Προς το περιεχόμενο

Standby Switch επι του διαλειμματος ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους...

 

Ξερω ,ξερω ... το θεμα εχει συζητηθει στο παρελθον. Εχω διαβασει τα παρομοια threads ,αλλα η δικη μου απορια παραμενει...

 

Επι του διαλειμματος το standby με βαση αυτα που διαβασα παραμενει OFF. Σωστα???

Αν υποθεσουμε ομως οτι 'παρκαρω' την κιθαρα και καθομαι στο pc να ακουσω μουσικη ,να ... ,να... ενω ξερω οτι σε 10-20 λεπτα θα ξαναπιασω την κιθαρα ,χωρις το standby και ενω εχω κλεισει το volume απο το volume pedal και εχω mutαρει απο το κουρδιστηρι ... εχω το ενοχλητικο βουητο απο τον ενισχυτη - καμπινα.

 

Σωστη επιλογη???

 

α) Το αφηνω ως εχει και μαθαινω να ζω με το βουητο?

β) Χρησιμοποιω (οπως μεχρι τωρα εκανα) το standby?

γ) Κλεινω τον ενισχυτη και οποτε ειναι τον ανοιγω παλι? (αν και αυτο ειναι οτι χειροτερο, ανοιξε - κλεισε σε μικρα μεταξυ τους χρονικα διαστηματα ,σωστα?)

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κλείνω το volume τόσο της κιθάρας όσο και του ενισχυτή, απενεργοποιώ όλα τα πετάλια και δεν έχω καθόλου βουητό (τόσο στο σπίτι όσο και στο στούντιο).

 

Τώρα, το άνοιξε-κλείσε (stand by/on off διακόπτη) επιβαρύνει τις λάμπες, οπότε, εσύ ξέρεις κατά πόσο είναι ενοχλητικό το βουητό και τι θέλεις να κάνεις.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κλείνω το volume τόσο της κιθάρας όσο και του ενισχυτή, απενεργοποιώ όλα τα πετάλια και δεν έχω καθόλου βουητό (τόσο στο σπίτι όσο και στο στούντιο).

 

Τώρα, το άνοιξε-κλείσε (stand by/on off διακόπτη) επιβαρύνει τις λάμπες, οπότε, εσύ ξέρεις κατά πόσο είναι ενοχλητικό το βουητό και τι θέλεις να κάνεις.

 

:)

 

Το θεμα ειναι οτι την ωρα του βουητου ... ειναι ενεργοποιημενο μονο το noise gate. Δοκιμασα να κλεισω το volume pedal ,ενεργοποιησα και το koyrdhsthri gia na μιουταρει αλλα τιποτα...

 

Απολυτη σιγη μονο με το standby εχω.. :(

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου