Προς το περιεχόμενο

Gibson Goverment Series II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κατά βάθος ΟΛΟΙ σε κάποια στιγμή της ζωής τους επιθυμούν και μάλλον θα αποκτήσουν Gibson!

 

Από το πληκτρολόγιό σου και στα όνειρα των μεγαλοστελεχών της Gibson

 

MONO στα όνειρα όμως, το ξέρουν κι οι ίδιοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

kosgeorgiad εσύ βλέπεις να έχει μέλλον, μια εταιρία που είναι "καθηλωμένη" στο παρελθόν?    

 

Γιατι αδερφέ, εσύ δεν το βλέπεις? Εχει και παραέχει μέλλον, αρκεί να μη γενικεύσει τις εκτρωματικές καινοτομίες.

 

Όταν τα μισά είδωλα του λαού κράτησαν Gibson και μεγαλούργησαν με αυτές (όπως αντίστοιχα κράτησαν Fender τα υπόλοιπα είδωλα), ο λαός που έπιασε κιθάρες εξ αιτίας αυτών των ειδώλων τι λές θα έχει απωθημένο τις .... Jackson (RR R.I.P.)?

 

Και επειδή το θέμα λογικά θα γυρίσει σε value for money κλπ, εννοείται ότι η Gibson εκεί είναι ουραγός. Όπως όλα τα πάθη ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ

 

Καλή λαγάνα σε όλους, μιας και το χαρταετό δεν τον βλέπω....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τα μισά είδωλα του λαού κράτησαν Gibson και μεγαλούργησαν με αυτές (όπως αντίστοιχα κράτησαν Fender τα υπόλοιπα είδωλα), ο λαός που έπιασε κιθάρες εξ αιτίας αυτών των ειδώλων τι λές θα έχει απωθημένο τις .... Jackson (RR R.I.P.)?

Άμα τα είδωλα του λαού κρατάνε/κρατούσαν Jackson ή Ibanez ή Charvel ή ... γιατί να μην έχουν αυτές απωθημένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άμα τα είδωλα του λαού κρατάνε/κρατούσαν Jackson ή Ibanez ή Charvel ή ... γιατί να μην έχουν αυτές απωθημένο;

 

Αααααακριβώς! 8)

 

Το ενδεχόμενο να θέλει κανείς να πάρει μια καλή κιθάρα,με ήχο και μπράτσο/σώμα που να τον βολεύει δεν παίζει;

 

Όταν βγει Gibson από 900 έως 1400 που να μπορεί να συγκριθεί με τη Fender Eric Johnson σε value for money κριτήρια,ή έστω να μη χρειάζεται να δώσει κανείς 1500+ ευρώ και πάλι να μην είναι σίγουρος για το τι κομμάτι θα του έρθει στα χέρια,το συζητάμε.

 

Μέχρι τότε Fender,Ibanez,Jackson,Kramer(Gary) και Schecter.Εταιρίες που ακούνε το feedback του καταναλωτή.Τόσο απλά.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η κιθαρα που (θα ηθελα να) εχω νικαει την κιθαρα που (θα ηθελες να) εχεις".

 

Καλη Σαρακοστη κιολας και με το μαλακο τον χαλβα. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

"Η κιθαρα που (θα ηθελα να) εχω νικαει την κιθαρα που (θα ηθελες να) εχεις".

 

Έχουν περάσει από τα χέρια μου Fender,Gibson,Epiphone,Ibanez,Jackson και Schecter.Μάντεψε ποια ήταν η χειρότερη με βάση τα χρήματα που είχα δώσει! ;D

 

Εγώ την κιθάρα που ήθελα να έχω,την απέκτησα,έχοντας επιλέξει μάλιστα κάθε part εγώ ο ίδιος. 8)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως παιδια πιστευω το παιχνιδι το εχει κερδισει η Gibson στα φθηνα μοντελα της που δεν πεφτει συνηθως το ματι μας! Σε εμας που ψαχνουμε πως την παλευει με τοση υπερκοστολογηση στα μοντελα απο Les Paul Standard και πανω! Και οταν λεω φθηνα μοντελα οχι μονο τα Tribute-LPJ και Studio, αλλα και Epiphone! Ιδου ενα παραδειγμα

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_standard_honeyburst.htm

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_tribute_plus_fc.htm

 

Η πρωτη ειναι η απλη standard Epi LP με 425 γιουρια, η δευτερη η Tribute+ εχει Gibson 57 μαγνητες, σκληρη θηκη, straplocks, ΑΑΑ top, Grover locking tuners, push pull pots κτλ κτλ με 70 ευρω παραπανω!!!!!!! Αν λοιπον μπορει να κερδισει και μαλιστα πολλα απο την Tribute+, σκεφτειτε τι κερδιζει απο το απλο μοντελο που ειναι και ''γυμνο'' και πουλαει χιλιαδες καθε μηνα, συμφωνα με τον Θωμα που την βγαζει best seller! Το ιδιο νομιζω ισχυει και με τις Gibson Tribute 50's - 60's κτλ. Αυτη φυσικα ειναι μια προσωπικη εκτιμηση, αλλα νομιζω πως καπως ετσι εχουν τα πραγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα τα είδωλα του λαού κρατάνε/κρατούσαν Jackson ή Ibanez ή Charvel ή ... γιατί να μην έχουν αυτές απωθημένο;

 

Τι απωθημένο μπορεί να έχει κάποιος, όταν με 200 Ε μπορεί να το  αποκτήσει?

 

Κάποια στιγμή βέβαια κι αυτός ο λαός θα μεγαλώσει (ηλικιακά) και θα ψάξει με τη σειρά του Fender Gibson όπως και όλοι οι άλλοι λαοί πριν απ' αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απωθημένο μπορεί να έχει κάποιος, όταν με 200 Ε μπορεί να το  αποκτήσει?

 

Κάποια στιγμή βέβαια κι αυτός ο λαός θα μεγαλώσει (ηλικιακά) και θα ψάξει με τη σειρά του Fender Gibson όπως και όλοι οι άλλοι λαοί πριν απ' αυτόν.

Μιλάμε για καλές κιθάρες όχι των 200 ευρώ. Επίσης και Fender και Gibson μπορείς να πάρεις σε αυτά τα λεφτά. Απλά έχουν άλλο όνομα (Squier, Epiphone).

 

Άμα πάλι κολλάμε στο όνομα πάω πάσο.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι απωθημένο μπορεί να έχει κάποιος, όταν με 200 Ε μπορεί να το  αποκτήσει?

 

Κάποια στιγμή βέβαια κι αυτός ο λαός θα μεγαλώσει (ηλικιακά) και θα ψάξει με τη σειρά του Fender Gibson όπως και όλοι οι άλλοι λαοί πριν απ' αυτόν.

 

Μες τη φτήνια όλες αυτές οι εταιρίες και με κάκιστα μοντέλα...! ::) ::) ::)

 

http://www.jacksonguitars.com/guitars/soloist/models/chris-broderick-soloist-7-ebony-fretboard-black/

 

http://www.charvel.com/guitars/index.php?partno=2967000509

 

http://www.ibanez.co.jp/products/eg_page14.php?year=2014&area_id=3&cat_id=1&series_id=20&data_id=134&color=CL01

 

Τι κακές κιθάρες...και πάμφθηνες... 2-3 από την κάθε μια έχω,έτσι για να κάθονται.Τι ακούμε εδώ μέσα ώρες ώρες... ::) ::) ::)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου