Προς το περιεχόμενο

Heavey Metal synths ( keyboard ) loops


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους , θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε  , αν υπαρχει καποιο σαιτ απο το οποιο θα μπορουσα να κατεβασω free αν ειναι δυνατον καποια Heavey metal keybord loops , stratovarius style , dream theater , etc ωστε να τα χρησιμοποιησω σε καποια απο τα δικα μου κοματια... Γενικα εψαξα εψαξα δεν βρηκα ακρη. Το κοματι ειναι στα 180 bpm !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πιο εύκολο είναι να πεις σε έναν πληκτρά από το forum να σου γράψει το part που θες,παρά να βρεις έτοιμη λούπα,για 2 λόγους.

 

1)Ελάχιστα sites υπάρχουν που διαθέτουν σκέτες λούπες,πόσο μάλλον πλήκτρων,πόσο μάλλον στα bpm που τη θες και στο ίδιο key.

 

2)Αν το ζητήσεις από κάποιον θα γίνει ακριβώς όπως το θέλεις εσύ και θα είσαι σε διαρκή επικοινωνία με τον άλλο,ώστε να μην παιδευτείς με κόψε ράψε.Μουσικοί είμαστε,όχι μοδίστρες.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν υπαρχουν loops οπως λες

 

στο συγκεκριμενο κομματι μαλλον τα ιδια δεν παιζει με την κιθαρα ? τονιζει θα ελεγα τις 'ακρες' του ριφ ? οποτε αν εχεις το ριφ στην κιθαρα ,μπορεις να φτιαξεις μονο σου κατι αναλογο  .

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη...άκου μόνο εμένα.... ;)

Πάς στον Thomann και παραγγέλνεις ένα τέτοιο

http://www.thomann.de/gr/roland_gr55s.htm

 

Κάνεις τη δουλειά σου....και σε 30 μέρες το στέλνεις πίσω με μία αληθοφανή δικαιολογία...Ή βλέπεις πόσο χρήσιμο είναι και το κρατάς!!! ;D ;D

 

Πιο εύκολο είναι να πεις σε έναν πληκτρά από το forum να σου γράψει το part που θες,

...οι πληκτράδες του forum...το μόνο που κάνουν τόσο καιρό είναι να μαλώνουν μεταξύ τους για το Moog ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άρη...άκου μόνο εμένα.... ;)

Πάς στον Thomann και παραγγέλνεις ένα τέτοιο

http://www.thomann.de/gr/roland_gr55s.htm

 

Κάνεις τη δουλειά σου....και σε 30 μέρες το στέλνεις πίσω με μία αληθοφανή δικαιολογία...Ή βλέπεις πόσο χρήσιμο είναι και το κρατάς!!! ;D ;D

...οι πληκτράδες του forum...το μόνο που κάνουν τόσο καιρό είναι να μαλώνουν μεταξύ τους για το Moog ;D ;D

 

Τρομερό μηχάνημα!!! :o :o

 

Τώρα αυτό για τους πληκτράδες...μήπως ήρθε η ώρα να δούμε αν τα synths για τα οποία μαλώνουν,ακούγονται καλά;! ;D ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου