Προς το περιεχόμενο

Playback το live των Red Hot Chili Peppers στο Super Bowl


mamakin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι, τι εχει το βιντεο?

Το ειδες?

Ok, αυτο το video ειναι απο παλιοτερη συναυλια των peppers, οταν παιζαν ακομα με Frusciante και δεν ειναι καν το give it away... Ο τιτλος ειναι παραπλανητικος. Υπαρχει ομως το σωστο στο youtube  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ειδα στα γρηγορα αλλα δεν προσεξα οτι ειναι απο αλλο live. Δεν θα το καταλαβαινα αν δεν μου το ελεγες, δεν ειμαι και φαν της μπαντας οποτε δεν τους παρακολουθω συχνα/στενα. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το καταλαβαινα αν δεν μου το ελεγες, δεν ειμαι και φαν της μπαντας οποτε δεν τους παρακολουθω συχνα/στενα. 8)

Μαλλον το ιδιο και ο συντακτης ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδού και η παραδοχή/απάντηση του συγκροτήματος, δια στόματος Flea, για το playback...

Έχει ένα point πάντως ο καλλιτέχνης!  ;D

http://redhotchilipeppers.com/news/454-a-message-from-flea

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν μπορώ να παίξω flea ούτε playback.

 

Έχω παίξει όμως πολλές συναυλίες playback μαζί με μεγάλα ονόματα .........στο σαλόνι μου.  ;D

 

Σωστή απόφαση πάντως και μπράβο του παλαβού που κατσε (σιγά μην έκατσε αυτός) κι έγραψε ολόκληρη απολογία.

Το Super Bowl είναι ένα πολύ ωραίο μεγάλο τσίρκο που έχει και λίγη μουσική στο πρόγραμμα όσο διαρκεί το ημίχρονο.

Σαν τα παλιά μουσικά διαλλείματα στις διακοπές της ΥΕΝΕΔ ένα πράμα (όπως μου διηγούνται οι μεγαλύτεροι)

 

Βλέπουν τα γομάρια να χτυπιούνται, τα πιπίνια να χορεύουν, τρώνε τα κοτόπουλά τους και τους σκύλους, κατεβάζουν τις μπύρες τους (αυτός είναι αθλητισμός), να και οι RHCP να τους παίξουν κάτι στο μιασωράκι να χωνέψουν και σοβαρά περιμένετε να στήσουνε/ξεστήσουνε και να βρούνε εκείνη την ώρα τι αντήχηση κάνει η μπότα στο στάδιο;

 

Μια χαρά το playback, χοροπηδάνε τα παιδιά onstage, φωνάζει κι ο Κακοφωνίξ τα δικά του και είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα είμαστε.

Κι εγώ αν ήμουν RHCP το ίδιο θα κανα.

 

Αλλά σαν Audiokostas βέβαια θα το συζητούσα έντονα αν θα επέτρεπα τέτοιον καλλιτεχνικό ξεπεσμό για το γκρουπ μας.

Στις διαπραγματεύσεις τον τελικό λόγο θα τον είχαν οι cheerleaders

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανανε,απο το να μην ακουγεται τιποτα οπως στα προηγουμενα SB (Stones κτλ),καλυτερα το playback....ετσι κι αλλοιως δεν το εκαναν επειδη δεν ξερουν να παιζουνε....καθοτι ΛΙΓΕΣ μπαντες παιζουν τοσο καλα στον πλανητη.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται ρε σεις; Στο Super bowel εφέτος όλοι παίρνουν τον μπούλο. Μέχρι και την κοπελάρα απαγόρευσαν, την διέγραψαν από φιλανθρωπικές οργανώσεις, την διέσυραν. Τουλάχιστον πληρώθηκαν τα παιδιά; Αυτό έχει σημασία.

 

http://www.youtube.com/watch?v=zxq4ziu-wrI

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου