Προς το περιεχόμενο

Κατά την 13.00


atreu73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή είμαι μπουρτζόβλαχος δεν μου βγαίνει το "Θα 'ρθω στη μία" και γι'αυτό σχωράτε με.

 

Θα με βρεις στη γωνία

Αγίας Άννης και Δία

Θα με βρεις στην πορεία

Από τη μία έως μία και μισή

 

Θα με βρεις στην πλατεία

που τελειώνει η πορεία

να μιλάω για την βία

ίσως να 'ναι κι ο Μίκυ εκεί

 

Ζούμε χώρια την φάση

Μα όλο έχω μια τάση

Να σε σέρνω μαζί μου

Αληθώς αν Ανέστη ή μη

 

Ζούμε χώρια τη φρίκη

μα μετράω για νίκη

που φωνάζω για σένα

από τη μία έως μία και μισή

 

 

 

apo_tis.mp3

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

λιγο κομπρεσσιον στην φωνη αδελφε (προς τα κατωθεν)

πικαρεις τρελα.

 

Ειχα αναγκη να ακουσω κατι δικο σου γιατι τις τελευταιες μερες εχω παθει μια μουσικη αποστροφη και τωρα που ακουσα κατι του δικου σου κυματος νιωθω ηδη καλυτερα, μου χρειαζεται αυτο το ειδος αυτες τις μερες.

 

Πολυ καλο, δες αυτο με τη φωνη please και δεν θυμαμαι αν εχεις soundcloud, αμα εχεις στειλε λινκ αμα δεν εχεις κανε τα κομματια σου μια playlist να τα ακουω τωρα που πηρα και κινητο της προκοπης (xperia z) και εχω και καλες "ψειρες"

 

αν και ο compressoras δεν θα εξαλειψει νομιζω το peak, ειχες ψηλα την ενταση εισοδου στο μικροφωνο ή ησουν πολυ κοντα στο μικροφωνο οταν "τα εδωσες" στο refrain και η παραμορφωση ειναι αποτυπωμενη πλεον, δεν θα εξαλειφθει, απλα δεν θα ενοχλει (και δεν θα καταστρεφει twitters λολ)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης συμπληρωνω οτι μπουχτιζω μουσικα και με εκνευριζουν οι ενορχηστρωσεις και εξοργιζομαι με ολα τα εμπορικα μουσικα στυλ και δεν μπορω να ακουω, για να το ξεπερασω, μια καλη φωνη , ενα ζεστο πιανο και ενα τετοιο τραγουδι ειναι το καλυτερο φαρμακο (μετα την ολιγοημερη μουσικη σιωπη)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε atreu,εχεις κατι "αρρωστο" στα κομματια σου.

Αλλα τι σκ..τα ετσι πρεπει να ειναι τα τραγουδια να σου αφηνουν πραγματα εστω κι αν ειναι αρρωστια.

Aλλοι το κατεχουν καλυτερα το θεμα,του λογου μου οχι,επιτρεψε μου ομως να σου πω οτι στ'αυτια μου εχεις βελτιωσει πολυ το "ηχητικο" των κομματιων σου οπως επισης και την ερμηνεια σου που παραμενει υπερβολικη μεν-οπως "πρεπει" δηλ-ακομα πιο ωραια απ'τα παλαιοτερα δε.

Ενα και μισο υπεροχο 1,30 λεπτο εως τις μιες και μισες. ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε η φωνή σου πολύ αλλά σε κάποια σημεία δε μου αρέσει το πως τη χειρίζεσαι.

Το τραγούδι είναι ιδιαίτερο και μίνιμαλ και το εκτιμώ στα τραγούδια αυτό.

 

Ερώτηση, υπάρχει λόγος για τον οποίο οι στίχοι που παραθέτεις δεν συμφωνούν απόλυτα με το τραγούδι έτσι όπως το έγραψες (εννοώ σε κάποιες καταλήξεις φθόγγων)?

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε atreu,εχεις κατι "αρρωστο" στα κομματια σου.

 

Ενα και μισο υπεροχο 1,30 λεπτο εως τις μιες και μισες. ;D

 

 

 

 

Συμφωνώ και επαυξάνω καθότι οι στίχοι με θυμίζουν το παιχνίδι αυτό που παραθέτω στο οβίνδεον, με τη παράκληση να μη κλεψετε, δείτε το πρώτα-΄ολα τα μέρη- και ΜΕΤΑ διαβάστε τη περιγραφή του σκηνοθέτη-νηματοθέτη-δημιουργού, γιατί ο φίλως μου Atreu είναι στιχοπλόκος ολκής με διπλές αναγνώσεις και τεράστιες δυνάμεις συγγραφής.

Άπσογως φίλως για ακόμα μια φορά  ;).............. και συγνώμη για το hijack του τραγουδιού σου με ανόητες παρεμβάσεις..............μοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοου

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ayzsj5oIUco

 

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου άρρωστο, μια χαρά σε βρίσκω.

Το πρωί που έπιασα το κουτελάκι του είχε δέκατα το χρυσό μου και λέγε εσύ ότι θες  ;D ;D ;D

 

Φρανκ άσε τα σχόλια και κοίτα μη σου καεί η σπανακόπιπα  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου