Προς το περιεχόμενο

Behringer Tube vintage overdrive


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Aυτές τις μέρες έπεσε στα χέρια μου ένα Behringer Tube vintage overdrive το πράσινο από οτι καταλαβα κλονος του tubescreamer.Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από πετάλια γενικά και τολμώ να πω συνφωνα με την εμπειρια που έχω απο βιρτουαλ πεταλια κτλ ότι μου άρεσε αρκετά ,βγάζει δηλ αυτό το tube κατι drive .Χθες το τσέκαρα με το vht 6 σε καθάρες ρυθμίσεις το ενισχυτάκι και ήταν οκ.Σημερα θα το πάω για τζαμαρισμα να το δω και στο Bassman που έχει το στούντιο.

  Θέλω την δική σας γνώμη ,εμπείρια από το συγκεκρίμενο πεταλι.Μήπως είμαι τελείως άπειρος και μου ακούγονται όλα καλά.Γενικά δεν φημίζομαι για την ευαισθησία των αυτιών μου.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς το vt911; Ειναι το μικρότερο απο τα δυο, υπαρχει και το vt999.

Γιατι δεν ακούγονται και τοσο καλα πράγματα για αυτο.

Υποτίθεται οτι βγαζει πολύ βαβουρα και ειναι τοσο raspy που φτάνει τα όρια του fuzz αντί για OD. Όλοι προτείνουν αλλαγή της λυχνίας με μια χαμηλότερου gain factor και κυκλοφορεί και ενα bitmo mod, αν ψάξεις λιγο θα το βρεις.

 

Το πετάλι δεν το εχω ακούσει live, σκεφτόμουν πριν απο πολυ καιρό να το παρω απο αγγελία στο noiz σε καλή τιμή αλλα διαβάζοντας τα παραπάνω το παράτησα.

Άρα εχει ενδιαφέρον να μας πεις πιο αναλυτικές εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Nαι σήμερα το έπαιξα πάλι πιο προσεκτικά και τελικά μου έφυγε λίγο ο αρχικός ενθουσιασμός που μαλόν δικαιολογείτε από το ότι εβαλα κάτι καινουργιο στα πόδια μου.

  Σημερα που το ακουσα ,νομίζω είναι το πρασινο το 808 αν δεν κάνω λάθος ,έχει ένα θέμα κυριώς με τα μπάσα ,νομίζω λασπώνει και μόνο του αλλά και σε συδιασμο με το marshall bb2 σε μετριες ρυθμίσεις.

  Κατα τα άλλα αυτό το crispy κάπως ηχοχρωμά δεν με χαλάει και μπορώ και να το κοντρολάρω λίγο από το tone του ενισχυτή αλλά και από τα tone kai to volume τις κιθάρας ,αλλά και γενικά σκασμένο δεν με χαλάει.

  Με τσίτα τον ενισχυτη και χρήση του πεταλιου σαν μπουστ πάλι είδα ενα ξησιμο αρκετό

  Θα το ακούσω και στα κοντά στο τζαμάρισμα με φουλ γκάζια και στον υπερκαθαρό θα έλεγα bassman και θα επανέλθω αν αξίζει.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Το κατάλαβα αδέρφε αλλά επείδη ήμουν φρέσκος από το πετάλι είπα να γράψω κανα δυο λόγια.Δεν τρέχει τιποτα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από τουλάχιστον 3 χρόνια έγινε μια αναλυτική παρουσίαση του πεταλιού και ακολούθησε η σχετική συζήτηση, μια αναζήτηση ίσως βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Δεν στέλνείς κανα λίνκ μα την κουβέντα ,πριν τρια χρόνια ποιος ψαχνει.Ψηνομαι να διαβάσω τι παίζει.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου