Προς το περιεχόμενο

ebm/synthpop


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια σε λιγο καιρο θα εχω ετοιμο το δικο μου χωρο(στουντιακι) και θελω πριν ξεκινησω για αγορες να ακουσω καποιες γνωμες γιατι δε γνωριζω πολλα.

το ειδος που θελω να ασχοληθω ειναι πανω στη σκηνη του EBM /Dark electro k Synthpop οπως μπαντες wolfsheim,apoptygma berzerk,diary of dreams...

απο πληκτρα και ξεχωριστα drum machines αν χρειαστω, τι ακριβως εξοπλισμο αλλο θα χρειαστω περα του υπολογιστη  και ποια ακριβως πληκτρα κανουν για το ειδος?  αυτη τη στιγμη απο πληκτρα εχω το MS2000  και το  microkorg που ειναι παρομοια.  επομενη σκεψη  nord wave η lead 3..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δει πολλα  EBM /Dark electro  με access virus...

και ακομα και πολλοι ηχοι πρεσετ εξτρα κλπ απο την access ειναι απο τετοια συγκροτηματα...

 

θα ελεγα να το προτιμησεις... και αν νομιζεις οτι ειναι ακριβο να πουλησεις τα αλλα συνθς

(που ειναι μια χαρα παρεπιπτοντος.....)

ωστε να το αποκτησεις... και να το ψαξεις μεταχειρησμενο αμα γινεται....

 

το nord wave ειναι ξεχωριστο και χρησιμο συνθ... αλλα παλι μιλαμε για πολλα λεφτα...

 

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δει πολλα  EBM /Dark electro  με access virus...

και ακομα και πολλοι ηχοι πρεσετ εξτρα κλπ απο την access ειναι απο τετοια συγκροτηματα...

 

θα ελεγα να το προτιμησεις... και αν νομιζεις οτι ειναι ακριβο να πουλησεις τα αλλα συνθς

(που ειναι μια χαρα παρεπιπτοντος.....)

ωστε να το αποκτησεις... και να το ψαξεις μεταχειρησμενο αμα γινεται....

 

το nord wave ειναι ξεχωριστο και χρησιμο συνθ... αλλα παλι μιλαμε για πολλα λεφτα...

 

 

 

 

Μονο access εχεις δει mamonu  ;D οργαναρα δεν λεω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ελεγα το TI snow μιας και ειναι περιπου στα ιδια λεφτα...

 

εχει αρκετη πολυφωνια και αμα θες πανω απο 4 parts... κανεις record σε αλλο καναλι

με 2ο pass.... ;)

 

το Virus C rack 700 euro ειναι... λιγο.... κλεψια θα ελεγα... 500 μαξιμουμ.

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες κανα live video απο youtube  εκει θα δεις πανω κατω με τι παιζουν οπως επισης θα δεις πολλα midi controller πληκτρα καθως τα vst ειναι μια ωραια και ευκολη λυση  ;)

Τωρα απ hardware synth παιζουν πολυ yamaha,roland,novation και πολλα αλλα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω απόλυτα για το Virus TI και τα μηχανήματα της Access γενικότερα. Επίσης πολύ δυνατά γι' αυτό το είδος μουσικής (και όχι μόνο) είναι και τα Novation. Όχι μόνο τα πιο φρέσκα (MiniNova, UltraNova), αλλά και κλασικά μηχανήματα όπως το θρυλικό πλέον SuperNova II.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι που ανεβασες δεν περιέχει κάποιον synth ήχο που δεν μπορείς να φτιάξεις με τα synth που ήδη έχεις, η με κάποιο vst.

 

Αν θέλεις κάτι καινούργιο το snow το προτείνω ανεπιφύλακτα εάν δεν έχεις πρόβλημα να κανείς edit με το ποντίκι. Κατα τα αλλά το κουμπωνεις στον υπολογιστή , κατεβαζεις τις τράπεζες ήχων απο το site της access (μεταξύ αυτών και τους ήχους του virusC) και εάν θέλεις περισσότερα απο 4 parts όπως είπε και ο mamonu κανείς bounce σε audio και συνεχίζεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου