Προς το περιεχόμενο

Θα γίνει της Κορέας....λόγο κρίσης...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Κοίτα όμως και τη Santana, γενικά οι Prs είναι φοβερά όργανα.

Στη θέση σου πάντως αν είχα έως 600 ευρώ θα έπαιρνα μία Gibson les paul απο τα "φτηνά". Το εμπιστεύομαι αυτο το όνομα αρκετα...

 

Συμφωνώ απόλυτα και για τα δύο.Εξαιρετική η PRS Se Santana και σε τιμή σοκ στις αγγελίες και επίσης ''Gibson Les Paul'' και να απογοητεύσει σε αυτά τα χρήματα,αδύνατο.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν τα καταφέρω για τα 600€ η Gibson είναι μονόδρομος σε σχέση τιμή/ποιότητα πιστεύω. Εκτός μεταχειρισμένου βέβαια με καλύτερη αντικειμενική αξία ίσως... Για την ωρα, κανόνισα να παω να δω/παίξω την peavey. Και εκτός απροόπτου θα την αγοράσω. Εϊναι ακριβώς τα χαρακτηριστικά που θέλω, μα το κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ακριβη κιθαρα πανω απο 1000€, custom shop/ made in usa κτλ, αλλα για τους γνωστες και τους προυχοντες, ποσο θα επρεπε να κοστιζουν κιθαρες σαν τις gibson, fender made in usa κτλ;

 

Γιατι οταν ολοι μιλανε για "καλες χωρες κατασκευης", πρεπει να δικαιολογουν και την τιμη τους...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη κουβέντα...είχα και εγω κάποιες ακριβές πχ Esp Horizon και μια Ibanez Prestige χεράτη. Και κάποιες prs/gibson που εχουν πέσει στα χέρια μου. Πιστέυω οτι για να ξέρουμε πόσο κοστίζει αντικειμενικά μια ''καλή'' πρέπει να ξέρουμε το κόστος των υλικών, και τα εργατικά. Απο εκει και πέρα πληρώνουμε το ''όνομα'' τα μεταφορικά και τους φόρους. Κάπως έτσι το εχω στο μυαλό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου