Προς το περιεχόμενο

Spin Doctors


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Είχα πολύ καιρό να τους ακούσω...με την ευκαιρία ξανακούω τώρα το πρώτο τους.

Δεν ξέρω τι είναι για τον καθένα το καινούργιο τους, για μένα είναι απο τα καλύτερα μπλουζ άλμπουμς που άκουσα τελευταία...το κατάπια  ;D - ευχαριστώ δικαστά μου  ;) !

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα είναι απο τα καλύτερα μπλουζ άλμπουμς που άκουσα τελευταία

 

Θα συμφωνήσω. Αυτό που μου αρέσει είναι ότι οι τύποι 20+ χρόνια μετά είναι τραγικά κουλ και παίζουν σαφέστατο ;D μπλουζ αλλά χωρίς να κλείνουν και εντελώς την πόρτα στο ποπ/ροκ παρελθόν τους. Το 'χουν.

 

Για την ιστορία (τη δική μου), το Two Princess έχει χορευτεί απείρως υπό επήρεια ποτών που δεν είχε σημασία τι περιείχαν και με παρέα διάφορες θερινές και χειμερινές αιθεριότατες υπάρξεις που εδώ που τα λέμε όταν είσαι εκεί γύρω στα 17 όλες αιθέριες είναι.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία (τη δική μου), το Two Princess έχει χορευτεί απείρως υπό επήρεια ποτών που δεν είχε σημασία τι περιείχαν και με παρέα διάφορες θερινές και χειμερινές αιθεριότατες υπάρξεις που εδώ που τα λέμε όταν είσαι εκεί γύρω στα 17 όλες αιθέριες είναι.

Αν τα έγραφα εγώ, ίδια θα ήταν τα λόγια μου εκτός από την ρημάδα την ηλικία μαμώτο! ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα απαντήσω στον Μr Ζάικο, και νομίζω ότι θα καλύψω και τον Κώστα (αν δεν, ας μας πει αυτός τα δικά του αύριο  ;D).

 

Και το λέω γιατί πάνω κάτω το ίδιο είπαμε.

 

Don't get us wrong λοιπόν.

 

Το καινούριο album, αν το δούμε ως blues album, και σπέρνει και θερίζει.

 

Απλά δεν είναι το album που θα έκανε το come back τους, για μια ακόμα παγκόσμια επιτυχία, όπως το "pocket"...αυτό (και λόγω μουσικού είδους και λόγω χρονικής στιγμής);D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν είναι το album που θα έκανε το come back τους, για μια ακόμα παγκόσμια επιτυχία, όπως το "pocket"...αυτό (και λόγω μουσικού είδους και λόγω χρονικής στιγμής);D

Εγώ συμφωνώ.

Απλά οι Spin Doctors έγιναν Blues Doctors. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου