Προς το περιεχόμενο

Spin Doctors


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Για να μαθαίνουν οι νέοι.

Μια εξαιρετική νεοϋορκέζικη μπάντα, με ένα καταπληκτικό lp το "Pocket Full of Kryptonite" (1991).

Μαθαίνω ότι έβγαλαν και νέο δίσκο ύστερα από πολλά χρόνια , το "If the River Was Whiskey".

 

http://www.youtube.com/watch?v=MtFEgnSnBG8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και η νέα δουλειά.

 

Και μιας και γιομίσαμε κιθαρίστες, ο Eric Schenkman είναι ένας κορυφαίος από δαύτους.

 

 

και όλο το LP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Kryptonite ήταν (και είναι) ένας από τους πολύ αγαπημένους μου δίσκους για αρκετούς λόγους. Ήταν rock, ήταν pop, ήταν blues, είχε groove, είχε σλαπ, είχε overdive, είχε και μακρυνάρια ροκοσόλα, είχε και τα χιτάκια τραλαλά και όλα δένανε σαμχάου με έναν τρόπο καλόγουστο πολύ .

 

Η καινούρια δουλειά (την οποία πήρα είδηση προ διμήνου κατά τύχη) έχει μερικά διαμαντάκια  αλλά δεν θα την έλεγα triumphant comeback. Και νομίζω ότι έχουν την αυτογνωσία να μην επιδιώκουν κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον δείχνουν ευτυχείς (στις μικρές/ζεστές σκηνές που παίζουν) και αυτό είναι τελικά που μετράει.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τουλάχιστον δείχνουν ευτυχείς (στις μικρές/ζεστές σκηνές που παίζουν) και αυτό είναι τελικά που μετράει.

 

Κάτι τέτοιο εισέπραξα και εγώ.

Δεν ήταν δίσκος για come back, και δεν νομίζω να μπορούν να το κάνουν σε κάθε περίπτωση.

 

Το μερίδιό τους στην "πρωτοπορία" ήταν  το Pocket Full of Kryptonite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το two princes από τα αγαπημένα μου κομμάτια  ,ίσως το αγαπημένο πάντα μου φτιάχνει την διάθεση  . Ο τραγουδιστής αν δεν κάνω λάθος είχε σοβαρό πρόβλημα υγείας και δεν μπορούσε να τραγουδήσει για πολλά χρόνια και γιαυτό και " εξαφανίστηκαν "από την σκηνή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Kryptonite ήταν (και είναι) ένας από τους πολύ αγαπημένους μου δίσκους για αρκετούς λόγους.

 

ενας εκ των οποιων ηταν και ο ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ηχος του ΤΑΜΠΟΥΡΟΥ (χαλαρα μεσα στους 10 καλυτερους ever)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όλος ο δίσκος είχε ΑΨΟΓΗ παραγωγή.

Κιθάρες, φωνές, τύμπανα, μπάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας εκ των οποιων ηταν και ο ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ηχος του ΤΑΜΠΟΥΡΟΥ (χαλαρα μεσα στους 10 καλυτερους ever)

Δεν είναι μόνο ο ήχος, είναι ο παίκτης. Ο τυπάς είναι Ν-Τ-Ρ-Α-Μ-Ε-Ρ (με κεφαλαία ως είδατε). ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ο ηχος ΕΙΝΑΙ ο παικτης...ειδικα στα ντραμς.. ;) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας εκ των οποιων ηταν και ο ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ηχος του ΤΑΜΠΟΥΡΟΥ (χαλαρα μεσα στους 10 καλυτερους ever)

 

Συμφωνώ. Το ταμπούρο τους ήταν σχεδόν ιστορικό...

Και ναι είναι ο παίκτης αλλά και ο μάγκας ο engineer που έπιασε τον ήχο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου