Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για κιθάρα με 2 διπλούς ~ 300 euro.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

 

Θέλω να αγοράσω μια κιθάρα με 2 διπλούς γύρω στα 300 ευρο.

Δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι LP style η ότι αλλο.

Την θέλω ποιο πολύ για jazz αλλα επειδή θα είναι  μοναδική μου κιθάρα για πολύ καιρό θα ήθελα να μπορει να με καλύψεί και σε τπτ blues και rock αν χρειαστεί.Όχι μέταλ.

Εννοείτε πώς δεν θέλω κλασσικό jazz ήχο σκάφους γιατί δεν έχω να διαθέσω για σκαφάτη κιθάρα και δεν περιμένω να έχω τέτοια αποτελέσματα απλά ότι μπορώ καλύτερα να προσεγγίσω απο jazz ήχο  με μια ποιο general use κιθάρα.

 

Ενδεικτικά ήμουν ανάμεσα σε epiphone LP custom και hangstrom super swede αλλα δέν με πέρνει οικονομικά οπότε αναγκαστικά κατεβαινω κατηγορία σε ότι ποιο value for money μπορώ να πάρω σε αυτά που θέλω και ποιότητα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Thanx sf...

Θα δώ αν την έχει ο τρίμης για να δοκιμάσω γιατι έχω έναν ενδιασμό με τα λεπτά μπράτσα της ibanez καθότι είμαι του χοντρού  ;D ;D ;D .Αν είναι οκ απο μπράτσο την "χτυπάω" άμμεσα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε αν θες κι αυτό το μοντέλο

http://www.cortguitars.com/_webapp_2726525/Source

Είναι στα λεφτά σου έχω την εντύπωση και πραγματικά παίζει καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγες μέρες περιμένω αυτή την δεσποινίδα :)

http://www.richtonemusic.co.uk/guitars-1/electric-guitars-2/tokai-es60-electric-guitar-natural-197.html

Μετά το πέρας της γνωριμίας μας θα γράψω μερικά πραγματάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε αν θες κι αυτό το μοντέλο

http://www.cortguitars.com/_webapp_2726525/Source

Είναι στα λεφτά σου έχω την εντύπωση και πραγματικά παίζει καλά!

 

Η Worktown είναι νομιζω...

Την έχω δοκιμάσει και δυστιχός απο μπράτσο ήταν χάλια ...μου θύμιζε το μπράτσο της epi DOT ...καθολου καλά δεν μού "εκατσε" ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η source νικο που αντιγραφει τις 335 ενω η yorktown αντιγραφεις σκαφη τυπου epi joe pass.

 

Δεν αντεξες κ κατεβηκες κ κατηγορια ε?Παρε αυτη που λεει ο παπους νικος ειναι μια χαρα και απο εμφανιση ειναι τελειως σκοφιλντέ κατάσταση.Εχω την εντυπωση πως ειναι όντως το φτηνιαρικο μοντελο απ τον φανκοβρωμιλο αυτον.

 

Κανε βολτα στο Αθηνα κ κατι θα βρεις.Αν οχι μετα με κλειστα ματια κ βγαλμενα φρυδια παρε κατι απ αυτα που λενε τα παιδια εδω.

 

 

Υποσημείωσης:

Αν εχεις υπομονη κ δοκιμασω την μπιχλιαρικη tokai θα σε πω μετα το καό πάκα τι γινεται.Βασικα οντως να μην βιαστεις κ παρεις καμμια σαπιοκοκκινη dotέ αηδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου