :lol:

 

Richie φανταζεσαι να δουλευανε σε φαρμακειο και να τους ζητουσες ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΑ??? :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

"Θα ηθελα ενα προφυλακτικο τι να παρω??''

 

"δεν ξερω φιλε εγω την εχω ενα μετρο και χρησιμοποιω σαμπρελλα απο λαστιχο φορτηγου' date='εσυ τωρα δεν ξερω αν μπορεις να τη φορεσεις!!" :roll: :lol: :lol:[/quote']

 

LOL !!!!

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αναζήτηση ηλεκτρικής κιθάρας,καταφτάνω στο Στολλα (Θεσ/νικης), ο οποίο ς βρίσκεται στην άκρη,στην έξοδο της πόλης.Κάνω μια βόλτα μπροστά από τα όργανά του,μέσα στο μαγαζί και τελικά φιλοτιμείται ο υπεύθυνος του καταστήματος να έρθει κοντά μου.Του λέω τι ψάχνω και τι χρήματα προτίθεμαι να διαθέσω.Του δείχνω δύο κιθάρες της βιτρίνας και του ζητώ να τις παίξω κι ενώ στο μαγαζί είμαστε οι δυό μας , μου λέει πως πρέπει να κλείσω ραντεβού για να πάω να παίξω κάποιο όργανο.Τα σχόλια περιττεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως τα λες, cos_dr σε τι πάτο έχουμε πέσει, αν μας βοηθήσει και κάποιος να σκεφτούμε ότι είναι κανας ξεχασμένος γραφικός τύπος :lol: γαμ#@%τα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι brain μου, σε αυτούς που μας εξυπηρετούνε τους βλέπουμε καχύποπτα και σκεφτόμαστε και έτσι

 

Κρίμα, και είναι λίγοι οι άνθωποι.

 

Και εμείς επηρεαζόμαστε όσο και να αντιστεκόμαστε στο παλιοσύστημα :lol:

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι γεγονός οτι υπάρχει μια λάθος αντιμετώπιση των πιτσιρικάδων. στο διαμαντόπουλο έχω πετύχει τον άρη να σε "πιέζει" να παίξεις με κατι καινούριο που έχει φέρει, και σε άλλη φάση να την ψιλολέει σε εναν αρχάριο. είναι λογικό να υπάρχει μια άλλη σχέση με συχνούς πελάτες αλλά η περιθωριοποίηση των αρχαρίων δεν είναι ωραία.

ισως οταν βλέπουν κάποιον που έχει το "κασέρι" απο γονείς για ακριβό εξοπλισμό σε ηλικία που αυτοί έπρεπε να μαζευουν μόνοι τους χρήματα τους πιάνει λίγο πατριωτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς απο ότι βλέπω συνεχίζεται εδώ και χρόνια η ίδια κατάσταση και δεν νομίζω ότι θα αλλάξει η νοοτροπία των Ελλήνων εμπόρων στα καταστήματα μουσικών οργάνων.Νομίζουν ότι ακόμα έχουν το μονοπώλιο δεν έχουν καταλάβει ότι με το διαδύκτιο ξυπνήσαμε και βλέπουμε τι γίνεται στον υπόλοιπο κόσμο.

Η πρώτη και τελευταία κακή εμπειρία μου είναι πριν απο αρκετά χρόνια όταν αγόρασα το πρώτο μου τετρακάναλο.Fostex και όλοι ξέρουμε ποιός τα πουλάει.

Το πηρα σφραγισμένο απο το μαγαζί όταν πήγα στο σπίτι και ξεκίνησα να γράφω για να το δοκιμάσω άκουγα ότι το μαγνητόφωνο "έκλαιγε".Ξέρεται αυτό το "γουργούρισμα" που κάνει η ταινία όταν περνάει από την κεφαλή.

Ξεκίνησα να γράψω midi κώδικα σε ένα κανάλι, τότε έτσι συγχρονίζαμε τα μαγνητόφωνα με τον υπολογιστή με Atari δουλεύαμε τότε,όταν ξεκίναγε να διαβάσει δεν συγχρόνιζε με τίποτα.Το πήγα πίσω δεν το παραδεχόντουσταν μού είπαν να το ανοίξουν στο service να το δούν.Τους λέω καινούργιο μηχάνημα και να το ανοίξετε? Δώστε μου ένα άλλο.Απάντηση δεν έχουμε.Δώστε μου τα λεφτά μου πίσω.Απάντηση ωραίος είσαι εσύ.Να πάρω κάτι άλλο.Απάντηση ούτε αυτό γίνεται.Το άφησα στο service, το πήρα μετά απο μία εβδομάδα τα ίδια δεν είχαν φτιάξει τίποτα.Τελικά το σκότωσα σε έναν μπουζουξή που δεν άκουγε και πολύ καλά γιατί τα αυτιά του είχανε χαλάσει απο τις εντάσεις στα μαγαζιά.Απο τότε έκανα όρκο και δεν ξαναπήρα τίποτα απο τους γνωστούς μαγαζάτορες.Με την βοήθεια κάποιων φίλων αγόραζα τα πάντα απο το εξωτερικό. Τώρα βέβαια είναι πολύ καλύτερα γιατί με το διαδίκτυο παραγγέλνουμε και μας έρχονται ότι θέλουμε και όπως το θέλουμε στην πόρτα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου