Προς το περιεχόμενο

Gibson Goverment Series II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό κυρίες και κύριοι λέγεται marketing

 

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Gibson-USA/Government-Series-II-Les-Paul.aspx

 

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/SG/Gibson-USA/Government-Series-II-SG.aspx

 

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Flying-V/Gibson-USA/Government-Series-II-Flying-V.aspx

 

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Explorer/Gibson-USA/Government-Series-II-Explorer.aspx

 

Great Gibson electric guitars have long been a means of fighting the establishment, so when the powers that be confiscated stocks of tonewoods from the Gibson factory in Nashville—only to return them once there was a resolution and the investigation ended—it was an event worth celebrating. Introducing the Government Series II, a striking new guitar from Gibson USA for 2014 that suitably marks this infamous time in Gibson’s history.

 

:)  8)  :-X

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βαρύ αυτό που θα πω και το λέω με λύπη μου αλλά νομίζω ότι η Gibson, πλέον, έχει ξεπεραστεί....Μιά εταιρία με τέτοια ιστορία και εδώ και πολλά χρόνια πέφτει από λάθη σε λάθη... Όχι ότι η αγαπημένη μου Fender πάει και πολύ πίσω... Ας είναι καλά η ιστορία τους και το βασισμένο σε αυτήν marketing βεβαίως βεβαίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρύ αυτό που θα πω και το λέω με λύπη μου αλλά νομίζω ότι η Gibson, πλέον, έχει ξεπεραστεί....Μιά εταιρία με τέτοια ιστορία και εδώ και πολλά χρόνια πέφτει από λάθη σε λάθη... Όχι ότι η αγαπημένη μου Fender πάει και πολύ πίσω... Ας είναι καλά η ιστορία τους και το βασισμένο σε αυτήν marketing βεβαίως βεβαίως.

 

Η αγορα δειχνει να διαφωνει με αυτην την τοποθετηση, but I digress...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγορα δειχνει να διαφωνει με αυτην την τοποθετηση
               
Ας είναι καλά η ιστορία τους και το βασισμένο σε αυτήν marketing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρύ αυτό που θα πω και το λέω με λύπη μου αλλά νομίζω ότι η Gibson, πλέον, έχει ξεπεραστεί....

 

 

Υπερβολικό!

 

Η Gibson (= η Les Paul)  έχει φανατικό κοινό με προσήλωση στην ακρίβεια των προδιαγραφών και η απόρριψη στις "μοντερνιές" πάει σύννεφο (βλέπε Robot, ψευτοταστιέρες κλπ).

 

Το ακριβώς αντίθετο από το κοινό των Fender που διαρκώς ψάχνεται με μαγνήτες, pickguards,  μπράτσα και λοιπές μόντες

 

Και κατά βάθος ΟΛΟΙ σε κάποια στιγμή της ζωής τους επιθυμούν και μάλλον θα αποκτήσουν Gibson!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kosgeorgiad εσύ βλέπεις να έχει μέλλον, μια εταιρία που είναι "καθηλωμένη" στο παρελθόν?  Και μάλιστα με όργανα που ξεκινούν από ~2000 Euro. Δεν υπολογίζω τα φθηνά μοντέλα(studio κτλ) γιατί στην τιμή τους, υπάρχουν καλύτερα!

Η Gibson (= η Les Paul)  έχει φανατικό κοινό με προσήλωση στην ακρίβεια των προδιαγραφών και η απόρριψη στις "μοντερνιές" πάει σύννεφο (βλέπε Robot, ψευτοταστιέρες κλπ)
Αυτό σημαίνει, γιά μένα, ότι ή το κοινό της είναι "σκληροπυρηνικό" ;D  ή ότι η Gibson δεν έχει την δυνατότητα να πιάσει τον "σφυγμό' του (που δεν το πιστεύω ::))
το κοινό των Fender που διαρκώς ψάχνεται με μαγνήτες, pickguards,  μπράτσα και λοιπές μόντες
Αυτό δες το και από άλλο πρίσμα, μία κιθάρα με λίγες αλλαγές, που τις κάνει σχεδόν ο καθένας και "σχετικά" λίγα χρήματα,αλλάζει σε, ήχο, εμφάνιση, μπράτσο(playability 8)) κτλ. Με την Gibson για να γίνει αυτό, πρέπει να πάρεις άλλο όργανο(εκτός τους μαγνήτες) :-X                                                                                                                                                                                                          Υ.Γ. Προς Θεού δεν έχω τίποτα με την Gibson, κάθε άλλο μάλιστα και ίσως κάποτε αξιωθώ να πάρω και εγώ μία (335 κατά προτίμηση) ;) ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου