Προς το περιεχόμενο

Ο αγαπημένος σας κιθαρίστας


Insectius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δε μου λε ρε, μια και σε πέτυχα...αυτός ο κύκλος της Πέμπτης που λένε, τι είναι?

Δευτέρα δεν είναι? Η μηπως Τρίτη?

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Παρασκευή είναι, "η αγάπη άργησε μια μέρα".

Δεν έχεις ακούσει την "Παρασκευή συμφωνία" του Μπετόβεν (η Πέμπτη είναι παλιά)?

Αν ενδιαφέρεσαι, μεθαύριο έχει τον κύκλο της Τετάρτης!

 

 

xmmmmm.....fusiongtr...... >:(

Μην μου θυμώνεις, σοβαρά μιλάω.

 

EDIT: Ευχαριστώ που τους έβαλες!

Ψήφισα Holdsworth όχι επειδή μου αρέσει περισσότερο, αλλά γιατί τον θεωρώ ως τον πιο πλήρη, επιδραστικό (έπαιζε το 74 αυτά που έπειξε ο EVH πολύ αργότερα), και διαφορετικό από όλους.

Δεύτερoυς (όχι με σειρά προτεραιότητας) θα έβαζα τον Mclaughlin, τον Django, κλπ

 

Προσωπική μου προτίμηση όμως ο Scott Henderson.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στα μέχρι τώρα αποτελέσματα φαίνεται ότι ο κόσμος θέλει την αίσθηση του ροκ του Hendrix.

 

Το λέω αυτό γιατί ως δεύτερος φαίνεται ο Satch ο οποίος - κατά δήλωσή του - αυτό που παίζει (ή τέλος πάντων αυτό που έχει στο μυαλό του παίζοντας) είναι "κατά 99% Hendrix".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To στιμμένο παιχνιδι συνεχίζεται. >:( >:(

 

Μου βάλατε ότι ναναι αλλά που είναι ο Nestoras; Που είναι ο Alter; ο Superfunk; o Marathon; (να τονίσω και πάλι ότι δεν μιλάμε μόνο για ταχύτητες αλλά και για ρηξικέλευθες επιρροές και πρωτοποριακά μουσικά μονοπάτια).

 

Για μένα δεν με πειράζει (αν και δεν αναφέρθηκε το όνομά μου στους "κιθαρίστες των 80s" -και όμως είχα γράψει 3,4 κομμάτια που είχαν γίνει μεγάλες επιτυχίες στο δωμάτιό μου- και κάπου πειράχτηκα αλλά και πάλι με θαύμασα που το ξεπέρασα με τόση άνεση και χάρη....) αλλά υπάρχουν δεκάδες παλικάρια εδώ μέσα που αξίζουν μνία και δνύο και παραπάνω.

 

Επιτέλους καιρός να καταλάβουμε ότι ζούμε στην ομορφότερη χώρα με τους καλύτερους κιθαρίστες του κόσμου. Έλεος με τις ξενομανίες.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου