Προς το περιεχόμενο

Greg Howe-''Oracle Solo from Maragold Album


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

                                          Greg Howe

                                               

                                                  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την τύχη (και εγώ αλλά και άλλοι συνφορουμίτες) να τον δω από κοντά, να μιλήσουμε λίγο, και έχω να πω ότι εκτός από φοβερός κιθαρίστας, είναι πολύ χαμηλών τόνων άνθρωπος, με πολύ χιούμορ, αυτοσαρκαστικός μέχρι εκεί που δεν παίρνει, ιδιαίτερα μετριοπαθής και φιλικός, your next door guy.

 

Θεωρεί δε, ότι αυτά που πέτυχε είναι αποτέλεσμα της έλλειψης γνώσης για το πώς γίνεται κάτι με τον σωστό τρόπο, και έψαξε να βρει άλλους τρόπους να το πετύχει.

Αυτό δημιούργησε την προσωπική τεχνική που έχει, και τον ήχο του!

"Δεν ήξερα τίποτα για το πώς παίζονταν κάποια πράγματα, έτσι προσπάθησα να τα παίξω με έναν δικό μου περίεργο τρόπο, και μου βγήκε αυτό", είχει πει.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας από τους πιο cool και μοντέρνους-σύγχρονους μουσικούς-κιθαρίστες που αρκετοί από μας γουστάρουν.

 

Ο Greg Howe έχει ένα πλεονέκτημα σοβαρό, δεν είναι πρήχτης, καταφέρνει να μην σε πρήζει με το παίξιμο του παρόλο που χώνει....αρκετά πράγματα.

 

Η δουλειά του με τους Maragold ( το όνομα μου φαίνεται άκυρο δεν ξέρω γιατί) είναι πολύ ''σημερινή''.

 

Τουλάχιστον έτσι την βλέπω εγώ.

 

Δεν είναι εύκολο να συνδυάσεις, ROCK, BLUES,FUNK,FUSION,JAZZ (με έντονο στοιχείο ''Groove'') και να βγάλεις έναν μοντέρνο φρέσκο ήχο, που παρόμοιος δεν υπάρχει.

 

Όλοι κι ο μπασίστας και ο drummer είναι σπουδαίοι και συμπαθητικοί μουσικοί.

 

Αλλά η Meghan Krauss τι λαρύγγι ρε παιδιά!!!! βαθύ λέμε...

 

Απορώ πως κρατιέται ο Greg!! αν κρατιέται...γι αυτό μάλλον παίζει λυσσασμένα..

 

Πέρα από την πλάκα η Meghan έχει πολύ βραχνή rock χροιά που σπανίζει και δένει τέλεια με τους υπόλοιπους, για να δούμε λοιπόν που και πως θα πάει η Maragold Band φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Greg Howe έχει ένα πλεονέκτημα σοβαρό, δεν είναι πρήχτης, καταφέρνει να μην σε πρήζει με το παίξιμο του παρόλο που χώνει....αρκετά πράγματα.

 

Πολύ εύστοχο σχόλιο,φίλε μου.Συμφωνώ απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου