Προς το περιεχόμενο

Χαρακτηριστική χειρονομία ροκάδων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Antouan γιατί δε γράφεις βιβλίο "Σεξ:Μια μοντέρνα και ανατρεπτική προσεγγιση" ; :lol: :lol: :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

έχει συζητηθεί (υπερβολικά) αυτό το θέμα και νομίζω κατέληξε ότι είναι πιο παλιό και χρησιμοποιούταν από τους αρχαίους έλληνες σε γιορταστικά και ήταν κάτι σαν το σήμα του πάνα τότε ή του δαίμονα/σατανά πες το όπως θες σήμερα

 

ο dio όπως είπατε το χρησιμοποίησε πρώτος στη μουσική και μάλλον αυτός θα πρεπε να εξηγήσει τι εννοoύσε :roll:

 

απλή μεταφορά κάνω, κάπου είχε πολυσυζητηθεί αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ο ίδιος ο Dio έχει δηλώσει ήταν μια χειρονομία που έκανε η γιαγιά του (Ιταλίδα) σε καποιον όταν για να μην επιτρέψει στα "κακά πνεύματα" να πλησιάσουν αυτή και τον εγγονό της.

 

Η χειρονομία άρεσε στο Dio και την υιοθέτησε.

 

Αυτά τα ιστορικά γεγονότα έχω να παραθέσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω πως είναι ανούσιο να πσάχνετε κάτι που γίνετε επιδί έτυχε να γίνετε! Τα πράγματα είναι απλά παλιότερα μπορεί να συμβόλιζε χίλια δύο πράγματα αλλά τώρα είναι μία μορφή έκφρασης σε στγμές ίστατης μεταλικής πόροσης που γίνετε για να γίνετε χωρίς να είναι αναγκέο να εξιγηθεί περισσότερο!

 

Και η σβάστιγκα στην αρχαιότητα συμβόλιζε διάφορα πράγματα αλλά τώρα πια συμβολίζει τον φασισμό και την δικτατορία! ΟΠΟΤΕ ΖΗΣΕ ΜΑΪ ΜΟΥ ΝΑ ΦΑΣ ΤΡΥΦΙΛΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΣΟΦΟΙ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι γνωστοί μου την ερμηνεύουν ως κάτι που έχει σχέση με το διάολο.Στη σημερινή κοινωνία όμως δεν ξέρεις και ποιοα είναι η πραγματική ερμηνεία γιατί με το παραμικρό σε βγάζουν σατανιστή!!

"Κατούρησες απ'έξω Γιαννάκη?? Κώστα,το παιδί μας είναι σατανιστής.φέρε τον παπά."" :D :D

(Αν δείτε και καμιά ταινία του Spider-man θα παρατηρήσετε ότι για να πετάξει ιστό κάνει σχεδόν την ίδια χειρονομία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι γνωστοί μου την ερμηνεύουν ως κάτι που έχει σχέση με το διάολο.Στη σημερινή κοινωνία όμως δεν ξέρεις και ποιοα είναι η πραγματική ερμηνεία γιατί με το παραμικρό σε βγάζουν σατανιστή!!

 

 

Γιατι...τι εχουν οι σατανιστες δηλαδη..?

 

Μια χαρα παιδια ειμαστε... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι γνωστοί μου την ερμηνεύουν ως κάτι που έχει σχέση με το διάολο.Στη σημερινή κοινωνία όμως δεν ξέρεις και ποιοα είναι η πραγματική ερμηνεία γιατί με το παραμικρό σε βγάζουν σατανιστή!!

 

 

Γιατι...τι εχουν οι σατανιστες δηλαδη..?

 

Μια χαρα παιδια ειμαστε... :roll:

 

Θα σου πω...

Λατρεύουν το σατανά που είναι αντίθετο με τον Χριστιανισμό.Σαν να πας να παίξεις coyntry με ESP ένα πράμα :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λατρεύουν το σατανά που είναι αντίθετο με τον Χριστιανισμό.Σαν να πας να παίξεις coyntry με ESP ένα πράμα :lol: :lol: :lol:

 

Eγω παντως με αυτην παιζω Vader :roll: :

http://www.playapixie.org/past/photos/guitar.jpg

 

Μηπως να δοκιμασω να παω και εκκλησια? :twisted:

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι γνωστοί μου την ερμηνεύουν ως κάτι που έχει σχέση με το διάολο.Στη σημερινή κοινωνία όμως δεν ξέρεις και ποιοα είναι η πραγματική ερμηνεία γιατί με το παραμικρό σε βγάζουν σατανιστή!!

 

 

Γιατι...τι εχουν οι σατανιστες δηλαδη..?

 

Μια χαρα παιδια ειμαστε... :roll:

 

Δεν είπα ότι έχουν τίποτα!Και γώ μαζί σας είμαι!!!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου