Προς το περιεχόμενο

Zakk Wylde's rig


theoctapus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και απορουσα εκει που κανουν τη φωτογραφιση γιατι μου φαινεται κατι στο background γνωριμο...ποσες συναυλιες εχω δει σε αυτο μερος ;D ;D ;D

 

(Ειναι το Colston Hall στο Bristol οπου εχει εμφανιστει χωρις υπερβολη καθε μεγαλο ονομα της μουσικης τον τελευταιο αιωνα)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απορουσα εκει που κανουν τη φωτογραφιση γιατι μου φαινεται κατι στο background γνωριμο...ποσες συναυλιες εχω δει σε αυτο μερος ;D ;D ;D

 

(Ειναι το Colston Hall στο Bristol οπου εχει εμφανιστει χωρις υπερβολη καθε μεγαλο ονομα της μουσικης τον τελευταιο αιωνα)

 

You lucky bastard  ;D ;D

 

Δεν ξέρεις πόσες φορές έχω ακούσει φίλους και γνωστούς να λένε έχω δεί τον τάδε στο Bristol, την ψ μπάντα στο Bristol,...,.... Με το που είπε στο video την λέξη Bristol δεν σου κρύβω ότι ξύπνησε η ζήλια πάλι. Που θα πάει,...;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You lucky bastard  ;D ;D

 

Δεν ξέρεις πόσες φορές έχω ακούσει φίλους και γνωστούς να λένε έχω δεί τον τάδε στο Bristol, την ψ μπάντα στο Bristol,...,.... Με το που είπε στο video την λέξη Bristol δεν σου κρύβω ότι ξύπνησε η ζήλια πάλι. Που θα πάει,...;

 

Οντως το Bristol αποτελει σταση των περισσοτερων μουσικων που κανουν καποιο UK tour, καθοτι μαζι με το Cardiff αποτελουν τις μοναδικες "μητροπολεις" ενος αρκετα μεγαλου κομματιου της χωρας (South West & Wales).

Απο gigs & venues λοιπον καλα τα παμε ;D

 

http://www.colstonhall.org/

http://www.o2academybristol.co.uk/

http://www.stgeorgesbristol.co.uk/

 

 

 

Πισω στον Zakk τωρα, ιδιατερα noteworthy η προσεγγιση του στα πεταλακια - απλα και λιτα. Οχι φυσικα αυτο ειναι πανακεια και πρεπει να εφαρμοζεται απο ολους, αλλα αξιζει να το σημειωσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πισω στον Zakk τωρα, ιδιατερα noteworthy η προσεγγιση του στα πεταλακια - απλα και λιτα. Οχι φυσικα αυτο ειναι πανακεια και πρεπει να εφαρμοζεται απο ολους, αλλα αξιζει να το σημειωσουμε.

 

Όντως. Ένα chorus, ένα overdrive, ένα delay, ένα wah και ένα rotovibe. My kind of pedalboard  :) .

 

Jcm800? YEAH!

 

Custom jcm800. Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται, κάτι σαν του kerry king. Πάντως στο site της marshall δεν βρήκα κάτι, θα δούμε. Πάντα μου άρεσε ο ήχος του zakk.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Custom jcm800. Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται, κάτι σαν του kerry king. Πάντως στο site της marshall δεν βρήκα κάτι, θα δούμε. Πάντα μου άρεσε ο ήχος του zakk.

 

Ποτε δεν μου αρεσε ο ζακ και ο κερυ κινγκ.Παντα μισουσα τους Jcm 2000.

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk κι αυτός με μία καμπίνα 4X12 isolation στην υπόγα παίζει live???

 

δεν ξερω δεν εχω παει backstage....

 

απο οτι βλεπω οι καμπινες εχουν μικροφωνα μπροστα τους .....οποτε ποιος λογος υπαρχει για να εχει και isolation cab?

 

ωραιο και απλο rig αν και το...μεγαλωσε απο ..παλια.. ;D

 

My rig is really simple, it's a Marshall JCM 800. I just get a Marshall 4x12 cabinet & put some EVM12L's in it. The pedals are Boss super overdrive, Boss chorus, a Jim Dunlop rotovibe, and a Jim Dunlop-Jimi Hendrix wah.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου