Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει τρόπος να δουλέψει το cubase χωρίς το στικάκι?


music man

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, είμαι κάτοχος macbook και cubase6. Είχα την εξίς απορία, γίνεται να δουλέψει το cubase6 χωρίς το στικάκι με κάποιον άλλο τρόπο? Το λάπτοπ μου έχει μόνο 2 θύρες usb και είναι αρκετά ενοχλητικό αυτό. Το έχει ψάξει κανείς?

 

Υ.γ. Έχω δοκιμάσει usb hubs και όλα μισοδουλεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν μπορεί να δουλέψει χωρίς,ωστόσο αυτό που θα έκανα στην θέση σου είναι να είχα στη μια θύρα το στικάκι,και στη δεύτερη το hub για όλα τα υπόλοιπα,με δεδομένο φυσικά ότι αυτά λειτουργούν στο hub.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γειά σας, είμαι κάτοχος macbook και cubase6. Είχα την εξίς απορία, γίνεται να δουλέψει το cubase6 χωρίς το στικάκι με κάποιον άλλο τρόπο? Το λάπτοπ μου έχει μόνο 2 θύρες usb και είναι αρκετά ενοχλητικό αυτό. Το έχει ψάξει κανείς?

 

Υ.γ. Έχω δοκιμάσει usb hubs και όλα μισοδουλεύουν.

 

Νομίζω πως αυτό είναι όλο το νόημα του dongle.. Αν δεν χρειαζόταν δεν θα το είχαμε.. Πάντως αν είναι να το βάλεις κάπου μην το βάλεις σε hub. Βάλτο κατευθείαν σε θύρα, όντως που και που το πετάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου