Προς το περιεχόμενο

Υπερτιμημένοι ενισχυτές υπάρχουν??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Έχω απορία: "Υπερτιμημένοι" όπως overpriced ή "υπεριτιμημένοι" "υπερεκτιμημένοι" όπως overrated;

 

Το overpriced μερικές φορές (αρκετές τολμώ να πω) έχει άρρηκτη σχέση με τον όρο overrated.

 

Overpriced είναι ένα προϊόν του οποίου η τιμή είναι πολύ μεγαλύτερη σε σχέση με αυτά που προσφέρει.

 

Overrated είναι ένα προϊόν που θεωρείται πολύ καλό και έχει ένα συγκεκριμένο reputation,ενώ στην ουσία δεν προσφέρει όσα θα έπρεπε για να διαφημίζεται τόσο.

 

Συνήθως,τα overrated προϊόντα είναι overpriced και αυτός είναι ο κυριότερος λόγος για τον οποίο θεωρούνται overrated.

 

Δεν ξέρω αν το προσέγγισα σωστά το θέμα... :-[

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως,τα overrated προϊόντα είναι overpriced και αυτός είναι ο κυριότερος λόγος για τον οποίο θεωρούνται overrated.

Ή βασικά, "δικαιολογούνται" να είναι overpriced επειδή έχουν πείσει τον κόσο για την "overratοσύνη" τους! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το overpriced μερικές φορές (αρκετές τολμώ να πω) έχει άρρηκτη σχέση με τον όρο overrated.

 

Δεν έχεις άδικο. Απλά νομίζω ότι είναι διακριτά μεγεθη και καλό είναι να μη συγχέονται, γι' αυτό και πετάχτηκα.  ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να ξεκινήσεις τέτοιο γκρινιάρικο, αρνητικογενές (sic!) και bitchy thread όταν θα μπορούσες, αν βέβαια σε ενδιέφερε πραγματικά να μάθεις (και να μάθουμε) κάτι, να ξεκινήσεις κάτι του στυλ "ποιοί νομίζετε ότι είναι οι υποτιμημένοι (γνωστοί και ως sleepers) ενισχυτές κιθάρας;"

 

Ναι δεν έχω θέμα με τον τίτλο κάτι τέτοιο μπορούμε να πούμε στην κουβέντα! Οπότε ας πούμε και για τους υποτιμημένους..  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου