Προς το περιεχόμενο

Κομματια που δε περιμεναμε να εχουν τοσο καλα solo


solega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kudos στον LK για το Automatic Man, δεν το ειχα ακουσει. Εγω θα προσθεσω κατι απο ΡΗΤΣΗ, το σολο στο κομματι δε ξερω ποιος το παιζει αλλα ο δισκος ειχε συμμετοχες απο πολλα session monsters απ'οσο θυμαμαι.

 

 

Ένα μέρος που δεν θα περίμενες επίσης να ακούσεις μια σόλο κιθάρα... η Tate gallery.

Anna Calvi

 

Δηλωνω ψαρωμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δύο περιπτώσεις έχω εύκαιρες:

 

Ι) Spiritual Beggars - Escaping The Fools

 

Πολύ του γούστου μου ο κόμματος έτσι κι αλλιώς. Με το σολίδι όμως ανεβαίνει κανα - δυο επίπεδα ακόμα.

 

 

ΙΙ) Queen - The Invisible Man

 

"Popίλα που στις δόξες τους δε θα την έβαζαν ούτε για χαλάκι στην είσοδο" σκέφτεσαι και μετά ο May σου κάνει τη μούρη βελουτέ.

 

 

 

 

Y.Γ: Το thread έχει καθαγιαστεί από την αναφορά στον μόνο Lionel που μπορεί να σταθεί δίπλα στο Messi.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μέρος που δεν θα περίμενες επίσης να ακούσεις μια σόλο κιθάρα... η Tate gallery.

Anna Calvi

 

Δηλωνω ψαρωμενος.

 

Οdis13,

τσέκαρέ την την κυρία αυτή. Είναι λίγο σκοτεινή η μουσική της, αλλά έχει προσωπικό στυλ και καλές πενιές.

( http://youtu.be/pQ3K2Hcoblg )

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με κραξετε.. ;D Το τραγουδι δε μου πολυαρεσει (-->"μουσικη για μαμαδες") αλλα το σολο με πορωνει! Οταν το πρωτοακουσα εξεπλαγην. Ειναι του Α. Μιτζελου. Στο 2:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Όταν πρωτο-άκουσα Alter Bridge, και συγκεκριμένα το ''Open Your Eyes'' από το ντεμπούτο τους, παραξενεύτηκα από το solo. Ήξερα ότι στην ουσία οι Alter Bridge ήταν οι Creed με διαφορετικό τραγουδιστή, αλλά σε όσα τραγούδια των Creed είχα ακούσει μέχρι τότε, o Tremonti δεν μας είχε συνηθίσει σε τέτοιου είδους και ταχύτητας solo.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^+1 για το σολο του "αμα δεις τα παιδια"! Στην εφηβεια με ειχε πορωσει τοσο που οταν το εβγαλα φωναζα μετα τους φιλους σπιτι να τους το κανω επιδειξη! (παρ'ολο που τα υπολοιπα που ακουγαμε ηταν στο φασμα Nirvana-Metallica κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα, πλακα, 2:55

παντα μου αρεσε το 'πεταγμα' προς τα κατω στο τελος  :D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου