Προς το περιεχόμενο

Brand New Day


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Μιας και έχει κανα δυο μέρες εδω μακεδονία που ξεκινά η μέρα με ήλιο και έχω και τον Χάρη από την άλλη να μου την λέει για τα τραγούδια μου ,τους στίχους κτλ ότι μιλάνε όλο για κατεστραμένους τύπους ,ποτά κτλ,είπα να το γυρίσω τον αμανέ και έκανα αυτό το αισιόδοξο τραγουδάκι.Ακούστε αν θέλετε και μου λέτε την γνώμη σας ,ευχαριστώ.

https://app.box.com/s/046ophnss6zs22q80hp8

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Μιας και έχει κανα δυο μέρες εδω μακεδονία που ξεκινά η μέρα με ήλιο και έχω και τον Χάρη από την άλλη να μου την λέει για τα τραγούδια μου ,τους στίχους κτλ ότι μιλάνε όλο για κατεστραμένους τύπους ,ποτά κτλ,είπα να το γυρίσω τον αμανέ και έκανα αυτό το αισιόδοξο τραγουδάκι.

Ποιος είναι αυτός ο παπάρας που σου είπε να γράψεις και κανά πιο αισιόδοξο τραγούδι;

Δεν βλέπεις τι μαυρίλα και απελπισία υπάρχει γύρω μας; Για αισιοδοξίες είμαστε; Μην ακούς τον κάθε άσχετο! ;D

 

Για το κομμάτι τα είπαμε και κατ' ιδίαν. Ζούπερ!

 

Μια παρατήρηση, τώρα που το ξανάκουσα. Η ακουστική μπλέκει συχνοτικά με το hihat, ίσως λόγω μείξης, ίσως επειδή παίζουν και τα δύο πυκνά. Μάλλον το hihat θα ήθελε ένα πιο απλό πάτερν. Αλλά λεπτομέρειες...

 

Μπράβο και εύγε!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τι έγινε ρε Γιώργο, σού'κατσε καμμιά καλή γυναικοκατάσταση...? ;)  Σε λίγο θα αρχίσεις να γράφεις και για τον έρωτα :P   Χωρίς πλάκα τώρα, το άσμα τα σπάει, η slide ήρθε και έδεσε πολύ ωραία και η φωνή σου στα γνωστά υψηλά στάνταρ, πάντως θα μπορούσες να το κάνεις λίγο μικρότερο ::)   Για τα περί μείξης κτλ. δεν σε φοβάμαι, έχεις μεγαθήρια πίσω σου ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μιας και έχει κανα δυο μέρες εδω μακεδονία που ξεκινά η μέρα με ήλιο

Nαι και το απογευματακι που σχολαμε απο την δουλεια ερχονται τα συννεφα και το σπαστικο ψιλοβροχο  :P

Το κομματι εχει να δωσει αισιοδοξια οντως ,μπραβο πολυ ωραιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τι έγινε ρε Γιώργο, σού'κατσε καμμιά καλή γυναικοκατάσταση...? ;)  Σε λίγο θα αρχίσεις να γράφεις και για τον έρωτα :P   Χωρίς πλάκα τώρα, το άσμα τα σπάει, η slide ήρθε και έδεσε πολύ ωραία και η φωνή σου στα γνωστά υψηλά στάνταρ, πάντως θα μπορούσες να το κάνεις λίγο μικρότερο ::)   Για τα περί μείξης κτλ. δεν σε φοβάμαι, έχεις μεγαθήρια πίσω σου ;D

Σε ευχαριστώ Φώτη Για όλα φταίει ο Χάρης δυστήχως και όχι μια ψιλή μελαχρινή με ατελείωτα πόδια και εκφυλο΄στομα.χαχααχαχα.με είχε πρήξει να όλο τα ίδια και τα ίδια λες στους στίχους δες τον springsteen που γράφει τραγούδια για το παιδί στο βενζιναδικο και τετοια ,κατάλαβες.Ε λέω και γω τι γίνεται ,μου κάτσανε και τα τρία ακόρντα σωστά και ιδου.

  Πλάκα πλάκα το δούλεψα ηχητικά το άσμα όσο μπορούσα και ενορχηστρωτικά ,εχει παίξει 4,5 κιθάρες.

Nαι και το απογευματακι που σχολαμε απο την δουλεια ερχονται τα συννεφα και το σπαστικο ψιλοβροχο  :P

Το κομματι εχει να δωσει αισιοδοξια οντως ,μπραβο πολυ ωραιο!

  Ναι ρε γαμώτο ενω το ξεκινάει ζεστά το θέμα μας τα χαλάει κατα το απόγεμα,να πάλι βρέχει τωρα.Σε ευχαριστώ droneblack όντως η αισιοδοξία ήταν το νοημα του τραγουδιου ,χαιρομαι που το εισέπραξες.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα του ηχου ειπαμε,εχεις πισω σου μεγαθηρια και δε φοβομαστε τιποτα,θα τα φτιαξουν ολα

αν χρειαστει.

Παρ'ολα αυτα δεν ειναι κακο ηχητικα,στα απαιδευτα αυτια μου τουλαχιστον,ισως απο τα καλα σου.

Ακομα κι αυτο το βρωμικο και θολο που βγαινει,στα ρεφρενια κυριως,ταιριαζει με το "τοπιο" του κομματιου.

Γραφεις  μαμω τα κομματια,εχεις τη φωνη να τα πεις,παιζεις ωραια,τον ντραμμερ μονο να βαρεσεις γιατι κατι φορες χτυπαει αλλου τις ταμπουριες. ;D ;D ;D ;D

Τα ιδια ισχυουν και για τουτο το κομματι.

Εισαι ροκενρολλιαρης,τελος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Σε ευχαριστώ Γιώργη ,γενικά όπως είπα το πάλεψα λίγο παραπάνω ηχητικά,γενικά ήθελα να το πάω σε stones φάση you can't always get what you want.Οχι σαν κόπια βέβαια, αλλά τελικά το έκλεισα χαλαρά.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ ωραίο, ειδικά οι κιθάρες (και ειδικότατα οι slide κιθάρες :):) )

 

Ta δραμς είναι λίγο δυνατά στις ψηλές συχνότητεες από τα μαραφέτια που το ακούω και καλύπτουν τα υπόλοιπα.

 

Ποιο είναι το στατους αυτή τη στιγμή οσον αφορά την κυκλοφορία δίσκου;

 

Εχεις ρε φίλε πάντως κάτι που λείπει, αυτό το dirty το αλητικο, μπράβο :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλως το έχεις το πακέτο, φωνή-κιθάρα-ιδέες..............για το είδος είσαι σούπερ. Τώρα μύξες κλπ θα τα αναλάβουν τα μεγαθήρια,αλλά μην τα αφήνεις να στέκονται οπίσω σου, τοίχο, τοίχο να πηγαίνεις ;D ;D ;D

 

Και επιτέλους οι πρωταγωνιστές των ασθμάτων σου ας κόψουν τις κακές συνήθειες, τσιγάρα, αλκοόλ κλπ, ας το ρίξουν στα ναρκωτικά  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονίστε να κολλήσει το "μεγαθήρια" στον Χάρη (Haris) και στον Γιώργο (longshadow) και με βλέπω να μεταναστεύω..... :-[ :-X ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου