Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες stoner/doom για p-bass


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιμενω για vintage-ο-ειδη επιλογη. Με fuzz ουτως η αλλως τα πολυ μπασα χανονται και τα πολυ πριμα ακουγονται Παναγια βοηθα. Χωρις fuzz τα χαμηλομεσαια του παραδοσιακου P και θα ζμπρωχνουν ωραια τα κιθαροριφ σε unison φαση και θα ξεχωριζουν ομορφα αν οι κιθαρες παιζουν clean.

 

IMHO και λοιπα disclaimer εννοουνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά! Με ψήνουν πολύ οι fender vintage, αν και πριν λίγου μου πρότειναν και bare knuckle, αν και δεν έχω ακούσει από κοντά σε μπάσο. Σε κιθάρα που άκουσα σήμερα, σκοτώνουν σε doomοφάση!Πολύς όγκος και ξεκάθαρος ήχος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά! Με ψήνουν πολύ οι fender vintage, αν και πριν λίγου μου πρότειναν και bare knuckle, αν και δεν έχω ακούσει από κοντά σε μπάσο. Σε κιθάρα που άκουσα σήμερα, σκοτώνουν σε doomοφάση!Πολύς όγκος και ξεκάθαρος ήχος!

Καλημέρα. Καλό είναι που προσανατολίζεσαι σε vintage μονοπάτια. Έτσι και αλλιώς με το Megalith ότι και να κουμπώσεις θα ακούγεται βαρβάτο (το χρησιμοποιώ μόνιμα στο guitar rig μου)...

Σε ένα Squier P-Bass που έχω έβαλα ένα custom μαγνήτη (από γνωστό μέλος του forum και καταπληκτικό τεχνικό-κατασκευαστή) και το μπασάκι μεταμορφώθηκε. (αν θέλεις στείλε pm για details).

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου