Προς το περιεχόμενο

Γιατί τέτοιο μεγάλο βάρος οι λαμπάτοι ??!!?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Fender Pro Junior στο χερι (9 κιλα), κιθαρα στη πλατη, και πεταλια στον ωμο. Και περισσευει και ενα χερι για καφεδακι ή εναν ακομα Pro Junior για στερεο καταστασεις!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ο tweed deluxe τι μεγαφωνο εχει; (ο Pro Junior απ'ο,τι ειδα εχει 10"). Το 12" και η μεγάλη/στιβαρή καμπίνα δεν ειναι που αυξανουν το βαρος (εκτος του μετασχηματιστη) ; Αυτα στην προβα/τζαμ δε χρειαζονται για ν'ακουγεσαι καλα;

Δεν εχω παιξει προβα με μικρο λαμπατο γι'αυτο ρωταω. Με μικρο τρανζιστορατο (πχ roland cube 30) ειναι χαλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο tweed deluxe τι μεγαφωνο εχει;

 

12ΑΡΙ (ο δικος μου εχει 40αρι Tone Tubby)

 

Το 12" και η μεγάλη/στιβαρή καμπίνα δεν ειναι που αυξανουν το βαρος;

 

Ουτε μεγαλη,ουτε στιβαρη καμπινα εχει,εχει μικρη καμπινα απο solid pine που ειναι ελαφρυτερη απο μια plywood.

 

Παραπανω απο το 3 δεν τον εχω ανοιξει ποτε μου γιατι ενοχλει.... ;)

 

Στα live ετσι κι αλλοιως εχει μικροφωνο μπροστα και τον τοποθετω εκει που μπορω να τον ακουσω ΕΓΩ καλα (οι αλλοι δεν φταινε σε τιποτα.. ;D)

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα live ετσι κι αλλοιως εχει μικροφωνο μπροστα και τον τοποθετω εκει που μπορω να τον ακουσω ΕΓΩ καλα (οι αλλοι δεν φταινε σε τιποτα.. ;D)

 

Οταν προβαρω τον τοποθετω απεναντι μου για να μ'ακουω. Πρεπει ομως να μ'ακουν κ οι αλλοι. Στη διαχυση αυτη του ηχου λειτουργει καλυτερα το 12"/μεγαλη καμπινα ή πιστευεις οτι δεν εχει πολλη σημασια; (Μιλαω για αυτοσχεδιους χωρους με χαλια ηχοαπορροφηση και πολλες αντανακλασεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει ομως να μ'ακουν κ οι αλλοι.

 

Εισαι σιγουρος?Τους εχει ρωτησει? ;D

 

Στη διαχυση αυτη του ηχου λειτουργει καλυτερα το 12"/μεγαλη καμπινα ή πιστευεις οτι δεν εχει πολλη σημασια;

 

οσο πιο μεγαλη η καμπινα τοσο πιο μεγαλη διαχυση..αλλα πρακτικα αν παιζεις με μπαντα και δεν μπορουν να σε ακουσουν με εναν tweed dlx στο 3 τοτε παιζετε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ δυνατα... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή ίσως δεν έχει αρκετά μεσαία..

Ή ίσως ο ντράμερ του εξασκείται στο μάε τάε πάνω στα πιατίνια...

Ή ίσως ο μπάσίστας του προσπαθεί να ρίξει τα τείχη της Ιεριχούς με τις συχνότητές του...

 

Μου έχουν τύχει όλα τα παραπάνω...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ο ντραμμερ αυτος ειναι οντως δυνατός! Ειναι κ ο χωρος περιεργος κ ο μπασιστας με τον πληκτρά κοιτανε τον ενισχυτη απο τα πλάγια.

Ευχαριστω για τις πληροφοριες, η προοπτικη ενος φορητου λαμπατου ειναι δελεαστικοτατη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ο ντραμμερ αυτος ειναι οντως δυνατός!

 

αλλο πραγμα το δυνατος ντραμμερ ,αποκλειεται να βαραει δυνατοτερα απο τον δικο μου.. ;D,και αλλο ο ντραμμερ που κανει ΒΑΒΟΥΡΑ... ;) εχει τεραστια διαφορα 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου