Προς το περιεχόμενο

επιλογή midi keyboard


Virtual-T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα είμαι καινούργιος στο σαιτ και επειδή πουλησα το παλιό μου midi keyboard θέλω να αγοράσω ένα καινούργιο μέχρι 200 ευρώ που να έχει πάνω velocity pad και να είναι από 61 πλήκτρα σκέφτομαι ή για το notation launchkey 61 ή για το alesis qx61 όμως ακούω συχνά ότι έχουν προβλημάτα σε διάφορα θέματα ισχύουν ; αν ναι έχετε να μου προτείνετε κάτι παρόμοιο και καλό,προτιμώ απαντήσεις από κατόχους midi keyboard ή από κάποιους που ειδικεύονται σε αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...σκέφτομαι ή για το notation launchkey 61 ή για το alesis qx61 όμως ακούω συχνά ότι έχουν προβλημάτα σε διάφορα θέματα ισχύουν ;

σαν τι προβλήματα ακούς πως έχουν; κάποιο παράδειγμα;

 

αν ναι έχετε να μου προτείνετε κάτι παρόμοιο και καλό,προτιμώ απαντήσεις από κατόχους midi keyboard ή από κάποιους που ειδικεύονται σε αυτό το θέμα.

Ρίξε μιά ματιά και στα παρακάτω.

 

A-300PRO

A-500PRO

A-800PRO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα σε αυτο το βιντεο και θα καταλαβεις προβληματα με καθηστεριση ηχου η οτι δεν υπαρχει smooth στα πληκτρα κολανε και οτι εχουν προβληματα με το usb

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...........γκαμάει το μίντι της νοβέισιον.

 

Τσέκαρε το site της Studiologic http://www.studiologic-music.com/

+1 σε ότι σου πρότεινε και ο Χναράκης.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι εχω ακουσει και εγω παρα πολυ καλα λογια για τα Novation αλλα για το sl mkII.

 

Οσο για τα Roland A-pro ξερω οτι ειναι ποιοτικα πολυ καλα για controller.

 

Παιζουν και τα akai mpk τα οποια τα εχει δουλεψει πολυς κοσμος και μου εχουν πει πολυ καλα λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζουν και τα akai mpk τα οποια τα εχει δουλεψει πολυς κοσμος και μου εχουν πει πολυ καλα λογια.

Συμφωνώ με τον Foxxx.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Στο θέμα της καθυστέρησης στο πιό πάνω βίντεο, μάλλον είναι ελλατωματικό το συγκεκριμένο ή είναι θέμα drivers.

Η ποιότητα κατασκευής είναι σχετικά καλή για κοινό Κινέζικο.

Η συνολική εικόνα είναι καλή για 150 ευρώ.

 

Άλλωστε κλαβιέ με τέτοια όψη φοράνε και άλλα μηχανήματα των 1000 και 2000 ευρώ, δεν λέμε ονόματα  ;)

 

Αυτό που σου προτείνει πιό πάνω ο Costas Siachamis είναι επίσης καλό όπως και αυτά που σου προτείνει ο foxxx, ειδικά το Arturia. Διαφορετικά πας για μεταχειρισμένο, με ότι αυτό συνεπάγεται υπέρ ή κατά.

 

Το πρόβλημά μας είναι πως θέλουμε καλό και φθηνό  :)

 

Ρίξε μιά ματιά και στο παρακάτω link. Αν είσαι Αθήνα, να πας να δεις από κοντά κάποια πράγματα.

LINK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζουν και τα akai mpk τα οποια τα εχει δουλεψει πολυς κοσμος και μου εχουν πει πολυ καλα λογια.

Συμφωνώ με τον Foxxx.

 

;)

 

Καλησπερα Κωστα.

Ειναι μεγαλο και προσωπικο το θεμα επειδει καποτε ειχα αναρτησει και εγω θεμα για controller ξερω οτι θελει προσωπικο ψαξιμο και που μπορει το καθενα να σε καλυψη  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου