Προς το περιεχόμενο

Αλλαγές εν όψει στην ΑΕΠΙ


noe13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προβλημα ειναι οτι ακολουθωντας τη συνηθισμενη ελληνικη πρακτικη,το κρατος παιρνει μια δυσλειτουργικη και πολλες φορες αδικη κατασταση γυρω απο τη συλλογη των πνευματικων δικαιωματων  και την παει στο αλλο ...ακρο....δηλ.την ΑΠΟΛΥΤΗ καταργηση των πνευματικων δικαιωματων...

 

Δεν περιμενα βεβαια και κατι καλυτερο....  

 

Απόλυτο δίκιο έχεις μαν. Αυτό που επιχειρούν είναι κατάπτυστο -και προς όφελος των δυο τριων μιντιαρχών που έχουν τα ραδιόφωνα.

Η εξίσου κατάπτυστη ΑΕΠΙ είναι μόνο το πρόσχημα (και οι πρακτικές της: να μου υποβάλλετε το πρόγραμμά σας μου είχαν ζητήσει μια φορά στη Λαμία ένας δικηγόρος που εκπροσωπούσε λέει την ΑΕΠΙ και συνοδευόταν από έναν μπάτσο.

-Μα αν η δουλειά σου είναι να εξακριβώσεις αν παίζουμε μόνο δικά μας ή "ξένα" φίλε μου, να κάτσεις να δεις το πρόγραμμα! του είχα απαντήσει και έγινε μύλος, με τραβούσε ο ατζέντης να μην τους κάνω ασήκωτους. )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

είσαι μέλος της ΑΕΠΙ και θα πρέπει να πληρώσεις για δικά σου πνευματικά δικαιώματα

 

ειναι μελος μια ΞΕΝΗΣ εισπρακτικης εταιρειας δικαιωματων η οποια στην Ελλαδα αντιπροσωπευεται απο την ΑΕΠΙ οποτε πρεπει να πληρωσει μια και διοργανωνει τη συναυλια,ειναι δηλ. ο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ υπευθυνος.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι μελος μια ΞΕΝΗΣ εισπρακτικης εταιρειας δικαιωματων η οποια στην Ελλαδα αντιπροσωπευεται απο την ΑΕΠΙ οποτε πρεπει να πληρωσει μια και διοργανωνει τη συναυλια,ειναι δηλ. ο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ υπευθυνος.

 

Gee thanx. Πακέτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία; Τί γίνεται αν παίζω τραγούδια άλλων σε χώρο που έχει ελεύθερη είσοδο και επίσης δεν υφίσταται απολύτως κανένα κέρδος ούτε από πώληση ποτών/φαγητού;;

 

Θυμήθηκα φιλαράκια που είχαν μπάντα πριν καααάμποσα χρόνια κι έπαιζαν διασκευές (αλλά και δικά τους) σε φάσεις φεστιβάλ σε σχολεία ή ανοιχτά θεατράκια. Εννοείται ελεύθερη είσοδος, ενώ πώληση ποτών/φαγητού δεν υπήρχε πουθενά στον εκάστοτε χώρο. Δηλαδή κανείς δεν είχε κέρδος.

Alba gu bràth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...
  • Guru

Ευτυχώς τον συνέλαβαν τον εγκληματία.. ::)

http://www.cretalive.gr/crete/view/cheiropedes-ston-politismo-...-gia-ena-tragoudi/179525

Μα τη Παναγία...

 

Κάθε φορά που τρέχω με τους ξένους PROs λέω στον εαυτό μου "Μήπως να πάω στην ΑΕΠΙ, τουλάχιστον να μιλάμε Ελληνικά και να βρω την υγειά μου?"

 

Η απάντηση είναι όχι...

 

Στο μεταξύ, για τις 29 Νοεμβρίου, έχετε το νου σας μη με βρείτε κι εμένα στη στενή! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ, για τις 29 Νοεμβρίου, έχετε το νου σας μη με βρείτε κι εμένα στη στενή! ;)

 

Μην σε νοιάζει ρε, θα σου φέρνουμε τσιγάρα και μια λίμα κρυμμένη σε κέικ ;D

 

Κατά τ' άλλα, μπράβο ΑΕΠΙ και μπράβο ΕΛΑΣ. Δεν ντρέπονται λίγο. Οι χειροπέδες μας μάραναν. :(

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χειροπέδες μας μάραναν. :(

Καλά έκαναν....σε όλους τους Κρητικούς πρέπει να φοράνε χειροπέδες...για σιγουριά!!! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου