Προς το περιεχόμενο

Stand για κιθάρες


Stanley King

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να αγοράσω ένα stand 5 θεσεων για 2 ηλεκτρικές κιθάρες και μια κλασσική με προοπτική να αγοράσω και μια ακουστική.Τι μου προτείνετε και απο που;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σου απαντήσουμε σωστά θα πρέπει πρώτα να μας πεις τι είδος παίζεις, τι κσύλα έχουν οι κιθάρες, active/passive μαγνήτες, ποσοστό telecaster στον συνολικό αριθμό οργάνων σου, με τι ενισχυτή τις συνδέεις, τι χορδές φοράνε, % χρυσού στα βύσματα των καλωδίων σου, bias στις λάμπες, σε τι πάτωμα θα μπει το stand και αν παίζεις με πεταλάκια ή πολυεφφέ...

Αλλιώς μπορεί να οδηγηθούμε σε πολύ λάθος αποτελέσματα....

;D ;D

 

Πέρα από την πλάκα, νομίζω πως ότι και να πάρεις την ίδια δουλειά θα κάνει. Στον φίλο μας Θωμά έχει μερικές της Rockstand που λογικά σου κάνουν (πχ. http://www.thomann.de/gb/rockstand_rs20891b.htm ) , αλλά καλύτερα κάνε καμια βόλτα στα κιθαρομάγαζα όποτε μπορέσεις και οτι σ'αρέσει πάρτο..Απλά τσέκαρε αυτό που λέει για το finish αν έχει η κιθάρα σου τέτοιο.

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τσέκαρε αυτό που λέει για το finish αν έχει η κιθάρα σου τέτοιο.

 

Μα γι αυτο για το finish έκανα το θέμα.Τι σχέση έχει το nitro laquer finish με το stand.Που επηρεάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μαλακά / ελαστικά σημεία της βάσης αντιδρούν με το νίτρο και σου αφήνουν σημάδια. Βάλε ένα καθαρό βαμβακερό πανί ενδιάμεσα (π.χ. ένα παλιό t-shirt) και είσαι οκ. Μη σε απασχολεί.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου