Προς το περιεχόμενο

Επιτελους απαντηση στο αιωνιο ερωτημα των ξυλων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 383
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

H ολη φαση μου θυμιζει παλια διαφημιση του...Ultrex.

 

Mπαμπης:Δεν με ικανοποιει ο ηχος της strat μου....ακουγεται σαν λασπη και δεν..μπορω να εκφραστω.

 

Ειδικος 1:Alderακι δοκιμασες?

 

Μπαμπης:Oχι!!!!!!!

 

Ειδικος 1:Δοκιμασε Alderακι και θα δεις!!

 

Μετα την εφαρμογη....

 

Μπαμπης:Nαι ναι ειχες δικιο τελικα τι σκασιμο,τι αποκριση στις πενιες..μερα με τη νυχτα

 

Ειδικος 1:(Φουσκωνοντας σαν παγωνι που μετεδωσε την σοφια του) Ειδες που στα λεγα? η διαφορα ειναι τιτανοτεραστια.

 

Ειδικος 2: (Ξυλολογος-αφροδισιολογος και ολιγον ηλεκτρολογος) Μα καλα ρε μπαμπη ειναι δυνατον? που πας με basswood τοσο καιρο? γιαυτο δεν μπορουσες να παιξεις :o.

 

Αμοιρος γνωστος και περαστικος:Σκεφτεται..."Τι λενε ρε αυτοι...τι ιδιες μαλα.ιες με το ιδιο τροπο και τον ιδιο ηχο παιζει αυτος ο Μπαμπης εδω και μια δεκαετια...τι διαφορες λενε αυτοι εδω"

αλλα οταν ερωτηθει για να μη φανει και ασχετουλης και οχι μερος της toneκλικας:Ωραιος ρε συ Μπαμπη....με το Alder αναπνευσε η ...κιθαρα ;D.

 

 

Το να χωρίζουμε τους μουσικούς σε "κατηγορίες" ανάλογα με το τι γνώμη έχουν για την συνεισφορά των ξύλων στο όργανο (γιατί αυτό προσπαθείς να περάσεις) είναι αν μη τι άλλο αφελές.

 

 

Το να στρωσει κωλο ο Μπαμπης να εξασκηθει για να βελτιωσει τον ηχο του δεν μπαινει καν στην...εξισωση...αυτα ειναι...gay και δυναμιτιζουν την εκφραση...ειναι ψιλα γραμματα. ;D

 

Αφού λοιπόν εσυ ανήκεις στην "άλλη κατηγορία", αυτή που "στρώνει κώλο για να βελτιώσει τον ήχο", ανέβασε ένα κλιπ, ένα βίντεο, κάτι για να δούμε τον ήχο που εξασκήθηκες για να βελτιώσεις όλα αυτά τα χρόνια, μιας και δεν ανήκες στην κατηγορία της..."toneκλίκας"...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν κατάλαβες τίποτα, εεε ;D

 

Κοιτάω στο ebay μια λεσπώλ του 1859 από μπαςκαιειναιγουντ και δεν ξέρω αν θα βγάζει καλά μεσαία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει ηδη προσφορα στα 4999 τα ξυλα ειναι κατουριμενα απο βροντοσαυρο και τα εχει δει ο ηλιος σε θερμοκρασια 50 βαθμων υπο σκια...δεν γινεται να μην εχουμ μεσαια! Τα ξυλα...βεβαιως βεβαιως....

EBMM John Petrucci 7

Jackson DK2

Yamaha Pacifica

ENGL Powerball-Invad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ανοίξω καινούργιο θέμα…αλλά τη Παρασκευή…"επιτέλους λαϊκοί ρυθμοί για Korg και όχι μόνο"…

Μα τη Παναγία, το έλυσα!!!!! ;D ;D

Βρε Ανέστη, άνοιξε κανένα σοβαρό θέμα όπως, "πόσο μεγάλο ρόλο παίζει ο ενισχυτής στον ήχο μου". και εδώ είμαστε.

Έχω και video από το youtube να βάλω (σοβαρά μιλάω)!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ανοίξω καινούργιο θέμα…αλλά τη Παρασκευή…"επιτέλους λαϊκοί ρυθμοί για Korg και όχι μόνο"…

Μα τη Παναγία, το έλυσα!!!!! ;D ;D

Βρε Ανέστη, άνοιξε κανένα σοβαρό θέμα όπως, "πόσο μεγάλο ρόλο παίζει ο ενισχυτής στον ήχο μου". και εδώ είμαστε.

Έχω και video από το youtube να βάλω (σοβαρά μιλάω)!

 

:D:D:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi Lydios bro... wave.gif

 

Τα δυο προαιωνια ερωτηματα της ανθρωποτητας: 

1) To ειδος του ξυλου παιζει ρολο στον ηχο της ηλ. κιθαρας? 

2) Τα Moog ειναι υπερκοστολογημενα? 

Eνας Θεος ξερει γιατι γινονται ακομα τετοιες ερωτησεις, η απαντηση των οποιων ειναι περισσοτερο απο προφανης. yawn.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

For the love of God nooooooooooooooooooooooooooooo

 

Φαντάσου τα Moog να ήταν ξύλινα, η τέλεια καταιγίδα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου τα Moog να ήταν ξύλινα, η τέλεια καταιγίδα.

Και ομως, πολλα Moog οπως το flagship τους Voyager, ειναι κατασκευασμενα τουλαχιστον κατα το ημισυ απο ξυλο. :P

Μπορεις να διαλεξεις αναμεσα σε Walnut, Cherry, Maple και Mahogany. ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου