Προς το περιεχόμενο

Pantera riff medley / Engl fireball 100


iliasaek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και καλο μηνα παιδες!

Ανεβασα ενα προχειρο κλιπακι με καποια riffs απο Pantera..

Παιζω με Gibson Les Paul Classic καρφι σε Engl Fireball 100/framus 212..

Καθε σχολιο ευπροσδεκτο.. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Πολυ καλος για χεβυ ηχος αν παιζει η κιθαρα μονη της με ενα τετοιο ψευτικο και πριμο ντραμινγκ πισω της. Αν παιξεις με κανονικη μπαντα, με τοσο μπασο που εχεις στον ηχο θα χαθεις στη μιξη ο ηχος θα ακουγεται χαλια. Φαντασου τα μπασα απο τα ντραμς, απο το μπασο και το δικο σου μπασο ηχο στην κιθαρα. Προσπαθησε να φτιαξεις κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλος για χεβυ ηχος αν παιζει η κιθαρα μονη της με ενα τετοιο ψευτικο και πριμο ντραμινγκ πισω της. Αν παιξεις με κανονικη μπαντα, με τοσο μπασο που εχεις στον ηχο θα χαθεις στη μιξη ο ηχος θα ακουγεται χαλια. Φαντασου τα μπασα απο τα ντραμς, απο το μπασο και το δικο σου μπασο ηχο στην κιθαρα. Προσπαθησε να φτιαξεις κατι τετοιο

 

 

Αυτα ειναι ασυναρτητα που γραφεις, αν εχεις σωστο ηχοληπτη δεν χρειαζεται και πολυ για να εχεις καλο αποτελεσμα.

 

 

Αυτο που ποσταρες με τον hetfield ειναι η χειροτερη πλευρα του και δεν εχει καμια μα καμια σχεση με τον ηχο του ειτε live ειτε στο studio.

 

 

Ειναι καρφι στο guitar center σε ενα recto ο οποιος δεν ειναι με τιποτα ο ενισχυτης προτιμησης του (πριν το γυρισει στο axe-fx οπως κανανε εδω και 6 μηνες) που ειναι ο συνδυασμος mesa triaxis με diezel VH4 εδω και αρκετα χρονια και δεν εχει καμια σχεση με την ασχημη πριμαδουρα που ποιανει σε αυτο το video.

 

 

 

Εχω παιξει και live με recto και αυτη τη στιγμη εχω και ενα early s/n blackface rectifier. Δεν ειναι με τιποτα "πολυ αποτελεσματικος" στο live και αυτος και αν εχει μπασσο...θελει προσοχη.

 

 

Φανταζομαι εχεις πολλη εμπειρια απο αυτα ε? Εχεις κανενα δειγμα απο τα live σου με τι ηχο σου αρεσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατι τετοιο εγραψα θελοντας να τονισω να προσεχει τα πολλα μπασα, δεν εκατσα να ψαξω και πολυ.

 

 

 

 

Αυτο που ποσταρες με τον hetfield ειναι η χειροτερη πλευρα του και δεν εχει καμια μα καμια σχεση με τον ηχο του ειτε live ειτε στο studio.

 

 

Ειναι καρφι στο guitar center σε ενα recto ο οποιος δεν ειναι με τιποτα ο ενισχυτης προτιμησης του (πριν το γυρισει στο axe-fx οπως κανανε εδω και 6 μηνες) που ειναι ο συνδυασμος mesa triaxis με diezel VH4 εδω και αρκετα χρονια και δεν εχει καμια σχεση με την ασχημη πριμαδουρα που ποιανει σε αυτο το video.

 

Σωπα, τι μου λες τωρα. Εισαι τερας γνωσεων. Μπραβο σου.

 

 

 

Εχω παιξει και live με recto και αυτη τη στιγμη εχω και ενα early s/n blackface rectifier. Δεν ειναι με τιποτα "πολυ αποτελεσματικος" στο live και αυτος και αν εχει μπασσο...θελει προσοχη.

 

Με μεγαλη επιτυχια φανταζομαι στο υπογειο σου. Οκ θα προσεχω αν τον συναντησω σε καμια γωνια.

 

 

Φανταζομαι εχεις πολλη εμπειρια απο αυτα ε? Εχεις κανενα δειγμα απο τα live σου με τι ηχο σου αρεσει?

Καθολου εμπειρια. Δεν εχω παιξει ποτε live. Δε μου αρεσει κανενας ηχος.

 

 

 

Αυτα ειναι ασυναρτητα που γραφεις, αν εχεις σωστο ηχοληπτη δεν χρειαζεται και πολυ για να εχεις καλο αποτελεσμα.

 

Να εχεις τι? απο αυτα που γραφεις μαλλον εσυ γραφεις ασυναρτησιες και δεν εχεις καθολου εμπειρια απο live.

 

Κοιτα τι λεει και αυτος που δεν εχει εμπειρια απο live στο 6:12. στειλτου ενα mail να του πεις οτι λεει ασυναρτησιες και ειναι ασχετος.

 

 

Αυτα. Και κατσε κανε λιγο εξασκηση γιατι αν λαβω υποψην το ηχητικο δειγμα που ειχες ποσταρει θελεις πολυ δουλεια, εχεις πολυ sloppy παιξιμο. Αν θελεις να ασχοληθεις σοβαρα με τη μουσικη εννοω. Καλη τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,σας ευχαριστω για την ενασχοληση σας με το ακρως ερασιτεχνικο κλιπακι μου!

Και μην τσακωνεστε βρε,ειρηνη :)!

Να στε καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου