Προς το περιεχόμενο

Two cabinets or not two cabinets?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι γίνεται όμως αν ο ήχος σου απαιτεί αν όχι δυο μία σίγουρα τουλάχιστον;

 

Ατύχησες που βρίσκεσαι στη Ελλάδα; :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ανοιχτη συναυλια εγω επαιξα ταυτοχρονα με δυο δικους μου ενισχυτες

2 peavey 65 watt transtube ειχα τα παντα απο ογκο απο ηχο οτι θες και ηταν μολις στο 2 το volume τους..ημασταν ολοι καλυμενοι καθως και το stage ηταν και μεγαλο.. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶σχετα απο το Volume είχες ένα επιπλέον ηχείο ουσιαστικά.Εγώ μιλάω για 4 και πάνω :lol: :lol: :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται όμως αν ο ήχος σου απαιτεί αν όχι δυο μία σίγουρα τουλάχιστον;

 

Ατύχησες που βρίσκεσαι στη Ελλάδα; :lol:

 

1. Δοκιμάζεις άλλα ηχεία στη καμπίνα σου

2. Κάνεις καμμια πατέντα με κανένα active sub... θα είσαι ο πρώτος. :lol: 8O (πχ. κανένα sunfire 8O )

3. Απλά κάνεις αυτό που γουστάρεις, βάζεις 2 καμπίνες 4Χ12 και να πάνε να κουρευτούν όλοι... :lol: :lol: Η μάλλον όχι δεν χρειάζεται, γιατί θα τους κάνεις εσύ κούρεμα/χτένισμα μετά την συναυλία. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Darrel είχε ένα 15άρι ηχείο στο rig 8O 8O αλλά όχι αυτό θα γκρεμίσει το μαγαζί πριν τους κουρέψω :lol: :lol: :lol:

 

Όσο αντιεπαγγελματικό και αν είναι θα επιλέξω το 3 :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πώ και κάτι. Δοκιμασέ το μια φορά να δεις αν σου κάνει. το πολύ πολύ να ταλαιπορηθείς σε ένα live. (Ρώτα και τον κόσμο όμως μετά...) Γιατί στο κάτω κάτω αυτό είναι που πρέπει να σε νοιάζει.

 

μωρε το εχω δοκιμασει & παραδοκιμασει (για 10 χρονια επαιζα "στερεο" μονο που τι να το κανεις αφου ολα τα ΡΑ στην Ελλαδα ειναι ΜΟΝΟ?? :lol: )

 

πανω στη σκηνη βεβαια ακουγεται πολυ ωραια.... :wink: οποτε αν εχει ροντις & ...κουραγιο (εγω πια δεν εχω) οντως το στερεο λεει για την προσωπικη σου ευχαριστηση ομως μια και κατω δεν περναει...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶σχετα απο το Volume είχες ένα επιπλέον ηχείο ουσιαστικά.Εγώ μιλάω για 4 και πάνω :lol: :lol: :wink:

 

νομιζω οτι δεν θα ακους τιποτα περα απο την κιθαρα σου και σιγουρα πρεπει να εισαι σε μεγαλο stage.αλλιως χαμηλα οσο μπορεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάτσει και το δοκιμάσω θα σας ενημερώσω.Μια φορά θα το επιχειρήσω έτσι να μου φύγει η περιέργια

(βέβαια το βρίσιμο θα αρχίσει απο τη μπάντα πριν τη μέρα του live αλλά τέλος πάντων :lol: :lol: :lol: )

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πώ και κάτι. Δοκιμασέ το μια φορά να δεις αν σου κάνει. το πολύ πολύ να ταλαιπορηθείς σε ένα live. (Ρώτα και τον κόσμο όμως μετά...) Γιατί στο κάτω κάτω αυτό είναι που πρέπει να σε νοιάζει.

 

μωρε το εχω δοκιμασει & παραδοκιμασει (για 10 χρονια επαιζα "στερεο" μονο που τι να το κανεις αφου ολα τα ΡΑ στην Ελλαδα ειναι ΜΟΝΟ?? :lol: )

 

πανω στη σκηνη βεβαια ακουγεται πολυ ωραια.... :wink: οποτε αν εχει ροντις & ...κουραγιο (εγω πια δεν εχω) οντως το στερεο λεει για την προσωπικη σου ευχαριστηση ομως μια και κατω δεν περναει...

 

SF αυτό πήγαινε στον janick. 8) Sorry τα έγραψα λιγο αχταρμά... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου