Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή Pickguard με φθηνά εργαλεία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κανε και μια ερωτηση στο ΚG guitars στο Κωστα ,φερνει κατα καιρους διαφορα pickguards,μπορει να βολευτεις με κανα 15ευρω και δεν χανεις τιποτα να το ρωτησεις ποσο θα σου παρει να σου κανει ενα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε και μια ερωτηση στο ΚG guitars στο Κωστα ,φερνει κατα καιρους διαφορα pickguards,μπορει να βολευτεις με κανα 15ευρω και δεν χανεις τιποτα να το ρωτησεις ποσο θα σου παρει να σου κανει ενα.

 

 

Ναι, έχω στείλει κάποιες ερωτήσεις με mail σε KG, Art of Wood, Dr. Fret, Ζάχο που ξέρω ότι φτιάχνουν, και περιμένω να δω αν θα μου απαντήσουν - θα περνούσα και από εκεί αλλά δεν με βολεύει αυτές τις μέρες.

 

Κατά τα άλλα, προ-κομμένο (no pun intended) ειλικρινά δεν νομίζω ότι θα βρω, για δύο Humbuckers σε AVRI Jazzmaster (ίδιο μέγεθος με Squier VM). Γιατί δεν υπάρχει ούτε καν τέτοιο μοντέλο στην αγορά. Η Modern Player Jazzmaster π.χ. που έχει Humbuckers δεν έχει το πάνω αριστερά rhythm circuit, και έχει και διαφορετική διάταξη βιδών! Μπέρδεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...απο ολα τα εργαλεια που αναφερθηκαν το λεπιδι θελει τη μεγαλυτερη προσοχη, μη καταληξεις να παιζεις με  9 δαχτυλα...

 

... και γνωρίσεις κανέναν John Michael Osbourne και .... είδες που κατέληξε        ;)

 

Εγώ πάντως έχω φτιάξει τρία pickguard από λεπτό φύλλο ξύλου και ο συνδυασμός σέγα-γυαλόχαρτο δούλεψε μια χαρά.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου