Προς το περιεχόμενο

Hush 'n Rush -''Train of fools''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εύγετε!

Α να γειας...

Ευγω

Ευγεις

Ευγει

Ευγομεν

Ευγετε

Ευγουσι

 

Να εικασω οτι υιοθετησες τη λακωνικην διαλεκτον μετα τον μεσσηνιακο πολεμο? :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλεεεεεεεε, you 're back and still aggressive pal. :)

 

Εξαιρετικό για τα γούστα μου, όπως ακριβώς περίμενα την συνέχεια της μπάντας.

 

Πολύ "δυνατά" riff, μου άρεσε ιδιαίτερα που συνδυάζει το κομμάτι πολλά syncopated σκασίματα με ρολλάρισμα σε άλλα μέρη. Το κάνει να ακούγεται φρέσκο και μοντέρνο, διαφορετικό (συγκρίνω με μπάντες Αγγλοαμερικάνικες πια), και με "άποψη".

 

Το σόλο μαμεί πατώκορφα και από phrasing και από χρόνους και από παίξιμο και από ..... όλα!

 

Η φωνή ... "δεν υπάρχει".

 

Το video υπέροχο (θα σου 'φαγε πολλές ώρες δουλειάς).

 

Καιρός ήταν να δουν κι οι εξαποδώ ;D ;D τι αξίζετε (αξίζεις) αδερφέ.

Και χωρίς προμόσια και φανφάρες.

Τα όρια της Ελλάδας μοιάζουν πολύ στενά πλέον για σας.

 

Μπράβο σας!

 

EDIT:

Σε λίγο καιρό κυκλοφορεί το δεύτερο άλμπουμ των Hush 'n Rush.

Τα θέλω και τα δύο βρε. :-*

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω/ούμε αδερφι αλητη πουλι! :-*

 

Ναι η αληθεια ειναι οτι μετα απο κουβεντα(των 2μιση λεπτων) :P τους επεισα να ''σκληρυνουμε'' λιγο διοτι προσωπικα νιωθω πιο ''μεσα''

στα αλητοσκληρά... 8)

Βεβαια..δεν υπηρξαν αντιρρησεις,αντιθέτως!

 

Αυτη παντως η μικρη ''κινηση'' της δουλειας μας  στο εξωτερικο,λειτουργει απλα ως τονωτικο(απ  τα καλα βεβαια)και κραταει το ενδιαφερον μας να γραφουμε...αμερικανικα,αμειωτο.Τιποτα παραπανω..

 

EDIT: Τα θέλω και τα δύο βρε. :-*

 

Γι αυτο δε σου στειλα.Και τα δυο  μαζι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μου θύμισε πολύ Chickenfoot και ασφαλώς και το λέω για καλό!! ;D

 

Πάρα πολύ ωραία σύνθεση,μου άρεσε πολύ και η παραγωγή.Είστε σταθερά καλοί και γι'αυτό σας αξίζει και η περισσότερη αναγνώριση που αναζητάτε!!

 

Κάθε επιτυχία εύχομαι!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη μου παράλειψη που δεν αναφέρθηκα στο (κατά την γνώμη μου) απίστευτο παίξιμο του drummer σας.

Είναι μια μπάντα μόνος του ο παλικάρης, και συμβάλλει τα μέγιστα στο ύφος και την αισθητική του κομματιού.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξάρφε του ξάρφου, εύχομαι τα καλύτερα για τη νέα σας δουλειά. Για Αγγλίες δεν ξέρω- είναι εξάλλου νωρίς μάλλον να μιλάμε για κάτι τέτοιο- γιατί είναι δύσκολη η απόφαση τη στιγμή που έχετε δουλειές,οικογένειες κλπ να τρέχουν και συνήθως μια τέτοια προσπάθεια θέλει αποκλειστική απασχόληση χωρίς όμως να είναι σίγουρα και αποδοτική. Εύχομαι, ότι καλύτερο, όχι γιατί τρελαίνομαι για τη μουσική σας ;D ;D ;D, αλλά γιατί είναι υπέροχη η δουλειά σας για το είδος.

 

Καλή η προσπάθεια στο οβίνδεο, αλλά αφού έχεις ξάρφο σκηνοθέτη, μην μπλέκεσαι με το σπορ, χάνεις χρόνο απ τα κυρίως καθήκοντά σου  ;D

 

ΥΓ πραγματικά θα ένοιωθα πολύ περίεργα- όση μετριοφροσύνη κι αν έχεις οφείλεις να αντιλαμβάνεσαι το μέγεθος των δυνάμεών σου- όντας σε ένα τόσο υψηλό επίπεδο, να μην ξέρω αν θα πρέπει να τα παίξω όλα κορώνα-γράμματα και να φύγω έξω, ή να κάτσω εδώ και να σκέφτομαι μετά από χρόνια τι θα μπορούσα να πετύχω...............αλλά αν δε πετύχαινα πως θα ζούσα εγώ και η οικογένειά μου :-X

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Είμαστε γαμάτοι??!?!

 

ΕΙΜΑΣΤΕ!

 

Είμαστε μουσικάρες?!?!?

 

ΕΙΜΑΣΤΕ!

 

Είμαστε όλοι μαζί?!?!?

 

Σιγά μην είσαι μαζί μας! Εμείς είμαστε οι Hush 'n Rush!

 

 

 

 

 

 

Σταύρο, το ξέρεις πόσο γουστάρω! Τόσο απλά. Με το καλό να βγει το περιοδικό, να κατέβω Ομόνοια να το πάρω και να τσιμπήσω μετά και το νεο (πιο άγριο?!?!) CD!

 

Μπράβο ρε παιδιά! Τι άλλο να πω πια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Bill Trantos Σ ευχαριστουμε θερμα για μια ακομα φορα για τα λογια σου!

Ο συσχετισμος με Chickenfoot μας τιμαει.

Τωρα που  το λες,αν και δεν πηγε το μυαλο  μου γιατι ειναι ''παλιο'',ναι,το κομματι εχει πολλα κοινα  στοιχεια με  το υφος τους.

Φυσικα..μου αρεσει! ;)

 

@Στρατο,οπως ειπαμε και τηλεφωνικως  ;) ο Λαζαρος επαιξε ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ τυμπανα στο κομματι.

Δεν το οδηγησε απλα.Με αυτον τον εκπληκτικο χειρισμο του ταμπουρου,εδωσε μια ''Ιan Paice''αισθητικη και δυναμικη και το απογειωσε.Δεν ειναι τυχαιο οτι ειναι αδυναμια του ο Ιαν(και δικια μου).

Αξιζει να  πω οτι τα ντραμς δεν  υπεστησαν κανενα editing,καμια διορθωση,μονο ενα συμπληρωματικο take για την  επαναληψη της εισαγωγης στο τελος που ειχε ξεχασει οτι επαναλαμβανουμε.

 

@Σαμυ σ ευχαριστω ειλικρινα για  την..ειλικρινη σου εκτιμηση. ;)

 

Θετεις τεραστιο θεμα για  κουβεντα αλλα οπως καταλαβαινεις το να μιλησω για αυτα που σκεφτομαι ενεχει τον κινδυνο να ολισθησω σε ανοητο ναρκισσισμο και γω προτιμαω τον αυτοσαρκασμο.

 

Η σκεψη ''μιας αλλης ζωης'' ειναι κατι που βασανιζει ολους τους ανθρωπους.Ταλαντουχους και  μη.

Ο καλλιτεχνης εχει την πολυτελεια να αναγει αυτη τη σκεψη  σε φιλοσοφια που περναει  μεσα απο  την  τεχνη του.Για μενα ''αλλη ζωη'' ειναι οι στιγμες που βρισκομαι με  τα παιδια,γελαμε,γραφουμε μουσικη,περναμε  καλα.

 Το ρηχο αλλα ανθρωπινο ''δοξα και χρημα'' ειναι κατι που αν σε αγγιζει,προχωρας να το κατακτησεις με καθε τιμημα.Αν δεν  προχωρησεις,θα πει  οτι δεν  το χρειαζοσουν πραγματικα.

Η  μουσικη,πιστευω θα  συμφωνησεις,μας βοηθαει στο να καταλαβουμε τι χρειαζομαστε και  τι  οχι.

 

Απ οτι καταλαβες,το φιλοσοφω γραφοντας τραγουδακια με γκαριλες,μιλωντας για ''τρενα ηλιθίων''αυτοσαρκαζόμενος ως επιβατης στον καρβουνιαρη,αναζητωντας ''την αληθεια''.

 

Σ ευχαριστω Σαμυ... ;)

 

 

@Νικολα(αναθεωρηση)Εγω τι να σου πω  αδερφε..Σ ευχαριστουμε ταπεινα!

 

Για τον  Αγγλο,κραταω μια πισινη,υπογραψαμε συμβολαια παραχωρησης,φανηκαν σοβαρα τα πραματα,ελπιζω να μπει  το κομματι στο cd και να μη μας πεταξουν εξω για  αγνωστους λογους.

Μακαρι.Οχι  για  κανεναν αλλο λογο,θεωρω σημαντικο,πες το  εγωιστικο,να ακουσουν ενα αγγλοφωνο classic rock αλλα ελληνικο γκρουπ στο cd.Iδομεν...

 

Να σαι καλα Νικολα! :)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα ''αλλη ζωη'' ειναι οι στιγμες που βρισκομαι με  τα παιδια,γελαμε,γραφουμε μουσικη,περναμε  καλα.

Πες τα αγόρι μου, πες τα!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου