Προς το περιεχόμενο

Εξυπηρέτηση πελάτη αλα ελληνικά!


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φταίμε κι εμείς που μας φέρονται έτσι και αυτό το λέω επειδή διάβασα και τη δική σου ιστορία.Δεν ξέρουμε προφανώς τα δικαιώματά μας ε;

Εν προκειμένω θα έπρεπε να απαιτήσεις και όχι να ζητήσεις την αντικατάσταση με καινούριο.Και αν αρνιόταν με ένα τηλέφωνο στο δικηγόρο σου θα έβλεπες πόσο γρήγορα και ικανοποιητικά θα λυνόταν το θέμα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"Θα ηθελα ενα προφυλακτικο τι να παρω??''

 

"δεν ξερω φιλε εγω την εχω ενα μετρο και χρησιμοποιω σαμπρελλα απο λαστιχο φορτηγου,εσυ τωρα δεν ξερω αν μπορεις να τη φορεσεις!!"

 

 

...με πέθανες.... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα προβληματα με τους εγχωριους απατεωνες-επιχειρηματιες ειναι δυο και ειναι αυτα που υπαρχουν σε ΟΛΟΥΣ τους χωρους των ελληνικων επιχειρησεων και οικονομιας.......Το ενα ειναι οτι αν δεν εισαι υποψιασμενος και διαβασμενος (δηλαδη εισαι αρχαριος) σου πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελλες και κοιτανε πως να σε πιασουν κοιροιδο.

Ο αλλος ειναι οτι ζουν σε ενα παραλληλο συμπαν οσον αφορα τον τομεα ανταγωνιστικοτητα.......Οταν ομως για τους περισσοτερους απο αυτους το ιντερνετ και το e commerce ειναι αγνωστες λεξεις συννωνυμες με απατες με πιστωτικες καρτες και παιδεραστια ειναι λιγο δυσκολο να ειναι ανταγωνιστικοι.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα υπάρχουν και οι εξαιρεσεις...

 

αλλά τα περιστατικά που περιέγραψα είναι από 4 διαφορετικά μαγαζιά μεγάλα της Αθήνας...πόσα είναι όλα κι όλα ? 7 ? (τα μεγάλα εννοώ στο κέντρο...)

 

ωχ... :oops:

 

φαινεται οτι ολοι οι πωλητες παιζουν με τον Στινγκ & τον Πρινς τα βραδυα & το πρωϊ δουλευουν για..χομπυ.... :lol:

 

Richie φανταζεσαι να δουλευανε σε φαρμακειο και να τους ζητουσες ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΑ??? :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

"Θα ηθελα ενα προφυλακτικο τι να παρω??''

 

"δεν ξερω φιλε εγω την εχω ενα μετρο και χρησιμοποιω σαμπρελλα απο λαστιχο φορτηγου' date='εσυ τωρα δεν ξερω αν μπορεις να τη φορεσεις!!" :roll: :lol: :lol:[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το post του JAM περιγράφει με φωτογραφική ακρίβεια γνωστό μαγαζί και -θα ρισκάρω να μαντέψω- συγκεκριμένο πωλητή. :D

 

Η τουλάχιστον 25χρονη αγοραστική εμπειρία μου με τα ελληνικά μαγαζιά λέει ότι υπάρχουν μαγαζιά και άνθρωποι που είναι εξαίρεση σε αυτή την αντιεπαγγελματική συμπεριφορά και θέλει προσοχή στο να μην γενικεύουμε τα πράγματα.

 

Εμένα προσωπικά σπάνια έχει τύχει να μου αρνηθεί κανείς κάτι, αλλα απο ότι ακούω συμβαίνει. Δεν ξέρω αν οφείλεται στην ηλικία μου, στο ότι έχω αγοράσει κάτι απο τα περισσότερα γνωστά μαγαζιά και έτσι με θυμούνται ή στον τρόπο προσέγγισης.

 

Μια εναλλακτική λύση, σε περίπτωση που κάποιος θέλει να δοκιμάσει σοβαρά κάτι, είναι να το αγοράσει απο μαγαζί που δέχεται επιστροφή σε 1 μήνα, πχ Thomann.

Επιβαρύνεται βέβαια το κόστος αποστολής σε περίπτωση που θέλει να το επιστρέψει, αλλα έχει 1 μήνα καιρό να το ξεψαχνίσει. Fair trade ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως δεν θα κολονα να τους σκασω και κανα μπουκετο στη μουρη(οχι τιποτα αλλα οι υπαλληλοι συνηθως κοκαλιαριδες με εντεχνο στυλ μαλλι)ετσι νομιζω αν ηταν κανας 10 μετρα θα του ελεγα δεν μας χεζεις η απλως θα εφευγα απτο μαγαζι(depends).παντως εμενα δεν μου ετυχε ποτε κατι τετοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάθεται και πουλάει μούρη στον πιτσιρικά ? ΑΙΣΧΟΣ !

άντε γιατί έχω εκνευριστεί και μόνο που τα θυμάμαι...

 

Μόνο εκεί μπορούν να πουλήσουν μούρη... :twisted:

Είναι η ντόπα του μικρού βασιλιά βάτραχου στην λιμνούλα.. Αίσχος!

ή αλλιώς...: "εγώ ο τεράστιος κιθαρίστας,ενώ θα έπρεπε να παίρνω τα εκατομμύρια σε κάποιο group στο εξωτέρικο, κάθομαι στο μαγαζάκι και δείχνω κιθάρες σε άλλους????"

 

Μαζί σου JAM, μια χαρά τα λες και εσύ και τα άλλα παιδιά. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εδω ερχομαι να περιγραψω την πραγματικοτητα του εξωτερικου οπως την εζησε ο κολλητος μου στο Λονδινο. Στο υπογειο του κεντρικου Virgin εχει απιστευτο μαγαζι με κιθαρες που βλεπουμε μονο σε live του Edge κλπ....

 

Ο φιλος πλησιαζει μια Gretsch Country Gentleman και ζηταει απο τον πωλητη να την ακουσει. Ο πωλητης του λεει οτι ειναι κλειδωμενη (οπως και ηταν) και οτι δεν ειχε ο ιδιος το κλειδι. Φροντιζει ομως να τον ρωτησει αν θελει να την αγορασει.

Ο φιλος του λεει ξεκαθαρα οτι κανει τουρισμο, και θελει μονο να παιξει γιατι στην Ελλαδα δεν προκειται να γινει αυτο! Ο τυπακος φευγει, παει στον επανω οροφο, παιρνει το κλειδι και του δινει την κιθαρα. Τον βαζει σε ειδικο κλειστο booth και τον αφηνει να παιξει οση ωρα ηθελε χωρις να ειναι απο πανω του!!!

 

Αυτα! Κι εδω μας κανουν τους δυσκολους και για ακριβα πεταλια. ΓΥΦΤΟΙ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδη εχω παει πολλες φορες σε αυτο το "υπογειο" (περιπου 1000 τετραγωνικα ειναι.. :lol: ) να μη δημιουργηθουνε κακες εντυπωσεις απο το "κλειδωμα" απλα επειδη ειναι συνεχεια του δισκαδικου & εχει παρα πολλες μονιμα ανοιχτες πορτες προς τον υπογειο,κλειδωνουν τις κιθαρες που εχουν για επιδειξη μια και ενας καλος σπριντερ ανετα τις βουταει και την κανει πριν τον προλαβουν τα σεκιουριτυ.

 

Παντως καφροι υπάρχουν & στο εξωτερικο..κανενας ομως δεν προκειται να σου αρνηθει να παιξεις με κιθαρα...εδω στο Vintage & Rare αφηνουν κατι πιτσιρικαδες να παιζουν με στρατ του 60!!!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ... εκεί στο virgin πάντως, είχα δει ένα πάγκο της boss με παρά πολλά πεταλάκια στη σειρά. Είπα να κάτσω να τα δοκιμάσω, μιας και δεν τα βρίσκεις συχνά σε τέτοια συνδεσμολογία όλα μαζεμένα για να κάνεις συγκρίσεις.

 

- Μπορείτε να μου δώσετε μια κιθάρα με διπλούς μαγνήτες;

- Δυστυχώς όχι, μόνο με την κιθάρα που είναι συνδεδεμένη μπορείτε να παίξετε :)

- Μάλιστα. Καμιά πενούλα έχετε να παίξω;

- Όχι, αλλά εκεί στην γωνία έχει πάγκο που μπορείτε να αγοράσετε :)

- :)

 

Και δεν μπορούσες να τα ακούσεις καν από ενισχυτή. Με ακουστικά από την έξοδο ενός μικρού Marshall, χωρίς modelling :D Κι ενώ στο υπόλοιπο μαγαζί μπορούσες να παίξεις με ό,τι κιθάρα κι ενισχυτή ήθελες :D Λέτε να κάνουν μποϋκοτάζ στην Boss;

Κατά τα άλλα χαβαλέ είχε το μαγαζί αλλά είχε λίγο την αίσθηση σούπερ μάρκετ. Αν δεν υπάρχει και λίγο προσωπική επαφή, λίγος χλευασμός, λίγο δούλεμα από την πλευρά τους, πως θα νιώσουμε κι εμείς άνετα ε;

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου