Προς το περιεχόμενο

Περί ήχου και υδάτων!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως.

Έχει σχέση με τα frames της εικονοληψίας (24fps) και τα Hertz που παράγει το ηχείο (24Hz).

Αν μη τι άλλο εντυπωσιακό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολύ εντυπωσιακό πράγματι!

 

Ο γιός μου δίπλα μου με ρωτάει πράγματα (κυρίως αν το νερό μπορεί να πάει από κάτω προς τα πάνω (για τα 23 Hz)). Ώρα να ξεσκονίσω τις γνώσεις μου στη φυσική νομίζω! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γιός μου δίπλα μου με ρωτάει πράγματα (κυρίως αν το νερό μπορεί να πάει από κάτω προς τα πάνω (για τα 23 Hz)). Ώρα να ξεσκονίσω τις γνώσεις μου στη φυσική νομίζω! ;)

 

Δείξτου βίντεο αυτοκινήτων που τρέχουν και οι τροχοί φαίνονται να γυρίζουν προς τα πίσω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ωραίο βίντεο.  ;)

 

@ Nikolas: Σχετική και ενδιαφέρουσα σειρά βιβλίων:

 

What Einstein Told His Barber: More Scientific Answers to Everyday Questions

 

What makes ice cubes cloudy? How do shark attacks make airplanes safer? Can a person traveling in a car at the speed of sound still hear the radio? Moreover, would they want to...?

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο βίντεο.  ;)

 

@ Nikolas: Σχετική και ενδιαφέρουσα σειρά βιβλίων:

 

What Einstein Told His Barber: More Scientific Answers to Everyday Questions

 

What makes ice cubes cloudy? How do shark attacks make airplanes safer? Can a person traveling in a car at the speed of sound still hear the radio? Moreover, would they want to...?

 

κι αυτό : http://www.amazon.com/Why-Cats-Land-Their-Feet/dp/0691148546

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και πάνω που έλεγα να μποϋκοτάρω το amazon.com (έτσι για τη μόδα ρε παιδί μου, χωρίς άλλο λόγο)... να που θα αρχίσω πάλι να αγοράζω... ;)

 

Τίποτα στα Ελληνικά, για να διαβάσουν και τα παιδιά; Αλλιώς τους διαβάζω εγώ, δεν έχω πρόβλημα... λέω τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου